Zzla viruso šalinimas (virusai)

Zzla viruso pašalinimas

Kas yra Zzla virusas?

Zzla išpirkos reikalaujantis virusas užšifruoja visus svarbius failus

Zzla ransomwareFailus užrakinanti infekcija prideda prie kiekvieno užšifruoto failo unikalų plėtinį.

Kai Zzla ransomware failas patenka į kompiuterį, jis nedelsdamas naudoja karinio lygio kodavimo algoritmus, kad užšifruotų visus asmeninius įrenginyje saugomus failus. Tik sistemos failai paliekami neužrakinti (bet smarkiai pakeisti), todėl užkrėstą kompiuterį vis tiek įmanoma įjungti. Ši kibernetinė grėsmė gali užmaskuoti šifravimą naudodama „Windows Update“ arba kitos programos iššokančiuosius langus, todėl lėtai veikiantis kompiuteris neparodo įtartinos kenkėjiškos programos. Tačiau kai vėliau pateikiamas išpirkos pranešimas, įrenginys jau būna smarkiai pažeistas.

Sėkmingai užrakinęs visus failus, šis parazitas sugeneruoja išpirkos žinutę, pavadintą _readme.txt, ir palieka ją darbalaukyje ir kai kuriuose paveiktuose aplankuose. Lengva suprasti, ar ši konkreti Djvu ransomware šeimos padermė užkrėtė jūsų įrenginį, nes visi užšifruoti failai gauna .zzla plėtinį.

Šio kriptoviruso nusikaltėliai reikalauja jiems persiųsti 980 USD vertės bitkoinų, jei norėtumėte atgauti prieigą prie savo duomenų. Jie netgi rodo dirbtinį geranoriškumą, siūlydami 50% nuolaidą tiems, kurie susisieks per tris dienas nuo įvykio pradžios. Visgi prašome neapsigauti, nes šie internetiniai nusikaltėliai stengiasi jus priversti skubėti, kad priimtumėte neapgalvotus sprendimus ir aklai pultumėte vykdyti visų jų nurodymų.

Visa išpirkos žinutė atrodo taip:

ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
All your files like pictures, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
hxxps://we.tl/t-fhnNOAYC8Z
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail „Spam“ or „Junk“ folder if you don't get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Your personal ID:

Kaip matote, nusikaltėliai nori, jog su jais susisiektumėte dviem pateiktais el. paštais – [email protected], [email protected]. Tačiau raginame jokiais būdais nesikreipti į nusikaltėlius ir nepasiduoti jų reikalavimais, net jei ir manote, kad reikalaujama išpirkos suma nėra didelė.

Zzla failų virusasIšpirkos pranešimas yra patalpinamas įvairiose kompiuterio vietose.

Net ir gavę išpirką kibernetiniai sukčiai gali dingti lyg į vandenį taip ir nepadėję atkurti failų. Jie netgi gali neturėti jokio duomenų iššifravimui reikalingo įrankio, tačiau nuolaidų pasiūlymai, griežti raginimai kuo greičiau atsiųsti reikalaujama kriptovaliutos kiekį ir kiti įtikinami teiginiai skatina žmones skubėti ir susimokėti.

Jei nežinote iš kur jūsų kompiuteryje atsirado Zzla failų virusas, atsakymas yra gan paprastas – deja, jūs arba kažkas, kas taip pat naudojosi jūsų kompiuteriu, atsisiuntė žaidimus ar brangios programinės įrangos vadinamuosius crack'us iš kokios nors failų dalinimosi platformos. Tai yra pagrindinė Djvu ransomware šeimos platinimo technika.

Pavadinimas Zzla failų virusas
Tipas Failus užrakinantis virusas, ransomware, kriptoviruas
Šeima Djvu/STOP ransomware
Pridedamas plėtinys .zzla pridedama prie visų asmeninių dokumentų, paveikslėlių, vaizdo įrašų ir kitų failų
Infekcijos požymiai Asmeniniais duomenys yra neprieinami ir minėtasis plėtinys pridėtas prie originalių failų pavadinimų; darbalaukyje atsiranda išpirkos reikalaujanti žinutė; nepavyksta pasiekti su saugumu susijusių puslapių, o numatytoji antivirusinė programinė įranga nereaguoja
Išpirkos dydis 980/490 $
Kaip plinta Failų dalijimosi platformos, kenkėjiški šlamštui priskiriamų el. laiškų priedai
Duomenų atkūrimas Galimybės atkurti failus yra gan ribotos. Kai kuriems formatams galite naudoti failų taisymo įrankį, pasikliauti iššifruotoju (ang. decryptor), kuris atkuria duomenis, užrakintus pasitelkiant neprisijungus naudojamus raktus. Kitais atvejais mėginkite atgauti prieigą prie savo failų naudodami alternatyvius metodus, išsamiai aprašytus apačioje
Pašalinimas Norėdami pilnai pašalinti failus užrakinantį parazitą ir visus jo komponentus, turite naudoti patikimą antivirusinę programą. Rekomendacijas rasite žemiau
Sistemos sutvarkymas Visos infekcijos palieka pėdsakus kompiuteriuose, tačiau ransomware pažeidimai gali būti didžiausi. Pataisykite savo įrenginį nuskaitydami sistemą su FortectIntego sistemos diagnostikos įrankiu

Mes nerekomenduojame naudoti torrent svetainių ar kitų didelės rizikos portalų. Kibernetiniai nusikaltėliai gali užmaskuoti įvairias kenkėjiškas programas kaip bet kokio tipo failus, juos įkelti ir laukti, kol nieko neįtariantys kompiuterio vartotojai juos atsisiųs. Kadangi atsisiuntimų niekas netikrina, šios failų mainų platformos laikomos tikrų tikriausiu infekcijų židiniu.

Kadangi jūsų kompiuteris jau nukentėjo nuo viruso, dabar svarbu tik tai, kaip jūs į tai sureaguosite. Mes patariame pašalinti Zzla virusą iš užkrėsto įrenginio. Jei nuspręsite būtent taip ir pasielgti, žemiau rasite išsamias instrukcijas, kurios padės sėkmingai pašalinti virusą, atkurti failus ir ištaisyti žalą.

Prieš atkurdami failus, pašalinkite virusą naudodami profesionalius saugos įrankius

„Windows Defender“ yra puikus saugos įrankis, tačiau, deja, kai kuriais atvejais jo nepakanka, kad sudėtinga kenkėjiška programa nepažeistų jūsų įrenginio. Jei Zzla failų virusas per numatytąją saugos programinę įrangą pateko į jūsų sistemą ir užšifravo jūsų asmeninius failus, jo tikslas buvo pasiektas.

Zzla viruso aptikimasAntivirusinės programos gali tinkamai pašalinti virusą.

Dar kartą pabrėžiame, jog labai svarbu pašalinti šį virusą. Perduodant nusikaltėliams tai, ko jie reikalauja, juos tik motyvuotų ir finansuotų visą jų nešvarią veiklą. Taip jie galėtų užkrėsti dar daugiau įrenginių ir sukurti dar daugiau aukščiausios klasės kenkėjiškų programų, kurių numatytoji antivirusinė apsauga net neatpažįsta.

Kai nuspręsite iš savo įrenginio pašalinti Zzla ransomware, pirmiausia turite perkelti visus (arba būtinus) užšifruotus duomenis iš užkrėsto įrenginio į kokį nors kitą atminties įrenginį. Pasirinkite laikmeną, kurią po perkėlimo iš karto atjungsite nuo kompiuterio. Perkelti failus yra saugu, nes užrakintuose failuose nėra nieko kenksmingo. Jei turite visų duomenų atsargines kopijas, šį veiksmą galite praleisti.

Viruso aptikimo ir pašalinimo sėkmė priklauso nuo konkretaus dažnio, kuris nurodo, kad virusas gali būti kenksmingas. Ši virusų šeima turi daug slapyvardžių, todėl aptikimo vardai gali apimti įvairius grėsmių pavadinimus.

 • W32.AIDetect.malware1;
 • Trojan.MalPack;
 • ML.Attribute.HighConfidence;
 • BehavesLike.Win32.Lockbit.cc;
 • Win32: PWSX-gen [Trj].

Turėtumėte patikrinti, ar įrankis, kurį pasirinkote naudoti, gali rasti grėsmę įrenginyje. Konkretaus grėsmės pavyzdžio aptikimo dažnis gali skirtis, tačiau pagrindiniai populiarūs įrankiai, priskiriami prie antivirusinių programų, turėtų sugebėti rasti kenkėjiškas dalis ir tinkamai jas pašalinti. Tai yra geriausias būdas, norint pašalinti ransomware.

Tada turite iš naujo paleisti įrenginį saugiuoju režimu, nes ransomware gali blokuoti Malwarebytes antivirusinės programos atsisiuntimą, kuri reikalinga viruso pašalinimui. Mes žinome, kad ne visi mūsų skaitytojai yra IT ekspertai, todėl norėdami pereiti į minėtą režimą, atlikite šiuos veiksmus:

 1. dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings,
 2. slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security,
 3. kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery,
 4. slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių,
 5. spustelėkite Restart now,
 6. pasirinkite Troubleshoot,
 7. eikite į Advanced options,
 8. pasirinkite Startup Settings,
 9. spustelėkite Restart,
 10. paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.

Kai pateksite į saugųjį režimą, atsisiųskite pirmiau minėtą programinę įrangą arba tokį pat galingą SpyHunter 5Combo Cleaner saugos įrankį, atnaujinkite jį ir atlikite visą automatinį nuskaitymą, kad pašalintumėte Zzla failų virusą ir visus jo kenksmingus komponentus. Abi šios saugos programos turi nemokamą bandomąją versiją.

Šios programos būtų užblokavę pavojingą atsisiuntimą iš dalijimosi failais platformos, nes apsauga realiuoju laiku tikrina visus gaunamus atsisiuntimus. Jei nuolat atnaujinsite pasirinkto saugos įrankio virusų apibrėžimų duomenų bazę ir reguliariai tikrinsite savo sistemą, ateityje jums nereikės susidurti su tokiomis problemomis, kokias patiriate šiuo metu.

Pataisykite pakeistus failus naudodami sistemos diagnostikos programinę įrangą

Vos tik Zzla virusas patenka į kompiuterį, jis atlieka visų rūšių sistemos failų ir nustatymų pakeitimus. Jis bando ištrinti Shadow Volume kopijas, kad negalėtumėte atkurti senas failų versijas, redaguoja pagrindinius failus, kad negalėtumėte aplankyti jokių su saugumu susijusių svetainių, modifikuoja registrą, kad jis būtų paleistas kiekvieną kartą, kai jūsų kompiuteris yra perkraunamas ir pan.

Visi šie pokyčiai gali sukelti įvairų nenormalų sistemos elgesį, pvz., BSoD, stiprų sulėtėjimą, užstrigimą, infekcijos atsinaujinimą net ir po jos pašalinimo ir kitas našumo/stabilumo problemas. Todėl labai svarbu kuo greičiau ištaisyti viską, ką sugebėjo pakeisti ransomware.

Deja, negalėsite atlikti šio remonto rankiniu būdu, nes tai nerekomenduojama net ir labai patyrusiems IT specialistams. Taigi šį procesą siūlome patikėti FortectIntego sistemos diagnostikos įrankiui, kuris nustatys visus Zzla viruso sukeltus pažeidimus ir automatiškai juos pašalins.

Patentuota technologija nustato visus sugadintus sistemos failus, stebėjimo slapukus, redaguotus registro įrašus, sugadintus DLL ir visus kitus su sistema susijusius pažeidimus. Naudodami šią kompiuterio taisymo programą galėsite ir vėl mėgautis savo prietaisu:

 • atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jei pasirodo User Account Control (UAC), spauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol programa baigs diegimo procesą,
 • jūsų įrenginio analizė bus pradėta nedelsiant,
 • baigus patikrinkite rezultatus – jie bus išvardyti prie Summary,
 • dabar galite spustelėti kiekvieną problemą atskirai ir jas išspręsti rankiniu būdu,
 • jei matote daug problemų, kurias sunku išspręsti, galite įsigyti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.

Tik atlikę pašalinimą naudodami rekomenduojamus saugos įrankius ir atlikę sistemos diagnostiką naudodami FortectIntego programinę įrangą, galėsite būti tikri, kad virusas neatsinaujins kitą kartą perkrovus kompiuterį. Po šių žingsnių jau saugu atkurti failus iš atsarginių kopijų. Jei jų neturėjote, pereikite prie kito veiksmo, kuriame pateikiame .zzla failų atkūrimo metodus.

Alternatyvūs užšifruotų duomenų atkūrimo būdai

Yra ir kitų būdų, kurie gali padėti atkurti .zzla failus, todėl geriau nesiųskite pinigų nusikaltėliams. Mes jau daugiau nei 2 dešimtmečius padedame žmonėms išsisukti iš tokių klampių situacijų. Taigi galite mumis pasitikėti, kai teigiame, jog surinkome visus įmanomus duomenų atkūrimo būdus. Tačiau nepraleiskite jokių ankstesnių veiksmų, nes pirmiausia būtina pašalinti problemą, o tik tada imtis duomenų atkūrimo.

Kadangi Djvu ransomware šeima yra atsakinga už daugumą tokio tipo kompiuterinių infekcijų visame pasaulyje, saugos įmonė, vadinama „Emsisoft“, nuolat tobulina nemokamą iššifravimo programinę įrangą, kad padėtų su tokiais virusais susidūrusiems vartotojams. Nors tai ne visada suveikia, tai vis tiek geriausias būdas atgauti prieigą prie failų nemokamai:

 • atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
 • paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti nedidelis iššokantis langas pavadinimu decrypt_STOPDjvu.exe – spustelėkite jį,
 • jei pasirodys User Account Control (UAC) pranešimas, paspauskite Yes,
 • sutikite su License Terms paspausdami Yes,
 • kai pasirodys Disclaimer, paspauskite OK,
 • įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors tai galite padaryti ir apačioje paspausdami Add folder,
 • paspauskite Decrypt.

Nuo čia gali įvykti keli skirtingi scenarijai. Jei kas nors jau pateikė užšifruoto failo ir įprasto failo kopiją, pasirodys „Decrypted!“ pranešimas, pranešantis, kad failai sėkmingai atrakinti ir kad galite juos vėl naudoti.

Jei pasirodo „Error: Unable to decrypt file with ID:“, minėtos kopijos nebuvo pateiktos įmonei. Taigi jie dar neiškodavo algoritmo. Tokiu atveju turėsite apsišarvuoti kantrybe ir pabandyti pasinaudoti nemokamu iššifruotoju po dienos ar savaitės.

Jei Zzla failų virusas užšifravo jūsų asmeninius duomenis naudodamas internetinį ID, pasirodys pranešimas toks pranešimas: „This ID appears to be an online ID, decryption is impossible“. Tai reiškia, kad šis įrankis negali iššifruoti jūsų duomenų. Laimei, žemiau rasite dar vieną naudingą įrankį, kuris jums gali padėti. Štai ką jums reikia padaryti:

 • atsisiųskite Data Recovery Pro,
 • dukart spustelėkite atsisiųstą diegimo programą, kad ją paleistumėte,
 • vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad įdiegtumėte programinę įrangą,
 • kai tik paspausite Finish, galėtsite naudotis programa,
 • pasirinkite Everything arba pasirinkite atskirus aplankus, kuriuose norite atkurti failus,
 • paspauskite Next,
 • apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti,
 • spustelėkite Scan ir palaukite, kol jis bus baigtas,
 • dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus/failus atkurti – nepamirškite, kad turite galimybę ieškoti ir pagal failo pavadinimą!
 • paspauskite Recover, kad atgautumėte failus.

Tikimės, kad atlikę visas šias išsamias instrukcijas, kaip atkurti užšifruotus failus, galėsite jais vėl naudotis ir jūsų kompiuteris veiks sklandžiai. Deja, Zzla ransomware yra viena iš pažangesnių šios šeimos versijų, todėl sistema paveikiama labiau, nei atrodo, o failų atkūrimo galimybės yra ribotos.

Prieš atlikdami bet kokius kitus veiksmus paveiktame įrenginyje, būtinai ištaisykite įvairias paveiktas sistemos funkcijas ir visiškai pašalinkite grėsmę. Tokiu būdu galite sutaupyti laiko ir išvengti galimo kompiuterio funkcijų pažeidimo ar antrą kartą atliekamo failų užšifravimo. Be to, nuolat naudokite ir atnaujinkite saugos įrankius, tokius kaip SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes, nes tokios grėsmės kaip šis virusas gali būti užblokuotos dar prieš pažeisdami kompiuterį.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis