Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Zenis viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Bal 2018 atnaujinimas

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Zenis yra virusas, kuris užblokuoja asmeninius failus ir prašo už juos išpirkos 

Zenis ransomware

Zenis yra failus blokuojantis virusas, kuris naudoja AES šifravimo algoritmą tam, kad sugadintų MS Office dokumentus, PDF failus, tekstinius failus, paveikslėlius, video failus, archyvus ir kitas rinkmenas. Prie kiekvieno užblokuoto failo yra pridedamas Zenis-<2_chars>. plėtinys. Pirmasis viruso pavyzdys, kuris priskiria failo plėtinį, susideda iš 12 simbolių. Iš karto po failų užblokavimo, virusas sugeneruoja išpirkos raštelį ir sukuria Zenis Decryptor.exe failą kompiuteriniame darbalaukyje.

Apibūdinimas
Pavadinimas Zenis
Tipas Duomenis blokuojantis virusas
Aptiktas 2018-tų Kovą
Pavojaus lygis Aukštas. Visi užšifruoti duomenys gali būti sunaikinti
Simptomai Visi failai užšifruoti Zenis- <2_chars>. plėtinio pagalba, sukuriamas išpirkos raštelis 
Susiję failai Zenis Decryptor.exe,  Zenis.exe, Zenis-Instructions.html
Susiję elektroniniai adresai TheZenis@Tutanota.com, TheZems@MailFence.com,  TheZenis@Protonmail.com and TheZenis@Mail2Tor.com

Virusų tyrejų duomenimis, Zenis programos paplitimas nėra didelis. Tačiau, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šis virusas yra naujai sukurtas ir pirmą kartą buvo pastebėtas  2018-jų Kovo viduryje. Ši kenksminga programa tik įsibėgėja, kadangi jos projektavimas bei elgesys neprimena kitų failus blokuojančių virusų.

Pasekus viruso functionavimą, yra pastebėta, jog virusas plinta per neapsaugotą RDP konfigūraciją ir suklastotus elektroninio laiško priedus. Vos tik virusas pasiekia kompiuterį, jis iš karto sukonfigūruoja nustatymus per Command Prompt tam, kad užblokuotų antivirusinę programą ir neleistų kompiuteryje esantiems sistemoms procesams aptikti ir pašalinti virusą.

Pagrindinė Zenis viruso funkcija yra užblokuoti visus asmeninius failus ir neleisti vartotojui jais naudotis. Beprecendentinis duomenų užblokavimas neleidžia lengvai įveikti viruso. Kiekvienas failas yra užkoduotas naudojantis Zenis-<2_chars>. plėtiniu, kuris gali susidėti iš 64-ių simbolių. Naujiausiai atrastas plėtinys yra Aa-Zz _ + = _ 0-9 {12}>.

Po sėkmingo duomenų užšifravimo, Zenis virusas sukuria išpirkimo notą ir .txt failą. Jis detaliai informuoja vartotoją, kaip naudotis Zenis Dekryptoriu. Vartotojas yra skatiniamas susisiekti su virtualiais nusikaltėliais naudojant TheZenis@Tutanota.com arba TheZems@MailFence.com elektroninio pašto adresus, taip pat pridedant Zenis-Instructions.html failą bei asmeninį failą, kuris neviršyja 2MB. Kibernetiniai piktadariai pažada gąžinti atblokuotą failą. Jie tai daro tam, kad įrodytų, jog duomenų iššifravimas yra įmanomas.

Jeigu viruso kūrėjai neatrašo i elektroninį laišką per šešias valandas, vartotojas turėtų nusiųsti žinutę heZenis @ Protonmail.com arba TheZenis@Mail2Tor.com elektroniniu paštu per Tor naršyklę. Jie priima mokestį tik Bitcoin kripto valiuta per anoniminę Tor naršyklę. Štai kaip atrodo .txt failas, atsiųtas į užkėstą kompiuterį:

*** All your files has been encrypted ***
I am ZENIS. A mischievous boy who loves cryptography, hardware and programming. My world is full of unanswered questions and puzzles half and half, and I’m coming to discover a new world.
A world in digital space that you are supposed to play the role of my toys.
If you want to win in this game, you have to listen carefully to my instructions, otherwise you will be caught up in a one-step game and you will become the mam loser of the story.
My instructions are simple and clear. Then follow these steps:
1. Send this file (Zenis-Instructions.html) to my email with one your encrypted file less than 2 MB to trust to the game.
2. I decrypt your file for free and send for you.
3. If you confirm the correctness of the files, verify that the files are correct via email
4. Then receive the price of decrypting files
5. After you have deposited, please send me the payment details
6. After i confirm deposit, i send you the “Zenis Decryptor” along with “Private Key” to recovery all your files.
Now you can finish the game. You won the game, congratulations.
Please submit your request to both emails:
TheZenis@Tutanota.com
TheZems@MailFence.com
If you did not receive an email after six hours, submit your request to the following emails:
TheZenis@Protonmail. com
TheZenis@Mail2Tor.com (On the TOR network)
Warning: 3rd party and public programs. It may cause irreversible damage to your files And your files will be lost forever.

Nemokamas Zenis dekryptorius šiuo metu dar nėra sukurtas. Kenksmingos programos kūrėjai įspėja, jog failų atkūrimo programų naudojimas gali sekti absoliučiu duomenų sunaikinimu. Nėra žinoma, ar šie grąsinimai yra pagrįsti. Ar dekryptorius, nupirktas iš nusikaltėlių yra veiksmingas, taip pat yra abejotina.

Tam, kad apsaugotumėte savo kompiuterį nuo dar didesnės žalos ir tam, kad turėtumėte galimybę atblokuoti savo failus, jūs turite pašalinti Zenis virusą iš jūsų sistemos. Zenis pašalinimas turėtų būti atliktas naudojantis galinga antiviruse programa. Mes siūlome naudoti Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Instrukcijas, kurios paaiškina, kaip tasyklingai įvykdyti Zenis pašalinimą, jūs galite rasti po šiuo strapsniu. Tik po viruso panaikinimo galima imtis duomenų atblokavimo.

Zenis ransomware
Zenis virusas

Pavojingas virusas gali slėptis elektroninio laško priede

Viruso platinimas nėra išskirtinis. Virukset.no elektroninio saugumo ekpertai tikina, kad pats efektyviausias būdas apsaugoti kompiuterinę sistemą nuo pavojingų failus blokuojančių virusų yra elektroninių laiškų iš nežinomų šaltinių vengimas.

Elektoroninai laiškai, kurie gali pasirodyti patikimi (dažniausiai šių laiškų autoriai apsimeta, jog yra populiarių bendrovių atstovai iš Amazon, Widnows, IRS ir pan.) gali būti apkrėsti. Kenksmingi priedai gali būti įvairių formatų – .docx, .doc, .pdf, .jpg ir kitokių. Didžiausias pavojaus signalas – failas prašo leisti naudotis Macro funkcija.

Taipogi, vartotojai gali užkrėsti savo kompiuterį naršydami internete. Patekus į kenksmingą svetainę, JavaScript kodas gali įdiegti virusą nepastebint. Patartina vengti failų dalijimosi puslapių bei jų programų (torrent).

Zenis viruso pašalinimo gidas

Zenis pašalinimas yra reikalingas tam, kad glėtumėte išvalyti savo sistemą nuo kenksmingų failų bei jų procesų. Tačiau, atlikus viruso panaikinimą, jūsų duomenys nebus grąžinti. Nepaisant to, yra galimybė atblokuoti failus naudojantis kitomis programomis, kurių aprašymus mes pateikiame apačioje. Taipogi, galite atkoduoti failus naudojantis Backup funkcija (jei tokią turėjote prieš tai, kai virusas įsibrovė į jūsų kompiuterį).

Prieš pradedant failų atkūrimą, jūs turite pašalinti Zenis virusą. Kitaip jūsų duomenys bus vėl užblokuoti. Panaikinti kenksmingą programą rankiniu būdu nėra įmanoma, todėl, negaiškite savo laiko bandydami šį metodą. Vietoje to mes rekomenduojame pasileisti antivirusinę programą per Safe Mode with Networking kompiuterio režimą ir atlikti pilną sistemos skenavimą. 

 

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Zenis viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Zenis naudojant Safe Mode with Networking

Jeigu negalite paleisti antivirusinės programos paprastu būdu, perkraukite savo kompiuterį Safe Mode with Networking režime:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Zenis šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Zenis pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Zenis naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Zenis pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Zenis sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Zenis. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Zenis užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Pabandykite Recovery Tool

Data Recovery Pro nėra skirtas viruso pažeistų failų atkūrimui. Nepaisant to, ši programa gali būti veiksminga ir viruso pažeistiems failas atkuri. Tad, išbandykite ją. 

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Zenis viruso;
 • Atkurkite juos.

Atskiri failai gali būti atkurti naudojantis Previous Windows Version funkcija

Tie kompiuteriu vartotojai, kurie nuolat sukuria System Restore taškus, gali naudotis Previous Windows Version sėkmingam duomenų atblokavimui.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Iššifruokite savo duomenis naudojantis ShadowExplorer

Jeigu Zenis virusas nepašalino Volume Shadow Copies jūsų operacinėje sistemoje, jūs galite atkurti failus naudodamiesi šia instrukcija:

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Zenis viruso dekryptorius dar nera sukurtas

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Zenis prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-zenis-ransomware.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Zenis ransomware