XHAMSTER viruso šalinimas (Nemokamas vadovas)

XHAMSTER viruso pašalinimas

Kas yra XHAMSTER virusas?

XHAMSTER ransomware yra kriptovirusas, kuris po failų šifravimo reikalauja sumokėti išpirką

XHAMSTER ransomwareViena iš išpirkos žinučių būna rodoma iššokančiajame lange.

XHAMSTER ransomware yra grėsmė, naudojanti sudėtingą plėtinį failams, kuriuos užšifruoja. Piktybinis kompiuterinis virusas šifravimo algoritmų pagalba užrakina įvairius asmeninius failus ir padaro juos neprieinamus, todėl žmonės susimoka reikalaujamą kriptovaliutos sumą. Tai yra gerai žinomo Phobos ransomware variantas.

Šie kūrėjai daugiausia dėmesio skiria turto prievartavimui, nes tai jiems atrodo kaip lengvas būdas pasipelnyti. Vartotojai raginami laikytis instrukcijų ir pervesti reikalaujamą sumą mainais už tariamą failų iššifravimą. Šios konkrečios taktikos yra paplitusios ir naudojamos daugelio kitų išpirkos reikalaujančių virusų, tačiau kibernetiniai nusikaltėliai labai retai paleidžia užrakintus failus ar netgi suteikia failų atkūrimo įrankį, kurį neva gali gauti paveikti vartotojai.

Detalesnė kriptoviruso informacija

XHAMSTER ransomware virusas yra didelė grėsmė, kurios negalima įrenginyje palikti be jokios priežiūros. Be failų užrakinimo, tokia infekcija gali dar labiau sugadinti įrenginį ir paveikti svarbias funkcijas, todėl būtinai pilnai pašalinkite šią grėsmę. Tai galima pasiekti naudojant patikimą antivirusinę programą. Oficialiai failų iššifruoti neįmanoma, todėl pasikliaukite alternatyviomis išeitimis kurias pateikėme žemiau.

Ši grėsmė pervadina failus, kai jie užrakinami, ir pakeičiamas pradinis kodas. Šio viruso naudojamas šablonas apima aukoms sukuriamus specialius ID ir pateikiamą susisiekimo su kibernetiniais nusikaltėliais informaciją. Kiekvienas užrakintas failas prie pavadinimo gauna unikalų .XHAMSTER priedėlį, nurodantį šį konkretų išpirkos reikalaujančios programos pavadinimą.

Vienas iš pavyzdžių galėtų būti failas, kurio pavadinimas iš pradžių buvo 2.jpg, o po užšifravimo jis pervadinamas į 2.jpg.id[C279F237-2797].[ICQ@xhamster2020].XHAMSTER. Kai failų užrakinimas būna baigtas, virusas palieka įrenginyje info.hta ir info.txt failus, kuriuose auka gali rasti informaciją apie mokėjimo ir failų atkūrimo galimybes.

Pavadinimas XHAMSTER ransomware
Tipas Kriptovirusas, failus užrakinantis virusas
Šeima Phobos ransomware
Failų priedėlis .XHAMSTER
Išpirkos žinutės info.hta, info.txt
kontaktai @xhamster2020 per ICQ
Kaip plinta Užkrėsti failai plinta per prisegtus el. laiškų failus ar nuorodas, torrent tipo svetaines ir pan.
Pašalinimas Tokią grėsmę pašalinsite su patikima antivirusine programa, gebančia surasti ir tinkamai pašalinti visas ransomware dalis
Sistemos taisymas Viruso padaryta žala gali sukelti problemų naudojant kompiuterį net ir po grėsmės pašalinimo, todėl patariama pasinaudoti FortectIntego programa, kuri padės sutaisyti sistemos nesklandumus

Iššokančiajame lange, kuriame pateikiama išpirkos žinutė, rašoma:

All your files have been encrypted!
All your files have been encrypted due to a security problem with your PC.
If you want to restore them, install ICQ software on your PC here hxxps://icq.com/windows/
or on mobile phone from Appstore/Google Play Market search for „ICQ“
Write to our ICQ @xhamster2020 hxxps://icq.im/xhamster2020
Write this ID in the title of your message –
You have to pay for decryption in Bitcoins. The price depends on how fast you write to us.
Free decryption as guarantee
Before paying you can send us up to 5 files for free decryption. The total size of files must be less than 3Mb (non archived), and files should not contain valuable information. (databases,backups, large excel sheets, etc.)
Attention!
Do not rename encrypted files.
Do not try to decrypt your data using third party software, it may cause permanent data loss.
Decryption of your files with the help of third parties may cause increased price (they add their fee to our) or you can become a victim of a scam.
Be assured we are the only people who can recover your files and there is no free tool.

Infekcijos pašalinimas

Būtina įsidėmėti, kad šios grėsmės, nukreiptos į pinigų prievartavimą, gali padaryti kur kas daugiau nei tik įprastą duomenų šifravimą. Turite atsikratyti infekcijos, o patikimiausias ir lengviausias būdas tai padaryti yra pasikliauti antivirusine programa, kuri padės tinkamai pašalinti XHAMSTER ransomware. Saugos programos gali rasti kenkėjiškus failus ir juos ištrinti iš kompiuterio.

Failus užrakinantis virusas gali atlikti papildomus failų šifravimo etapus, kai pataisysite failus arba pakeisite užrakintus duomenis atsarginėmis kopijomis. Labai svarbu pašalinti grėsmę prieš bandant atlikti bet kokius kitus veiksmus. SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes gali jums padėti, nes šios programos yra galingi antivirusiniai įrankiai, galintys rasti ir pašalinti įvairias infekcijas, įskaitant kriptovirusą.

XHAMSTER failų viruso kūrėjai nurodo aukoms sumokėti reikalaujamą sumą ir susisiekti su jais per ICQ dėl mokėjimo informacijos. Tačiau tai nėra išeitis, nes tokie kibernetiniai nusikaltėliai yra negailestingi ir nėra jokių garantijų, kad jūsų duomenys iš tikrųjų bus atkurti.

Yra būdų, kaip atkurti užrakintus duomenis, tačiau mokėti kriptovaliutos sumą, kurios iš jūsų reikalauja nusikaltėliai, niekada nebus gera idėja. Iššifravimo įrankiai retai sukuriami. Nusikaltėliai dažniau linkę padaryti nuolatinę žalą failams, užuot išleidę žadėtą įrankį duomenims, kuriuos paveikė XHAMSTER ransomware. Tad kuo greičiau pašalinkite virusą ir išmėginkite alternatyvias išeitis.

XHAMSTER virusasGrėsminga žinutė skatina aukas kuo greičiau sumokėti reikalaujamą išpirką.

Būdas, kaip ištaisyti viruso padarytą žalą

Kai kompiuteris užkrečiamas kenkėjiška programa, sistemoje atliekami įvairūs pakeitimai. Pvz., infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias funkcijas, ištrinti ar sugadinti DLL failus ir t. t. Kai virusas pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir palieka jį tokį, koks yra. Todėl kompiuteris gali pradėti veikti prasčiau, užstrigti ar būti taip sugadintas, jog tenka galvoti apie būtinybę iš naujo įdiegti „Windows“.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Kaip ransomware patenka į kompiuterį?

XHAMSTER ransomware, kaip ir bet kuri kita Phobos failų viruso versija, plinta naudodama kenkėjiškus failus su makrovirusais arba kitu kodu, sukeliančiu įsiskverbimą. Žinoma, kad šios infekcijos greitai plinta, nes vartotojai nekreipia dėmesio į smulkmenas ir leidžia virusui pakankamai lengvai patekti į įrenginį.

Grėsmės gali užkrėsti kompiuterį, kai atidaromas užkrėstas failo priedas iš el. laiško arba paspaudžiama laiške esanti nuoroda ir su ja sąveikaujama. Atsisiųsti failai gali labai greitai paleisti pavojingus procesus ir tokias grėsmes kaip XHAMSTER failų virusas.

XHAMSTER ransomware virusasŠi grėsmė užrakina failus ir jų nebeįmanoma naudoti.

„Office“ failai „Excel“, „Word“, PDF arba „JavaScript“ failai gali būti pridedami prie klaidinančių el. laiškų, o vartotojai juos suaktyvina, atsisiųsdami šias dalis į savo įrenginį. Jei tai atsitinka automatiškai naudojant piratinę kokios nors programos versiją ar vaizdo žaidimą, EXE failas gali būti paleistas automatiškai vos tik bus įdiegta programa.

Infekcija neturi jokių simptomų ir gali būti užmaskuota papildomais iššokančiaisiais langais arba procesais, todėl įsiskverbimas yra pakankamai nepastebimas. Aukos suvokia, kas įvyko tik tada, kai dažniausiai naudojami failai jau būna paveikti ir pilnai užrakinti XHAMSTER ransomware. Jei norite daugiau neturėti reikalų su tokiomis rimtomis infekcijomis, venkite apgaulingų pranešimų, klaidinančių el. laiškų, kurie atrodo įtartini ir siųskitė programas tik iš patikimų šaltinių.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis XHAMSTER viruso pašalinimas

Išpirkos reikalaujantis virusas: atkurkite failus naudodami atkūrimo programą

Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.

Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.

Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:

 • pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
 • šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
  Paleiskite įdiegimą
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
  Įdiekite programą
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
  Pasirinkite, ką norite atkurti
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
  Skanavimas
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Rankinis XHAMSTER pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip XHAMSTER prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis