Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

WannaLocker viruso šalinimas (Išsamus aprašymas) - Paprastos pašalinimo instrukcijos

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Ransomware

WannaLocker – mobilioji WannaCry viruso versija

WannaLocker virusas

WannaLocker – tai Android operacinėms sistemoms sukurta liūdnai pagarsėjusio WannaCry viruso versija. Pastebėta, jog šis virusas labiausiai paveikė Kinijos piliečius – čia užkrėstų Android įrenginių daugiausia. Šis viruso sėkmę šioje šalyje tikriausiai lemia tai, jog jis plinta apsimesdamas plėtiniu vienam populiariam kinų žaidimui.

Patekęs į įrenginį, jis nustato “anime” stiliaus paveikslėlį kaip naujajį telefono foną, o tuomet užšifruoja įrenginyje esančius failus AES kriptografijos pagalba. Šifruodamas failus, virusas kiekvienam jų prideda papildomą failo plėtinį, susidedantį iš eilutės atsitiktinai sugeneruotų simbolių.

Užbaigus šį procesą, virusas atveria ekrano užsklandą, itin panašią į tikrojo WannaCry viruso rodomą žinutę. Joje aprašomas nusikaltėlių atakos tikslas – gauti išpirką iš užkrėstojo įrenginio savininko. Virusas reikalauja sumokėti 40 Kinijos juanių (renminbi) ir susisiekti su nusikaltėliais iškart pervedus pinigus. Pasak nusikaltėlių, tai – vienintelis būdas gauti dešifravimo raktą ir atkurti sugadintus failus.

Kenkėjiška programa visą laiką rodo laikmatį, nurodantį, už kiek laiko išpirkos kaina padvigubės. Kitas laikmatis skaičiuoja laiką iki numatomo dešifravimo rakto sunaikinimo. Taip virusas skatina auką greičiau sumokėti išpirką.

Tačiau užuot puolus ieškoti savo banko kortelės, siūlome pašalinti WannaLocker iš savo įrenginio. Sumokėjus išpirką jūs vis tiek nebūsite garantuoti, jog sukčiai padės atkurti jums savo failus.

Jei norite toliau naudotis savo telefonu, privalote ištrinti iš jo virusą. Tai galite padaryti sekdami žemiau pateiktas instrukcijas arba naudodami Android įrenginiams tinkamą antivirusinę programą.

WannaLocker virusas yra sukurtas taip, jog užšifruotų failus, esančius išorinėje įrenginio atmintyje. Tokią techniką jau buvo pasitelkęs kitas mobiliems telefonams subalansuotas virusas SimpLocker. Be to, virusas sukurtas taip, jog užšifruotų tik tuos failus, kurių pavadinimas neprasideda taško simboliu.

Virusas taip pat aplenks visus failus, esančius aplankuose, susijusiuose su android, com, DCIM, download arba miad direktorijomis. WannaLocker virusas neužšifruoja failų, kurie užima daugiau nei 10kb telefono atminties.

Deja, šiuo metu dar nėra priemonių, galinčių atkurti šios kenksmingos programos paveiktus failus, tačiau atsižvelgus į tai, jog virusas šifruoja tik labai mažus failus, galime spėti, jog jis nepažeis didžiosios dalies jūsų telefone esančių duomenų. Todėl siūlome ištrinti WannaLocker ir pabandyti atkurti sugadintus duomenis alternatyviomis priemonėmis.

WannaLocker viruso raštelisWannaLocker virusas - tai mobilioje Wananacry viruso versija, sugadinanti failus telefone ir reikalaujanti išpirkos.

Panašu, jog šio viruso kūrėjai yra arba visiški mėgėjai, arba tiesiog stengiasi būti surasti bei suimti už nelegalios programinės įrangos platinimą. Išpirką jie prašo sumokėti QQ, Alipay arba WeChat mokėjimo sistemomis, o ne Bitkoinais, dažniausiai naudojamais kibernetinių nusikaltimų pasaulyje. WannaLocker išpirkos mokėjimo metodai leidžia susekti nusikaltėlius, tad panašu, jog tai įvyks greitu metu.

Reikalaujama išpirkos suma tesiekia 5-6 dolerius, tačiau išpirkos mokėti vis tiek neverta. Labai tikėtina, jog jūsų telefonas vis tiek nebus pilnai atkurtas, todėl siūlome remtis ekspertų patarimais ir nedelsiant pašalinti šį ransomware kategorijos virusą iš savo išmaniojo įrenginio.

Virusas plinta King of Glory žaidimo plėtinio pavidalu

Šis mobiliųjų telefonų virusas buvo pastebėtas plintantis per Kinijos žaidimų forumus. Sukčiai jį reklamavo kaip papildinį Kinf of Glory žaidimui, kuris šioje šalyje yra itin populiarus. Kenkėjiškas failas įrenginiuose aptinkamas “com.android.tencent.zdevs.bah” pavadinimu.

Vis dėlto kibernetinio saugumo ekspertai tikina, jog virusas gali plisti ir kitais metodais. Todėl siūlome laikytis atokiau nuo įtartinų internetinių puslapių ir niekuomet nediegti į savo įrenginių programų, apie kurias nieko nežinote. Be to, norint išsaugoti svarbius failus, rekomenduojame susikurti ne tik kompiuteryje, bet ir išmaniajame telefone saugomų duomenų kopijas ir perkelti jas į kokį nors duomenų saugojimo įrenginį.

WannaLocker išpirkos reikalaujančio viruso pašalinimas

Vienintelis saugus būdas ištrinti WannaLocker virusą – pasitelkti patikimą antivirusinę programą, tinkamą Android įrenginiams. Mes rekomenduojame naudoti SpyHunter 5Combo Cleaner programą. Jei jums nepavyksta įsidiegti šios programos, sekite žemiau pateiktas instrukcijas.

Paleiskite savo įrenginį Safe Mode rėžimu:

 1. Laikykite nuspaudę įjungimo mygtuką. Ekrane pasirodžius parinktims, nuspauskite ir laikykite Power off mygtuką. Įrenginiui paklausus, ar norite perkrauti jį saugiuoju rėžimu, pasirinkite OK.
 2. Jei pirmasis metodas nepadėjo, laikykite nuspaudę įjungimo mygtuką ir tuomet spustelėkite Power Off. Tuomet vėl nuspauskite įjungimo mygtuką , tuomet jį atkeiskite ir vos tik išvysite logotipą savo įrenginio ekrane, kartu nuspauskite abu garso reguliavimo mygtukus – Up ir Down. Laikykite juos nuspaudę tol, kol telefonas užsikraus saugiuoju rėžimu.
 3. Įrenginiui užsikrovus, eikite į Settings, o tuomet į Apps (arba Application Manager).
 4. Programų saraše raskite nepageidaujamas programas ir jas ištrinkite.

Jei panašus virusas sugebėjo paveikti jūsų kompiuterį, siūlome remtis šiomis virusų šalinimo taisyklėmis:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis WannaLocker viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti WannaLocker naudojant Safe Mode with Networking

Norėdami pašalinti ransomware kategorijos programą, sekite šias instrukcijas.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: WannaLocker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite WannaLocker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti WannaLocker naudojant System Restore

Jei pirmasis metodas nepadėjo jums ištrinti viruso, galite pasitelkti šį būdą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš WannaLocker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog WannaLocker sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti WannaLocker. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei neturite atsarginių failų kopijų, siūlome iškelti telefone esančius failus į kompiuterį ir pamėginti atkurti užkoduotuosius vienu iš šių metodų.

Jei WannaLocker užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro

Data Recovery Pro dažnai padeda atkurti įvairiausius sugadintus failus, tad siūlome ją išbandyti ir Wannalocker atakos atveju.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus WannaLocker viruso;
 • Atkurkite juos.

WannaLocker dešifravimo priemonė

Deja, šiuo metu nėra jokių metodų, galinčių atkurti šio viruso sugadintis failus.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip WannaLocker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-wannalocker-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie WannaLocker ransomware virus