Wacatac Trojan šalinimas (virusai) - 2022 atnaujinimas

Wacatac Trojan pašalinimas

Kas yra Wacatac Trojan?

Wacatac yra kenkėjiška programa, rodanti įspėjimą, kuris praneša apie realias saugumo problemas arba gali būti visiškai neteisingas

Wacatac TrojanTrojanas yra tokia kenkėjiška programa, su kurios pagalba kibernetiniai nusikaltėliai gali kenkti net ir nuotoliniu būdu.

Wacatac Trojan yra grėsmė, galinti smarkiai paveikti kompiuterio sistemą. Trojos arklys sumažina įrenginio saugumą ir taip galima prisišaukti dar rimtesnių infekcijų. Vos tik ši kenkėjiška programa patenka į sistemą, ji atlieka įvairius pakeitimus ir nedelsdama pradeda savo kenkėjišką veiklą.

Šios kenkėjiškos programos aptikimas vardas žinomas kaip Trojan:Win32/Wacatac. Trojanas į įrenginius dažniausiai patenka per šiukšlėms priskiriamų el. pašto priedus, pavadintus „DHL Shipment Notification 3300777400-Delivery for 10 July 2019_pdf.gz“ ir panašiai. Nepaisant to, aukos taip pat gali užkrėsti kompiuterį atsisiųsdamos piratinę programinę įrangą arba lankydamosi kenkėjiškose svetainėse, kuriose vyksta nesaugūs atsisiuntimai. Trojos arklys lengvai plinta, naudodamas apgaulingas nuorodas bei svetaines.

Ši konkreti kenkėjiška programa sukurta atsižvelgiant į įvairias funkcijas ir gali sukelti didelių problemų bei žalos. Wacatac Trojan gali rinkti išsamią informaciją, pvz., slaptažodžius, naudotojų vardus, banko duomenis ir kitą asmenį identifikuojančią informaciją arba duomenis, kurie gali būti naudojami vėlesniam sukčiavimui.

Panašu, kad 2022 m. trojanas plinta lyg nauja banga, nes saugumo specialistai aptiko daugybę kampanijų ir pavyzdžių. Jame vis dar rodomos grandininės užkrėtimo funkcijos ir įsiskverbus į kompiuterius platinamos papildomos kenkėjiškos programos, tokios kaip ransomware.

Galbūt net nepastebėsite infekcijos simptomų, bet Wacatac aptikimo pavadinimai pasirodo ekrane, kai kompiuteris sistemoje aptinka abejotiną veiklą. Tokiu atveju geriau reaguoti kuo greičiau ir paleisti patikimą antivirusinę programą, kad išvalytumėte visas infekcijas ir pilnai sustabdytumėte įsibrovėlį, kuris gali pridaryti daug žalos jūsų įrenginiui.

Wacatac apžvalga

Šio tipo kenkėjiška programa gali būti itin pavojinga – ji gali rinkti asmeninę informaciją (prisijungimo informaciją, banko duomenis ir kt.) arba padėti plisti kitoms kenkėjiškoms programoms (ransomware, RAT ir kitoms pavojingoms infekcijoms). Blogiausia yra tai, kad šie procesai vyksta tyliai, o kenkėjiška programa daugiausia veikia fone, todėl vartotojai dažnai iš pradžių nepastebi, jog vyksta kažkas pavojingo. Be to, užkrėsti įrenginiai gali būti įtraukti į robotų tinklą ir padėti vykdyti DDoS atakas prieš konkrečius taikinius.

Turite nuodugniai patikrinti įrenginį, vos tik gaunate įspėjimą. Žinoma, gali nutikti ir taip, jog perspėjimas apie aptiktą įtartiną failą yra klaidingai teigiamas, todėl jums nereikės pašalinti jokios infekcijos. Tačiau perskaitykite šį straipsnį iki galo ir sužinokite apie galimus simptomus bei įsitikinkite, kad išvalėte įrenginį nuo bet kokių grėsmių paleisdami patikimą antivirusinę.

Pavadinimas Wacatac
Tipas Trojanas, šnipinėjimo programa
Susiję failai DHL Shipment Notification 3300777400-Delivery for 10 July 2019_pdf.gz, Unimpartial.exe
Susiję procesai biddulphia9
Kaip plinta Paprastai plinta atidarius šlamštui priskiriamus el. laiškuose rastus priedus arba per piratines programų ar žaidimų versijas
Rizikos veiksniai Yra tikimybė, jog kompiuteris bus užkrėstas kitomis kenkėjiškomis programomis, neteksite pinigų ar net bus pavogta tapatybė
Simptomai Dažniausiai neįmanoma pastebėti jokių simptomų, tačiau kai kuriais atvejais kompiuteris veikia lėčiau, stringa programos, fone veikia nežinomi procesai
Pašalinimas Naudokite patikimą saugos programą, jog įsitikintumėte, ar įrenginyje nėra realių grėsmių, o jas radus – sėkmingai pašalintumėte visas infekcijas
Sistemos taisymas Jei trojos arklys veikia sistemoje kurį laiką, jis gali spėti pridaryti daug žalos, įskaitant sisteminių failų sugadinimą, funkcijų pakeitimą ir panašiai. Tad paleiskite FortectIntego, kad rastumėte ir automatiškai ištaisytumėte viruso žalą

Ką reiškia Trojan.Script.Wacatac.B.ml aptikimas?

Šio trojano aptikimas taip pat gali būti klaidingai teigiamas rezultatas, nes vartotojai pranešė, kad „Microsoft Defender“ kartais taip pažymi teisėtas diegimo programas, tokias kaip „Thaiphoon Burner“ ir „Soulash“ vaizdo žaidimas. Jei taip yra ir jūsų atveju, turėtumėte įtraukti teisėto failo išimtį. O jeigu iš tiesų buvo aptikta grėsmė, tuomet turėtumėte kuo greičiau pašalinti Wacatac Trojan iš savo įrenginio.

Taigi, kaip žinoti, ar viruso aptikimas yra tikras ir jūs iš tikrųjų susidūrėte su trojanu? Geriausias būdas patikrinti, ar perspėjimas apie aptiktą grėsmę tikrai klaidingas, yra įkelti jį į tokius šaltinius kaip „Virus Total“. Jei infekcija yra tikra, galėsite matyti jos aptikimo pavadinimus ir iš kitų tiekėjų, pvz.:

  • Win32:CrypterX-gen [Trj],
  • A Variant Of Win32/Injector.EGOB,
  • Artemis!6906A347D3A8,
  • Gen:Variant.Ursu.529108 (B),
  • Gen:Variant.Ser.Ursu.9513,
  • Trojan.Win32.VBKryjetor.bzrz ir t. t.

Deja, tik taip sužinosite, ar esate užsikrėtę Wacatac Trojan. Daugeliu atvejų tikra infekcija yra užprogramuota taip, kad ji galėtų paslėpti savo piktybinę veiklą fone, o tai reiškia, kad nepastebėsite akivaizdžių infekcijos simptomų.

Ką daro ši infekcija?

Jei Trojan:Win32/Wacatac sugebėjo įterpti kitus kibernetinius parazitus, greičiausiai susidursite su dažnais programų užstrigimais, lėtu įrenginio veikimu, BSoD, didesniu reklamų kiekiu naršant internete, failais ir programomis, kurias neprisimenate, jog būtumėte atsisiuntę ir panašiai.

Deja, užsikrėtimas bet kokia kenkėjiška programa, įskaitant ir šį trojaną, gali sukelti rimtų pasekmių. Jūs netgi galite prarasti pinigus, užkrėsti kompiuterį kitomis infekcijomis, patirti tapatybės vagystę ar susidurti su sukčiavimu. Tylios, iš esmės nepastebimos infekcijų dalys dažnai naudojamos kaip papildomų kenkėjiškų programų nešiotojos.

Wacatac virusasŠis virusas dažniausiai patenka į sistemą per el. laiškų priedus.

Todėl turėtumėte įsitikinti, kad jūsų kompiuteryje nėra virusų, O tai galite padaryti naudodami patikimą saugos programą su realiojo laiko apsaugos funkcijomis. Be to, naudodami tokius įrankius galite pilnai pašalinti virusus. Mes rekomenduojame rinktis tokius patikimus pardavėjus kaip, pvz., Malwarebytes ar SpyHunter 5Combo Cleaner.

Dažniausi kenkėjiškų programų platinimo būdai – kenkėjiški el. laiškų priedai

Kenkėjiškų programų kūrėjai yra protingi asmenys, kurie nusprendė panaudoti savo įgūdžius blogiems tikslams. Todėl jie paprastai naudoja įvairius sudėtingus metodus, kad jų kurtos infekcijos pasiektų tūkstančiams vartotojų. Pavyzdžiui, jie pasitelkia apgaulingas internetines svetaines,išnaudoja nelegaliai atsisiunčiamas programas ir panašiai.

Tačiau bene pats dažniausias kenkėjiškų programų platinimo būdas yra šiukšlėms priskiriamų el. pašto laiškų priedai. Užmaskuoti failai, pridedami prie sukčiavimui skirtų el. laiškų, gali perduoti bjauriausius virusus, tokius kaip ransomware ar trojanai. Daugeliu atvejų vartotojai net nesupranta, jog juos bando apgauti, nes žinutė ateina iš neva žinomos įmonės, tokios kaip DHL, Amazon ar Bank of America. Štai kaip atrodo vieno iš melagingų el. laiškų pavyzdys:

Track DHL Express Shipment

Dear Customer,

Your email address was found on package with unclear delivery address as per DHL policy, we will not fail to return the package if it remain unclaimed within the next 48 hours.

Kindly review the receipt and make necessary steps if the package belongs to you to avoid loss of property.
Please Click and Download attached receipt to review the package details.

Best Regards,

DHL TEAM
Copyright 2019

Akivaizdu, kad el. laiškas siunčiamas ne iš tikros DHL siuntų įmonės. Nepaisant to, nesunku įsivaizduoti, kiek žmonių iš tikrųjų laukia šio vežėjo siuntos ir gali pagalvoti, jog laiškas yra tikras, o tada atsisiųsti prisegtą kenkėjišką priedą.

Taigi niekada neatidarykite įtartinų el. laiškų priedų. Jei abejojate, ar failas yra teisėtas, prieš atidarydami visada turėtumėte jį nuskaityti naudodami tokius įrankius kaip „Virus Total“.

Prieš pašalindami Wacatac peržiūrėkite aptiktus virusus ir klaidingai teigiamus rezultatus

Prieš pašalindami trojaną iš savo įrenginio, turite įsitikinti, kad gautas įspėjimas nėra klaidingas. Kaip minėjome anksčiau, turėtumėte nuskaityti failą naudodami kitą saugos programą arba naudoti tokius įrankius kaip „Virus Total“. Įsitikinę, kad jis iš tikrųjų yra kenkėjiškas, turėtumėte nedelsdami jį pašalinti.

Wacatac trojano aptikimasViruso aptikimas gali būti klaidingai teigiamas, tad turėtumėte patikrinti tai su Virus Total.

Nors Wacatac Trojan gali būti pašalintas rankiniu būdu, tačiau tai nėra rekomenduojama paprastiems vartotojams, kurie nelabai išmano kompiuterinių reikalų. Trojos arklys yra rimtas infekcija, kuri pakeičia „Windows“ operacinę sistemą ir paveikia svarbiausias jos dalis. Todėl vietoj to turėtumėte naudoti patikimą antivirusinę programą, kuri už jus sustabdytų virusą ir atkurtų įprastas sistemos funkcijas.

Atminkite, kad virusas gali trukdyti tinkamai veikti saugos programai arba neleisti jo pašalinti. Jei taip nutiktų, pirmiausia turėtumėte įjungti saugųjį režimą. Žemiau rasite instrukcijas, kurios padės tai padaryti. Ir atminkite, jog turėtumėte nedelsti ir kuo greičiau pašalinti infekciją, jog išvengtumėte didesnės žalos savo kompiuteriui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Wacatac Trojan pašalinimas

Kad pašalintumėte Wacatac Trojan, patikrinkite sistemą su antivirusine programa

Jeigu į jūsų kompiuterį pateko išpirkos reikalaujantis virusas, turėtumėte jį pašalinti naudodami patikimą antivirusinę programą. Kai kurie tokio tipo virusai gali patys susinaikinti, kai sėkmingai baigia failų užšifravimo procesą. Tačiau net ir tokiais atvejais kenkėjiška programa vis tiek gali palikti įvairius duomenų vogimui naudojamus modulius arba veikti jūsų įrenginyje kartu su kitomis kenkėjiškomis programomis.

SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes gali lengvai aptikti ir pašalinti visus su išpirkos reikalaujančiais virusais susijusius failus, papildomus modulius ir visas kitas infekcijas, kurios galbūt slepiasi jūsų sistemoje. Šią programą tikrai lengva naudoti ir nereikia jokių IT žinių, kad sėkmingai pavyktų pašalinti Wacatac Trojan.

Sutaisykite pažeistus sistemos komponentus

Vos tik į kompiuterį patenka kenkėjiška programa, tokia kaip išpirkos reikalaujantis virusas, sistema pakeičiama, kad veiktų kitaip. Pvz., infekcija gali pakeisti Windows registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbų sistemos paleidimą ir kitas sritis arba net ištrinti ar pažeisti DLL failus ir pan. Vos tik kenkėjiška programa pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir tiesiog palieka jį tokį, koks yra. Taigi, vartotojams gali kilti stabilumo, greičio, naudojimosi problemų, kurios gali taip įgristi ar būti tokios didelės, kad net teks iš naujo įdiegti Windows.

Būtent todėl siūlome naudoti vienetinį, patentuotos technologijos taisymo įrankį – FortectIntego. Ši programa ne tik gali sutvarkyti viruso padarytą žalą, bet ir pašalinti kenkėjiškas programas, kurios spėjo įsilaužti į sistemą. Be to, ši programa taip pat gali sutvarkyti įvairias su Windows sistema susijusias problemas, kurias sukelia ne infekcijos, pvz., registro klaidas, kompiuterio užstrigimus ir pan.

  • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
  • spustelėkite ReimageRepair.exe,
    Reimage atsisiuntimas
  • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
  • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
    Reimage įdiegimas
  • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
    Reimage analizė
  • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
  • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
  • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
    Reimage rezultatai

Jei naudosite FortectIntego, jums nereikės jaudintis dėl būsimų kompiuterio problemų, nes daugumą jų galima greitai išspręsti tiesiog atliekant pilną sistemos nuskaitymą. O svarbiausia, kad taip išvengsite varginančio Windows operacinės sistemos perinstaliavimo, kurio kartais prireikia dėl sugadintų sisteminių failų ir kitų problemų.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis