Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Takahiro Locker virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Takahiro Locker virusas grasina ištrinti visus kompiuteryje esančius failus

Takahiro Locker virusas yra vienas iš daugelio failus užkoduojančių virusų, kuriuos galite sutikti naršydami internete. Iš tiesų, tikėtina, kad virusas greičiau susiras jus pats. Radęs būdą, kaip įsibrauti į kompiuterį, jis pradeda koduoti jame esančius duomenis. Virusas neprideda jokio failo plėtinio, todėl vartotojai kurį laiką gali nepastebėti jo įsibrovimo pėdsakų. Įprastai apie virusą sužinoma, kai jau būna per vėlu – virusui pateikus pranešimą „Running kill me“ kompiuterio darbalaukyje. Įdomu tai, kad antivirusinės programos aptinka virusą kaip Trojos arklį. Priklausomai nuo to, kokia antivirusinė programa naudojama, Takahiro Karasawa ransomware virusas gali būti randamas kaip Trojan.Win32.Scar.nzln, Trojan.GenericKD.3222895, W32/Scar.NZLN!tr arba Ransom_TAKALOCKER.A. Virusas taip pat gali būti susijęs su Japan Locker ir Taka ransomware virusais. Patys pirmieji viruso ženklai buvo pastebėti dar birželio mėnesį, tad manoma, kad jis gali plisti ir toliau. Patekusiems į viruso akiratį patariame kuo skubiau pašalinti Takahiro Locker iš kompiuterio. Failus užkoduojančių virusų pašalinimui siūloma naudoti Reimage. Tokias nesudėtingus kompiuterio užkratus kaip naršyklės užgrobėjai (angl. browser hijackers) galima pašalinti rankiniu būdu, tačiau šio metodo negalima taikyti ransomware tipo virusų šalinimui. Rankinio pašalinimo metu galima palikti pavojingus viruso komponentus, todėl greitu metu gali užklupti nauja viruso ataka.

Vartotojai, kurie domisi Japonijos politika, greičiausiai girdėjo apie teisininką Takahiro Karasawa, kuris išgarsėjo dėl savo pasisakymų apie kibernetinį saugumą ir branduolinius ginklus. Teisininko nekompetencija tapo tikru rezonansu, tad nenuostabu, kad kibernetiniai nusikaltėliai ne tik pasinaudojo šia istorija, bet ir pasisėmė iš jos įkvėpimo. Kaip jau minėjome anksčiau, Takahiro Karasawa virusas užkoduoja kompiuteryje esančius duomenis, o vėliau pateikia iššokantį langą su japonų kalba parašyta žinute, kurioje sveikinamasi su nukentėjusiaisiais bei informuojama apie brangią užšifruotų failų atkūrimo galimybę. Maža to, hakeriai apkaltina žmones dėl nelegalių failų siuntimo. Už galimybę atgauti prieigą prie prarastų duomenų, viruso kūrėjai reikalauja 30 000¥ (apie 300 eurų). Ši pinigų suma turi būti pervesta per tris dienas, o to nepadarius visi duomenys bus ištrinti. Šioje vietoje turime priminti, kad išpirkos mokėjimas nėra išeitis atkurti prarastus failus!

Išpirkos raštelis, kurį palieka Takahiro Karasawa virusas

Viruso sklaidos būdai

Takahiro Karasawa virusas gali patekti į kompiuterį, kai vartotojai atidaro užkrėstą elektroninio laiško priedą. Virusas paslepia updated.exe vykdomąjį failą viename iš daugelio apgaulingų laiškų, kuriame sukčiai prisistato oficialių institucijų atstovais ir prašo atidaryti prisegtą dokumentą. Tokie dokumentai įprastai pavadinami kaip sąskaitos ar finansinės ataskaitos, todėl atrodo patikimai ir saugiai. Visiems kompiuterių naudotojams patariama kritiškai vertinti visus gaunamus elektroninius laiškus ir neskubėti atidaryti prisegtų dokumentų. Prieš atidarydami bet kokį gautą failą visada patikrinkite informaciją apie siuntėją internete arba tiesiogiai susisiekę su institucija.

Takahiro Karasawa pašalinimas

Takahiro Karasawa virusas gali būti greitai pašalintas įdiegus patikimą antivirusinę programą, pavyzdžiui, Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes. Virusą taip pat galima panaikinti ir kitų programų pagalba, tačiau svarbu naudoti stiprią ir atnaujintą antivirusinę programą. Neatnaujinta programa gali nesugebėti efektyviai pašalinti Takahiro Karasawa viruso. Po viruso pašalinimo galima atkurti prarastus duomenis pasitelkiant atsargines duomenų kopijas. Iš tiesų kol kas nėra jokio kito patikimo varianto, leidžiančio atkurti šio viruso užgrobtus failus. Galima tik tai naudotis alternatyviais duomenų atkūrimo metodais, kurių efektyvumu negalime garantuoti. Tačiau pabandyti verta!

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Takahiro Locker viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Takahiro Locker naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Takahiro Locker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Takahiro Locker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Takahiro Locker naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Takahiro Locker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Takahiro Locker sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Takahiro Locker. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Takahiro Locker užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Pro

Atsižvelgdami į išaugusių kibernetinių atakų skaičių, ši programa buvo patobulinta ir atnaujinta. Nuo šiol ji turėtų atkurti platesnį spektrą užkoduotų failų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Takahiro Locker viruso;
 • Atkurkite juos.

Duomenų atkūrimas pasinaudojant Windows Previous Versions funkcija

Jeigu jūsų kompiuteryje aktyvuota System Restore funkcija, jums turėtų pavykti atkurti prarastus duomenis sekant žemiau pateiktus žingsnius.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Ar įmanoma atkurti duomenis su Shadow Explorer?

Vartotojų teigimu, šis įrankis padeda atkurti duomenis, kuriuos pažeidžia failus užgrobiantys virusai. Pasinaudokite šia programa kol virusas nepanaikinto jūsų kompiuteryje esančių Shadow Volume Copies.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Takahiro Locker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-takahiro-locker-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis