Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Stampado virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Kokius pavojus kelia Stampado virusas?

Paskutinėmis vasaros dienomis pasirodė daugybė naujų kibernetinių pavojų. Vienas jų – Stampado virusas. Šiuo metu šis ransomware tipui priskiriamas virusas yra pardavinėjamas juodojoje rinkoje vos už 39 JAV dolerius. Virusų tyrėjai buvo ir seniau pastebėję atvejų, kai hakeriai nusprendė mesti savo juodus darbelius ir parduoti savo pavojingas programas. Paskitiniai virusai, kuriuos buvo galima įsigyti juodojoje rinkoje buvo Encryptor RaaS ir Tox virusai. Įdomu tai, kad Stampado viruso kūrėjai neturi tikslo pasipelnyti iš savo kūrinio ir parduodami nepateikia pirkėjui jokių papildomų reikalvimų. Taigi, už menką pinigų sumą, jūs galite visam laikui įsigyti pavojingą virusą. Vis dėlto, mes nerekomenduojame leistis į nusikalstamas veiklas ir įsigyti šio viruso. Nepaisant to, kad Stampado virusas atrodo „pigus“, jis vis tiek yra pavojingas ir gali padaryti daug žalos jūsų kompiuteriui ir jame esantiems duomenims. Vos patekęs į kompiuterį, virusas užkoduoja failus populiariuoju AES-256 algoritmu, ir savo aukai suteikia vienintelį būdą kaip ji gali juos atgauti. Žinoma, failų atkodavimas gali įvykti tik vienu atveju – sumokėjus išpirką. Prašome to nedaryti! Geriau pasistenkite kaip įmanoma greičiau pašalinti šį virusą ir atkurkite savo failus specialių programų pagalba. Ištrinti Stampado failus jūs galite profesionalių antivirusinių programų, tokių kaip Reimage, pagalba.

Kibernetinio saugumo specialistai pastebėjo, kad Stampado viruso kūrėjai simpatizuoja ankstesniam ransomware tipo virusui Locky, nes Stampado virusas į užkoduotus failus įterpia .locked įterpinį. Viruso kūrėjai palieka išpirkos raštelį, kuriame pateikiamas kontaktinis elektroninio pašto adresas teste@email.com. Šįkart hakeriai nevengia taikyti psichologinio smurto taktikos. Išpirkos lange yra laikmatis, kuris skaičiuoja, kiek laiko liko iki išpirkos sumokėjimo. Teigiama, kad nesumokėjus išpirkos, kas 6 valandas bus ištrinamas vienas atsitiktinis failas, o praėjus 96 valandoms išpirkos sumokėjimo laikas baigsis ir atkodavimo raktas, kartu su visais užkoduotais failais, išnyks amžiams. Tačiau nereikia pasiduoti hakerių manipuliacijoms ir skubėti mokėti išpirkos. Sumokėta išpirka negarantuoja, kad jūsų failai bus sugrąžinti. Juk pagrindinis sukčių tikslas – susirinkti kuo daugiau pinigų. Taigi, nešvaistykite savo pinigų ir laiko veltui. Šiuo metu jūsų svarbiausia užduotimi turėtų būti Stampado viruso pašalinimas.

Stampado viruso pavyzdys

Ar įmanoma apsisaugoti nuo šio viruso?

Džiugi žinia ta, kad išvengti viruso tikrai įmanoma, tačiau reikia būti itin atidiems ir atsakingiems interneto vartotojams. Stampado virusas šiuo metu daugiausiai plinta juodojoje rinkoje, tačiau greitu metu gali prasidėti tikroji viruso plitimo kampanija. Šiuo metu pateikiamos kelios versijos, kaip šis virusas gali plisti. Manoma, kad bus ir toliau naudojamas populiarusis ransomware tipo virusų plitimo būdas – per užkrėstus elektroninius laiškus. Šiuolaikiniai hakeriai sugeba sukurti itin įtikinamus el. laiškus, prisistatydami valstybinių institucijų, mokesčių inspekcijos ir kitų svarbių organizacijų atstovais. Laiškuose jie prideda „nekaltus“ failus, kuriuose gali būti paslėpti užkrėsti exe arba dll failai. Todėl gavę tokio pobūdžio laišką, nepasiduokite hakerių manipuliacijoms ir įsitikinkite, kad laišką iš tiesų atsiuntė būtent ta institucija. Be to, manoma, kad virusas gali plisti ir kaip Trojos arklys. Šis metodas yra itin pavojingas, nes Trojos arkliams užkirsti kelią galima tik naudojant profesionalią antivirusinę programą. Taip pat manoma, kad virusas gali patekti per failų dalinimosi programas (pvz., Torrent) arba naršant pornografiniuose puslapiuose.

Kaip pašalinti Stampado virusą ir atkoduoti pažeistus failus?

Virusą galite pašalinti pasinaudodami patikima ir stipria antivirusine programa, kuri gali aptikti ir panaikinti visus viruso komponentus. Viruso pašalinimui turite naudoti naujausią programos versiją, nes neatnaujinta programa gali neatlikti efektyvaus viruso pašalinimo. Šio viruso pašalinimui rekomenduojame naudoti vieną iš šių programų – Reimage arba Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus. Tačiau Stampado viruso pašalinimas gali sukelti tam tikrų trukdžių, kadangi jis gali blokuoti antivirusinių programų darbą. Jeigu susidurėte su šia problema, po straipsniu pateiktoje instrukcijoje rasite jos sprendimo būdus. Kai atsikratysite virusu, galite drąsiai imtis failų atkodavimo. IT specialistams jau pavyko sukurti nemokamą failų atkodavimo įrankį. Taigi, naudodamiesi Stampado decryption įrankiu galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis. Tačiau ateityje patariame reguliariai daryti atsargines dokumentų kopijas ir jas išsaugoti išorinėse laikmenose.

Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą Stampado virusas šalinimui, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei jums nepavyko pašalinti viruso naudojant Reimage, užduokite klausimą mūsų IT specialistams ir išsamiai aprašykite situaciją.
Stampado virusas pašalinimui yra rekomenduojama Reimage antivirusinė programa. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje

Rankinis Stampado viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Stampado naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Stampado šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Stampado pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Stampado naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Stampado pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Stampado sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Stampado prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-stampado-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis