Sudėtingumo skalė:  
  (60/100)

ShinoLocker viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Ką žinome apie ShinoLocker virusą?

Nors ShinoLocker iš esmės nebuvo sukurtas pelnytis iš nepatyrusių kompiuterių vartotojų, vis dėlto yra tikimybė, jog programišiai gali panaudoti šios programos kodą daug pavojingesnių virusų-vagių (angl. ransomware) kūrimui. ShinoLocker, kaip ir gerai žinomas Hidden-Tear, buvo sukurti kaip mokomieji virusai, tačiau, kad ir kaip bebūtų gaila, tokie projektai dažnai tampa piktavalių virusų kūrėjų pasipelnymo įrankiu. Savo veikimo principu ShinoLocker skiriasi nuo įprastų virusų-vagių. Tačiau kaip ir kenkėjiški virusai gali kompiuteryje ieškoti tam tikrų duomenų, juos užrakinti, atrakinti, pašalinti “šešėlinės“ duomenų kopijas ir panašiai. Esminis ShinoLocker ir kitų ransomware virusų skirtumas yra tai, jog šis virusas nereikalauja aukų susimokėti už duomenų atrakinimą.

ShinoLocker ransomware virus

Savo asmeninį ransomware variantą naudodami ShinoLocker programą gali nemokamai susikurti bet kas. Vartotojui leidžiama pasirinkti, kokie failai šia programa bus užrakinami, taip pat, kur bus saugomas registro raktas, bei nuspręsti, ar bus šalinamos “šešėlinės” duomenų kopijos. Užrakintus duomenis galima lengvai atrakinti naudojant specialų ShinoLocker šifro raktą. Nors šis mokomasis projektas buvo sukurtas su tikslu padėti kompiuterio vartotojams geriau suprasti ransomware virusų veikimo principus, tikėtina, jog kai kas gali pasinaudoti pasitaikiusia galimybe užsidirbti lengvų pinigų ir pritaikyti ShinoLocker kodą kenkėjiškų programos versijų kūrimui.

Bene kas savaitę internete pasirodo keletas naujų ransomware variantų, tad norint apsaugoti savo asmeninius duomenis būtina imtis priemonių iš anksto. Kompiuterio sistemą svarbu sustiprinti keliasluoksne apsauga. Šiam tikslui pasitarnaus patikima antivirusinė programinė įranga, kaip pavyzdžiui Reimage Reimage Cleaner Intego, galinti aptikti, identifikuoti ir pašalinti ShinoLocker ar panašias infekcijas. Taip pat galite bandyti mokomąjį ShinoLocker variantą panaikinti ir patys, tačiau kad tai padarytumėte užtikrintai, verčiau naudokite automatines priemones.

Kaip šis virusas plinta?

Kalbant apie ShinoLocker verta paminėti, jog jis nėra platinamas kaip įprasti šio tipo virusai. Kadangi programa yra mokomoji, ją galite atsisiųsti iš oficialios shinolocker.com svetainės. Vis dėlto, privalome perspėti, jog netrukus internete gali pasirodyti ir modifikuotų ShinoLocker versijų, kurios plinta visiškai kitaip. Daugeliu atvejų, kenkėjiškos programos atkeliauja tiesiai į aukos elektroninio pašto dėžutę. Programišiai sukuria patikimai atrodantį laišką, kuriame skatina atsisiųsti prie laiško prisegtą priedą. Būkite atsargūs ir niekuomet neatidarinėkite tokių laiškų, kadangi jų priedai neretai būna užkrėsti virusais.

Virusai-vagys taip pat platinami kaip programų atnaujinimai ar slepiasi po panašiomis programinės įrangos atsisiuntimo nuorodomis. Tad vienintelis patikimas būdas apsisaugoti nuo kibernetinių atakų – patikima antivirusinė įranga su integruota realaus laiko apsauga. Norėdami sumažinti užsikrėtimo šiuo virusu tikimybę dar labiau, venkite įtartinų ir nepatikimų svetainių, nespaudinėkite ant atsitiktinių nuorodų ar reklamų.

Kaip iš kompiuterio panaikinti ShinoLocker ir kitas panašias grėsmes?

ShinoLocker virusą iš užkrėsto įrenginio panaikinti galima kaip ir bet kokią kitą šio tipo programą. Virusas sukurtas taip, kad vartotojai iš tiesų galėtų pajusti, ką reiškia tapti ransomware viruso auka. Žinoma, panaikinti virusą patartina antivirusinės įrangos pagalba. Tačiau, kad virusų naikinimo įrankis būtų aktyvus, kompiuterį reikia paleisti Safe Mode rėžime. Kaip tai padaryti sužinosite instrukcijose, pateikiamose straipsnio apačioje. Automatinį viruso panaikinimą rekomenduojame rinktis nepriklausomai nuo to ar užsikrėtėte mokomuoju, ar modifikuoti ShinoLocker variantu.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis ShinoLocker viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti ShinoLocker naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: ShinoLocker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite ShinoLocker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti ShinoLocker naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš ShinoLocker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog ShinoLocker sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip ShinoLocker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-shinolocker-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie ShinoLocker ransomware virus