Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

SamSam viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - atnaujinta Sau 2021

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Kuo pavojingas yra SamSam virusas?

SamSam ransomware virus

SamSam virusas yra ransomware tipo kompiuterinė infekcija, kuri pirmiausia buvo pastebėta vienoje iš Jav esančių ligoninių. Pirmąja šio viruso auka tapo MedStar ligoninė, kurios sukčiai pareikalavo sumokėti 18,500 JAV dolerių mainais už jos užšifruotų duomenų iššifravimą.

Laimei, šios institucijos vadovybė turėjo išsisaugojusi atsargines užšifruotų failų kopijas, todėl jie galėjo nemokėti viruso reikalaujamos išpirkos.

Deja, bet šis pavyzdys yra itin retas tarp tokių valstybinių organizacijų ir netgi paprastų kompiuterių vartotojų, kurie rizikuoja prarasti savo nuotraukas, muzikos failus, verslo dokumentus ir kitą svarbią informaciją. Žinoma, SamSam virusas ir kitos kompiuterinės infekcijos leidžia žmonėms atgauti failus, tačiau tam jie turi būti pasiryžę atsisveikinti su savo pinigais.

Atrodo, kad paskutinės šio viruso varrsijos dažniausiai naudojasi JBoss saugumo spraga, todėl yra rekomenduojama nuolat atnaujinti šią platformą. Vis dėlto, jūs taip pat galite užkrėsti savo kompiuterį SamSam ransomware tipo virusu ir per užkrėstus el. laiškus, jų priedus ar pavojingas nuorodas, kurios yra patalpinamos melagingose svetainėse.

Vos tik šis virusas patenka į sistemą, jis joje aptinka visus svarbiausius aukos failus ir juos užšifruoja. Mainais už jų iššifravimą, virusas reikalauja išpirkos, kuri priklauso nuo aukos statuso. Kai kurios šio viruso aukos, mainais už jiems reikalingą raktą, turi sumokėti 200 dolerių, kai kurioms tenka atsisveikinti ir su keliolika tūkstančių Jav dolerių.

Kad aukos nesugebėtų iššifruoti užgrobtų failų, viruso kūrėjai naudoja RSA šifravimo algoritmą. Jeigu jūs pastebėjote SamSam savo kompiuteryje, nieko nelaukite ir pašalinkite šį virusą. Tam galite naudoti ReimageIntego.

SamSam ransomware virusSamSam virusas

Kaip SamSam virusas užkrečia kompiuterius?

SamSam virusas plinta kelių skirtingų metodų pagalba. Vienas iš jų – melagingi el. laiškai, kurie informuoja žmogų apie sąskaitas, nesumokėtus mokesčius, mokesčių permokas ir panašius dalykus. Dažnas iš jų turi prisegtą priedą, kuriame ir slepiasi SamSam.

Kitas šio viruso platinimui naudojamas būdas yra susijęs su megalingomis reklamomis, kurios siūlo pasinaudoti neįtikėtinomis nuolaidomis ir pan.

Be to, JBoss programos saugumo spraga taip pat gali būti panaudota šio viruso patekimui į kompiuterį, todėl šie serveriai privalo būti atnaujinti.

Jei esate vienas iš SamSam ransomware viruso aukų, leiskite jums paaikšinti kaip jūs galite atsikratyti šios kompiuterinės infekcijos.

Kaip pašalinti SamSam ransomware tipo virusą?

Kaip mes jau minėjome, SamSam tikslas yra užšifruoti žmonių failus ir priversti juos sumokėti išpirką. Nors šio viruso pašalinimas jums gali pasirodyti varginantis ir sudėtingas, tai nėra sunku naudojant antivirusinę programą. Jums tereikia pasirinkti patikimą programą, ją atnaujinti ir pilnai patikrinti savo kompiuterį.

Vis dėlto, SamSam gali bandyti blokuoti jūsų pasirinktą programą. Tokiu atveju sekite žemiau pateiktas instrukcijas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
SamSam virusas ekrano nuotrauka
SamSam virusas ekrano nuotraukaSamSam virusas ekrano nuotraukaSamSam virusas ekrano nuotrauka
SamSam virusas ekrano nuotrauka

Rankinis SamSam viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti SamSam naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: SamSam šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite SamSam pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti SamSam naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš SamSam pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog SamSam sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip SamSam prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-samsam-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie SamSam ransomware virus