Samas DR viruso šalinimas - atnaujinta Gru 2016

Samas DR viruso pašalinimas

Kas yra Samas virusas?

Samas virusas naudoja RSA algoritmą duomenų užkodavimui

Samas virusas (dar žinomas kaip Samas DR ir Samsam virusas) yra įprastinis failus užkoduojantis virusas (angl. ransomware[1]), kurio tikslas užgrobti kompiuteryje saugomus duomenis bei įtikinti nukentėjusiuosius sumokėti išpirką už galimybę susigrąžinti failus. Kitaip tariant, šis virusas yra šantažo įrankis, kuriuo siekiama išvilioti kuo daugiau pinigų. Virusas patenka į kompiuterius kaip gotohelldr.exe[2]. Kai šis failas yra aktyvuojamas, pradedamas kompiuterio sistemos skenavimas ir duomenų kodavimas. Duomenų šifravimui naudojamas RSA-2048 algoritmas, o į užkoduotus failus įterpiamas .iloveworld failo plėtinys. Naujoji viruso versija įterpia .theworldisyours plėtinį. Jeigu matote vieną šių plėtinių, tuomet neturite nieko kito tik pašalinti Samas ransomware virusą iš kompiuterio. Tai padaryti galite pasinaudodami FortectIntego arba kita profesionalia antivirusine programa.

Nukentėjusieji nebegali naudotis užkoduotais duomenimis, o System Restore[3] funkcija taip pat nepadeda to padaryti. Vienintelis būdas tai padaryti – sužinoti unikalų duomenų atkūrimo raktą. Žinoma, jį siūlo įsigyti viruso kūrėjai. Užkodavęs duomenis Samas DR virusas palieka vieną šių išpirkos raštelių „PLEASE_READ_FOR_DECRYPT_FILES_{victim’s ID}.txt” arba „CHECK-IT-HELP-FILES.html”. Rašteliuose pateikiama informacija apie duomenų užkodavimą ir siūloma sumokėti 1,7 Bitkoino už galimybę juos susigrąžinti. Reikalaujama suma taip pat gali būti gerokai didesnė, kadangi virusas gali užkrėsti visus į vieną tinklą sujungtus kompiuterius. Tokiu atveju, hakeriai siūlo specialių pasiūlymą – atkurti duomenis už 29 Bitkoinus. Sunku įsivaizduoti, kad kas nors būtų pasiryžęs mokėti tokią pinigų sumą, tačiau tokių atvejų buvo užfiksuota. 2016-aisiais kompanija VESK sumokėjo šią pinigų sumą, kad galėtų susigrąžinti užgrobtus duomenis[4]. Deja, tam tikrais atvejais kompanijos nusprendžia, jog sumokėta išpirka leis patirti mažiau nuostolių, tačiau mes vis tiek patariame to nedaryti. Gavę išpirką nusikaltėliai gali pradingti, o jūs prarasite savo pinigus. Duomenų praradimas yra kur kas mažesnis nuostolis, tad patariame pašalinti Samas virusą kuo skubiau.

Kaip šis virusas plinta?

Dauguma failus užkoduojančių virusų plinta daugiau ar mažiau taip pat. Samas virusas gali patekti į kompiuterį užkrėstų elektroninių laiškų pagalba. Šiuose laiškuose pridedama pavojinga nuoroda arba dokumentas, kurį atidarius virusas patenka į kompiuterį. Kibernetiniai nusikaltėliai randa itin daug būdų, kaip įtikinti vartotojus atidaryti pavojingus failus ir įsileisti virusą. Deja, net ir saugiai atrodantys elektroninių laiškų priedai gali būti itin pavojingi, todėl svarbu visada patikrinti informaciją prieš atidarant gautus dokumentus.

Kitas Samas ransomware viruso plėtros būdas yra susijęs su internetinėmis reklamomis (angl. malvertising). Kibernetiniai nusikaltėliai įterpia pavojingus kodus ir taip pateikia užkrėstas reklamas net ir legaliuose bei patikimuose tinklalapiuose. Paspaudęs užkrėstą reklamą, žmogus atidaro nuorodą, kurioje slepiasi saugumo spragų ieškantis įrankis (angl. exploit kit) arba iš karto įdiegiamas viruso užkratas. Tad naršydami internete turite būti itin atsargūs ir vadovautis visomis įmanomomis saugumo priemonėmis, kad išvengtumėte ne tik šio, bet ir kitų virusų[5].

Kaip pašalinti Samas DR virusą ir atkurti duomenis?

Patariame pašalinti Samas DR virusą naudojantis viena iš mūsų siūlomų antivirusinių programų FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner. Nebandykite panaikinti viruso rankiniu būdu, kadangi galite ištrinti svarbius sistemos failus ir taip sukelti dar daugiau žalos. Viruso pašalinimo procedūra gali kelti šiokių tokių keblumų, pavyzdžiui, gali nepavykti įdiegti ar atnaujinti antivirusinės programos, tokiu atveju pasinaudokite žemiau pateiktomis instrukcijomis. Samas DR pašalinimas nepadės atkurti užšifruotų duomenų, tačiau straipsnio pabaigoje rasite patarimus kaip susigrąžinti svarbius failus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Samas DR viruso pašalinimas

Rankinis Samas DR pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Samas DR naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Samas DR pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Samas DR sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Samas DR. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Kol kas nėra sukurto duomenų atkūrimo įrankio, kuris leistų saugiai ir nemokamai iššifruoti Samas ransomware viruso užgrobtus failus. Jeigu neturite atsarginių duomenų kopijų, patariame pasinaudoti žemiau pateiktais alternatyviais duomenų atkūrimo metodais.

Jei Samas DR užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro įrankis

Šis profesionalus įrankis gali padėti atkurti bent jau dalį duomenų, kuriuos pasisavinimo Samas virusas. Sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Samas DR viruso;
 • Atkurkite juos.

Windows Previous Versions funkcija

Jeigu System Restore funkcija buvo aktyvuota prieš viruso ataką, galite pamėginti atkurti individualius failus sekdami šiuos žingsnius:

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Samas DR prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis