Sudėtingumo skalė:  
  (96/100)

RoshaLock viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - Quick Decryption Solution

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Nauja išpirkos reikalaujančių virusų rūšis – RoshaLock virusas užrakina failus slaptažodžiu apsaugotuose archyvuose

Dar neseniai pasirodęs RoshaLock virusas jau spėjo užkrėsti daugybę kompiuterių – šis virusas, dar žinomas All_Your_Documents pavadinimu, sparčiai plinta internete ir sėkmingai įtikina vartotojus jį įsirašyti nenujaučiant nieko blogo. Be to, neseniai pasirodžiusi antroji šio viruso versija – RoshaLock 2.0 rodo, jog viruso kūrėjai nusiteikę rimtai. Šie virusai išsiskiria iš kitų ransomware kategorijai priklausančių programų tuo, jog užuot užšifravę aukos failus kriptografijos būdu, jis sutelkia visus failus į vieną RAR archyvą ir nustato jam slaptažodį. Abejojame, ar po šio viruso atakos rasite nepaveiktų failų – viruso kūrėjai pasistengė ir kenkėjiškos programos kode nurodė programai taikytis į daugiau nei 2634 skirtingų failų plėtinių įrašus. Programa kiekviename kompiuterio diske sukuria atskirą aplanką pavadinimu All_Your_Documents ir jame išsaugo failą pavadinimu All_Your_Documents.rar. Šiame faile paslėpti visi aukos failai, kurių, deja, atverti nebeįmanoma. Kibernetiniai sukčiai palieka aukai raštelį pavadinimu All Your Files in Archive! .txt.
RoshaLock virusasRoshaLock virusas užrakina failus slaptažodžiu apsaugotuose archyvuose ir reikalauja sumokėti išpirką mainais į archyvų atrakinimui reikalingą kodą.

Pirmosios šio raštelio eilutės kreipiasi į auką net penkiomis skirtingomis kalbomis – anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų bei italų. Toliau pateikta informacija yra parašyta anglų kalba. Aukai nurodoma įdėmiai perskaityti instrukcijas ir įsidiegti WinRAR programą bei Tor naršyklę. Raštelyje paaiškinama, kaip reikia atverti puslapį, kuriame galima sumokėti išpirką. Nusikaltėlių serveris priima tik Bitcoin valiutą, todėl aukai nurodoma jos įsigyti. RoshaLock kūrėjai siūlo išpirką sumokėti per tris dienas, kitaip jos kaina ims brangti po 0.05 BTC už kiekvieną papildomą dieną. Deja, šiandien mes dar nežinome, ar aukos atgauna savo failus sumokėjus išpirką. Todėl nerekomenduojame jums rizikuoti savo pinigais – taip tiesiog paremsite kibernetinius sukčius. Verčiau ištrinkite RoshaLock iš savo kompiuterio. Šis virusas į sistemą galėjo patekti kartu su kitomis nepageidaujamomis programomis ar virusais, todėl siūlome RoshaLock virusą šalinti automatiniu būdu – naudojant tokias programas kaip Reimage Reimage Cleaner Intego.

Kaip veikia RoshaLock 2.0 virusas?

Nesenai pasirodžiusi RoshaLock 2.0 versija yra patobulintas pirmtako viruso variantas. Šį kartą RoshaLock reikalauja didesnės išpirkos sumos – ankstesnioji viruso versija reikalavo 0.35 BTC, o naujesnė – net 1.05 BTC. Ši versija taip pat užrakina failus slaptažodžiu apsaugotuose archyvuose, pavadintuose All_Your_Files.rar bei palieka All Your Files in Archive! .txt raštelį. Kol kas nėra žinoma, kokiu būdu būtų ar yra įmanoma atkurti šio baisaus viruso paveiktus failus. Taip pat nėra aišku, ar išpirkos sumokėjimas padeda atgauti failus – ne kartą girdėjome istorijų, kaip sumokėjus išpirką nusikaltėliai dingo kaip į vandenį ir niekuomet neatsiuntė failų atkūrimui reikalingų kodų.

Kokiu būdu platinama ši kenkėjiška programa?

Pasak kompiuterių vartotojų, šis virusas plinta apgaulingų Excel failų sutvarkymo programų formatu. Neabejojame, jog virusą galite įsirašyti ir su kitomis nemokamomis apgaulingomis programomis; be to, sukčiai šį virusą neabejotinai bandys platinti elektroniniu paštu, o tai reiškia, jog turėtumėte laikytis atokiau nuo laiškų, kuriuos jums atsiuntė nepažįstami asmenys. Tam, jog sumažintumėte riziką užsikrėsti tokiu virusu, laikykitės šių taisyklių:

 • Visuomet įdiekite programų atnaujinimus. Tai padės apsisaugoti nuo „exploit kit” tipo atakų, kurios ieško silpnų bei pažeidžiamų programų jūsų sistemoje.
 • Susikurkite atsarginę failų kopiją. Net turint stipriausią antivirusinę programą, naujas ir dar niekam nežinomas virusas gali nusitaikyti į jūsų kompiuterį ir nepastebėtas prasmukti į sistemą. Jam sugadinus jūsų failus, juos nesunkiai atkursite pašalinę virusą ir panaudodami susikurtą failų kopijų rinkmeną.

Pašalinkite RoshaLocker virusą patys

Liūdna tai sakyti, tačiau RoshaLock virusas yra sudėtingas bei ištobulintas taip, jog atspėti arba “nulaužti” archyvų slaptažodžio greičiausiai nepavyks nei jums, nei patyrusiems virusų analitikams. Nors yra maža tikimybė, jog failus pavyks atgauti sumokėjus išpirką, nerekomenduojame griebtis šio būdo. Siūlome sekti žemiau pateiktas instrukcijas ir visų pirma ištrinti RoshaLock virusą iš savo kompiuterio kartu su kitomis pavojingomis programomis. Žemiau rasite ir būdus, kuriais galėsite bandyti atkurti prarastus failus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis RoshaLock viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti RoshaLock naudojant Safe Mode with Networking

Tai pirmasis būdas ištrinti RoshaLock arba RoshaLock 2.0 virusą iš sistemos. Atidžiai sekite šias instrukcijas ir nepamirškite atnaujinti antivirusinės programos prieš pradedant sistemos skenavimą Safe Mode rėžime.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: RoshaLock šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite RoshaLock pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti RoshaLock naudojant System Restore

Jei pirmasis metodas nepadėjo pašalinti viruso, sekite šias instrukcijas.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš RoshaLock pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog RoshaLock sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti RoshaLock. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Deja, jei neturite atsarginių failų kopijų, greičiausiai failų atkurti nepavyks. Bet kokiu atveju, siūlome išmėginti būdus, aprašytus žemiau.

Jei RoshaLock užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro

Užkoduotiems ar sugadintiems failams atstatyti dažnai naudojama Data Recovery Pro programa.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus RoshaLock viruso;
 • Atkurkite juos.

Šiuo metu RoshaLock atkūrimo programos nėra

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip RoshaLock prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-roshalock-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie RoshaLock ransomware virus