Sudėtingumo skalė:  
  (96/100)

RoshaLock viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - Quick Decryption Solution

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Nauja išpirkos reikalaujančių virusų rūšis – RoshaLock virusas užrakina failus slaptažodžiu apsaugotuose archyvuose

Dar neseniai pasirodęs RoshaLock virusas jau spėjo užkrėsti daugybę kompiuterių – šis virusas, dar žinomas All_Your_Documents pavadinimu, sparčiai plinta internete ir sėkmingai įtikina vartotojus jį įsirašyti nenujaučiant nieko blogo. Be to, neseniai pasirodžiusi antroji šio viruso versija – RoshaLock 2.0 rodo, jog viruso kūrėjai nusiteikę rimtai. Šie virusai išsiskiria iš kitų ransomware kategorijai priklausančių programų tuo, jog užuot užšifravę aukos failus kriptografijos būdu, jis sutelkia visus failus į vieną RAR archyvą ir nustato jam slaptažodį. Abejojame, ar po šio viruso atakos rasite nepaveiktų failų – viruso kūrėjai pasistengė ir kenkėjiškos programos kode nurodė programai taikytis į daugiau nei 2634 skirtingų failų plėtinių įrašus. Programa kiekviename kompiuterio diske sukuria atskirą aplanką pavadinimu All_Your_Documents ir jame išsaugo failą pavadinimu All_Your_Documents.rar. Šiame faile paslėpti visi aukos failai, kurių, deja, atverti nebeįmanoma. Kibernetiniai sukčiai palieka aukai raštelį pavadinimu All Your Files in Archive! .txt.

Pirmosios šio raštelio eilutės kreipiasi į auką net penkiomis skirtingomis kalbomis – anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų bei italų. Toliau pateikta informacija yra parašyta anglų kalba. Aukai nurodoma įdėmiai perskaityti instrukcijas ir įsidiegti WinRAR programą bei Tor naršyklę. Raštelyje paaiškinama, kaip reikia atverti puslapį, kuriame galima sumokėti išpirką. Nusikaltėlių serveris priima tik Bitcoin valiutą, todėl aukai nurodoma jos įsigyti. RoshaLock kūrėjai siūlo išpirką sumokėti per tris dienas, kitaip jos kaina ims brangti po 0.05 BTC už kiekvieną papildomą dieną. Deja, šiandien mes dar nežinome, ar aukos atgauna savo failus sumokėjus išpirką. Todėl nerekomenduojame jums rizikuoti savo pinigais – taip tiesiog paremsite kibernetinius sukčius. Verčiau ištrinkite RoshaLock iš savo kompiuterio. Šis virusas į sistemą galėjo patekti kartu su kitomis nepageidaujamomis programomis ar virusais, todėl siūlome RoshaLock virusą šalinti automatiniu būdu – naudojant tokias programas kaip Reimage.

Kaip veikia RoshaLock 2.0 virusas?

Nesenai pasirodžiusi RoshaLock 2.0 versija yra patobulintas pirmtako viruso variantas. Šį kartą RoshaLock reikalauja didesnės išpirkos sumos – ankstesnioji viruso versija reikalavo 0.35 BTC, o naujesnė – net 1.05 BTC. Ši versija taip pat užrakina failus slaptažodžiu apsaugotuose archyvuose, pavadintuose All_Your_Files.rar bei palieka All Your Files in Archive! .txt raštelį. Kol kas nėra žinoma, kokiu būdu būtų ar yra įmanoma atkurti šio baisaus viruso paveiktus failus. Taip pat nėra aišku, ar išpirkos sumokėjimas padeda atgauti failus – ne kartą girdėjome istorijų, kaip sumokėjus išpirką nusikaltėliai dingo kaip į vandenį ir niekuomet neatsiuntė failų atkūrimui reikalingų kodų.

Kokiu būdu platinama ši kenkėjiška programa?

Pasak kompiuterių vartotojų, šis virusas plinta apgaulingų Excel failų sutvarkymo programų formatu. Neabejojame, jog virusą galite įsirašyti ir su kitomis nemokamomis apgaulingomis programomis; be to, sukčiai šį virusą neabejotinai bandys platinti elektroniniu paštu, o tai reiškia, jog turėtumėte laikytis atokiau nuo laiškų, kuriuos jums atsiuntė nepažįstami asmenys. Tam, jog sumažintumėte riziką užsikrėsti tokiu virusu, laikykitės šių taisyklių:

 • Visuomet įdiekite programų atnaujinimus. Tai padės apsisaugoti nuo „exploit kit” tipo atakų, kurios ieško silpnų bei pažeidžiamų programų jūsų sistemoje.
 • Susikurkite atsarginę failų kopiją. Net turint stipriausią antivirusinę programą, naujas ir dar niekam nežinomas virusas gali nusitaikyti į jūsų kompiuterį ir nepastebėtas prasmukti į sistemą. Jam sugadinus jūsų failus, juos nesunkiai atkursite pašalinę virusą ir panaudodami susikurtą failų kopijų rinkmeną.

Pašalinkite RoshaLocker virusą patys

Liūdna tai sakyti, tačiau RoshaLock virusas yra sudėtingas bei ištobulintas taip, jog atspėti arba “nulaužti” archyvų slaptažodžio greičiausiai nepavyks nei jums, nei patyrusiems virusų analitikams. Nors yra maža tikimybė, jog failus pavyks atgauti sumokėjus išpirką, nerekomenduojame griebtis šio būdo. Siūlome sekti žemiau pateiktas instrukcijas ir visų pirma ištrinti RoshaLock virusą iš savo kompiuterio kartu su kitomis pavojingomis programomis. Žemiau rasite ir būdus, kuriais galėsite bandyti atkurti prarastus failus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis RoshaLock viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti RoshaLock naudojant Safe Mode with Networking

Tai pirmasis būdas ištrinti RoshaLock arba RoshaLock 2.0 virusą iš sistemos. Atidžiai sekite šias instrukcijas ir nepamirškite atnaujinti antivirusinės programos prieš pradedant sistemos skenavimą Safe Mode rėžime.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: RoshaLock šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite RoshaLock pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti RoshaLock naudojant System Restore

Jei pirmasis metodas nepadėjo pašalinti viruso, sekite šias instrukcijas.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš RoshaLock pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog RoshaLock sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti RoshaLock. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Deja, jei neturite atsarginių failų kopijų, greičiausiai failų atkurti nepavyks. Bet kokiu atveju, siūlome išmėginti būdus, aprašytus žemiau.

Jei RoshaLock užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro

Užkoduotiems ar sugadintiems failams atstatyti dažnai naudojama Data Recovery Pro programa.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus RoshaLock viruso;
 • Atkurkite juos.

Šiuo metu RoshaLock atkūrimo programos nėra

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip RoshaLock prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunterCombo Cleaner arba Malwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-roshalock-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie RoshaLock ransomware virus