Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

RAA viruso šalinimas (atnaujinta Rgs 2016) - Viruso pašalinimo instrukcijos

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

RAA viruso ypatybės

RAA virusas, dar žinomas kaip RAA-SEP, veikia taip pat kaip ir kiti failus užkoduojantys virusai. Vienintelis šio viruso išskirtinumas yra tas, kad jis plinta kaip JavaScript failas. Tuo tarpu, daugelis ransomware tipo virusų kuriami naudojant C arba C++ kalbas. Susidūrus su šiuo virusu, svarbu kuo greičiau jį pašalinti iš kompiuterio, kadangi kuo ilgiau leisite jam tūnoti kompiuteryje, tuo daugiau žalos jis padarys. RAA ransomware virusas ne tik užkoduoja failus, bet ir įdiegia gerai žinomą kenkėjišką programą Pony Trojan. Šios programos tikslas – rinkti privačią vartotojų informaciją. Taigi, jūsų slaptažodžiai, banko duomenys ir kita asmeninė informacija gali būti pavogti. Taip iškyla grėsmė jūsų saugumui, tad suskubkite pašalinti RAA virusą iš savo kompiuterio. Atsikratyti virusu jums padės Reimage Reimage Cleaner Intego.

Kai virusas patenka į kompiuterį, jis pradeda skanuoti kompiuterio sistemą ir užkoduoja visus rastus failus. Failų kodavimui RAA virusas naudoja CryptoJS library ir sudėtingą AES algoritmą. Failai tampa visiškai neprieinami ir bereikšmiai, nes į juos pridedamas .locked plėtinys. Norėdami juos atkoduoti, turite žinoti specialų failų atkūrimo raktą. Nemanykite, kad hakeriai kuria virusus vien dėl pramogos. Tai jų nelegalaus verslo modelis. Viruso kūrėjai siūlo įsigyti failų atkodavimo raktą už šiek tiek daugiau nei 200 eurų. Kai virusas užgrobia failus, aukos kompiuterio darbalaukyje paliekamas išpirkos raštelis „!!!README!!![Victim’s ID].rtf“, kuriame informuojama apie užrakintus failus, kaip sumokėti išpirką ir kas gresia, jeigu išpirka nebus sumokėta. Deja, failus atkurti pavyks tik tokiu atveju, jeigu turite atsargines jų kopijas, kadangi virusas ištrina net gi Volume Shadow Copies. Tačiau prieš pradėdami sukti galvą dėl failų atkodavimo, pirmiau turite pašalinti RAA virusą iš kompiuterio.

RAA viruso pavyzdys

Viruso plitimo būdai ir apsisaugojimo galimybės

RAA virusas plinta elektroniniais laiškais. Sukčiai išsiunčia tūkstančius užkrėstų laiškų, prie kurių prisega failus, kurie dažniausiai turi .doc plėtinį. Taigi, atsidarę elektroninį laišką matysite prie jo prisegtą failą „pavadinas_doc“, tačiau tai nėra tikras Word‘o dokumentas. Viruso kūrėjai paslepia tikrąjį failo plėtinį .js, siekdami suklaidinti ir įtikinti vartotojus, kad failas yra saugus. Aukai atidarius failą, virusas patenka į kompiuterį ir atidaro netikrą Word‘o dokumentą, kuriame matomas sugadintas ir neaiškus tekstas. Tuo tarpu virusas pradeda failų kodavimą.

Norėdami apsisaugoti nuo RAA ransomware viruso, turite reguliarai daryti atsargines failų kopijas ir jas saugoti išorinėse laikmenose. Niekada neatidarykite įtartinų elektroninių laiškų ir ypač juose prisegtų failų. Taip pat savo kompiuteryje įdiekite patikimą antivirusinę programą ir reguliariai ją atnaujinkite. Be to, nepamirškite atnaujinti ir kitų kompiuteryje įdiegtų programų.

RAA viruso pašalinimo instrukcija

Šis virusas yra sudėtingas, todėl nereikėtų bandyti jo pašalinti rankiniu būdu. Nenuvertinkite hakerių darbo ir įdėtų pastangų. Jie tikrai stengėsi sukurti stiprų virusą, kuriuo lengvai atsikratyti nepavyks. Virusas taip pat gali būti sukurtas taip, kad blokuotų antivirusines programas tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego ir SpyHunter 5Combo Cleaner, galinčias jį pašalinti. Straipsnio pabaigoje pateikėme instrukcijas, kaip pašalinti RAA virusą susidūrus su šia problema. Daugeliui nuo viruso nukentėjusių žmonių svarbiausia užduotimi tampa prarastų failų atkodavimas. Deja, RAA pašalinimas nesugrąžins prarastų failų. Kaip jau minėjome anksčiau, failus atkurti galite tik iš atsaringinių kopijų.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis RAA viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti RAA naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: RAA šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite RAA pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti RAA naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš RAA pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog RAA sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip RAA prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-raa-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie RAA ransomware virus