Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

PadCrypt viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas)

parašė Alice Woods - - | Tipas: Ransomware

PadCrypt – naujas virusas, kurio turėtumėte saugotis

Jeigu savo elektroninio pašto dėžutėje radote naują laišką, neskubėkite siųstis jo priede galimai prisegtų dokumentų, nesvarbu, kaip įtikinamai beskambėtų šio laiško turinys. PadCrypt yra ransomware tipo programa, ir, kaip ir daugelis šios kategorijos virusų, plinta įvairaus internetinio brukalo (angl. spam) pagalba. PadCrypt prisegamas prie laiško PDF dokumento pavidalu, tačiau iš tiesų yra ZIP archyvas, kuriame ir slepiasi virusas. Išskleidus šį suspaustą dokumentą, virusas aktyvuojamas ir infiltruojasi į sistemą. Tuomet, PadCrypt ima skenuoti kompiuterį ieškodamas foto, video failų, dokumentų, archyvų bei kitų duomenų, ir juos užkoduoja AES-256 algoritmu. Baigęs šiuos procesus, PadCrypt sukuria .txt dokumentą, kuriame kibernetinių nusikaltėlių auka informuojama, jog dabar kompiuteryje esantys dokumentai užrakinti, o norint juos atgauti reikalingas šifro raktas. Be šio rakto kompiuterio savininko dokumentai bus prarasti visam laikui. Už galimybę atrakinti dokumentus yra prašoma išpirka, siekianti 0.8 BitCoin taškų (apie 313 eurų), bet suma gali augti. Pinigai turi būti sumokami per BitCoins, Ukash Voucher ar Paysafecard anonimines svetaines, ne daugiau kaip per 4 dienas nuo gauto pranešimo. Jei auka nespėja sumokėti sukčiams per nurodytą laiką, šifro raktas sunaikinamas ir dokumentai prarandami negrįžtamai, nes kol kas nėra atrasta alternatyvaus būdo, kaip užrakintus failus atkoduoti.
Įdomu tai, jog vis dėlto yra galimybė atgauti užkoduotus duomenis iš pačių nusikaltėlių nemokamai, jeigu pusmetį luktelėsite ir susisieksite su PadCrypt klientų aptarnavimo skyriumi. PadCrypt yra vienas iš pirmųjų ransomware tipo virusų teikiančių tiesiogines konsultacijas nukentėjusiems vartotojams. Tačiau yra pranešama, jog ši sistema iš tiesų neveikia ir viruso kūrėjai nekontaktuoja su vartotojais.

Nors PadCrypt techniškai įmanoma pašalinti iš kompiuterio sistemos, deja, iš to yra mažai naudos, nes dokumentai net ir ištrynus šį virusą lieka užrakinti. Negana to, virusas taip pat panaikina ir dokumentų šešėlines kopijas taip užtikrindamas, jog duomenų nebūtų galima atkurti ir iš atsarginės sistemos kopijos. Nebent, žinoma, turite šią kopiją išsaugoję išorinėje laikmenoje. Tai vienintelis būdas apsaugoti savo dokumentus nuo tokių pavojingų virusų kaip PadCrypt. Mes jokiu būdu nesiūlome sumokėti reikalaujamos išpirkos, kad ir kokie svarbūs būtų jūsų dokumentai. Nėra jokių garantijų, jog juos atgausite. Taip pat tikėtina, kad galite likti ne tik be savo duomenų bet ir prarasti sumokėtus pinigus. Dar kartą primename, jog ištrindami šią programą jūs neatgausite savo duomenų, o tiesiog ištrinsite virusą iš savo kompiuterio.

PadCrypt ransomware

Kaip ransomware tipo programos plinta?

PadCrypt veikimo principas panašus į kitų ransomware tipo programų, tokių kaip CryptoWall, TeslaCrypt, DMA-Locker ar Locky. Visos jos siūlo sumokėti tam tikrą sumą pinigų mainais už šifro raktą, galintį atrakinti dokumentus. Skiriasi tik algoritmai, kuriais šie duomenys užkoduojami. Šios programos dažniausiai plinta per failų dalijimosi kanalus (P2P networks), tokius kaip Torrent, taip pat per jau minėtus apgaulingus elektroninius laiškus bei fiktyvias programinės įrangos atnaujinimo reklamas. Turėtumėte būti labai atsargūs siųsdamiesi aplikacijas bei programinę įrangą iš interneto ar atidarinėdami įtartinus laiškus gautus iš nežinomų siuntėjų.

Kaip atsikratyti PadCrypt viruso?

Nors viruso ir nepavyks panaikinti iš kompiuterio neprarandant duomenų, tačiau, kaip jau minėjome, yra ypatingai svarbu panaikinti visus viruso komponentus iš kompiuterio, norint pilnai jo atsikratyti ir išvengti panašių incidentų ateityje. Tačiau ir šiam procesui reikia galingų priemonių, todėl siūlome panaikinti PadCrypt naudojant Reimage Reimage Cleaner Intego antivirusinę sistemą. Jei virusas blokuoja antivirusinės programos paleidimą, sekite detalias instrukcijas pateikiamas žemiau. Atminkite, kad vienintelis būdas, kaip iš tiesų apsaugoti savo failus tai sukurti atsargines kopijas ir laikyti jas išorinėse laikmenose, USB, CD/DVD ar išoriniame kietajame diske.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis PadCrypt viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti PadCrypt naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: PadCrypt šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite PadCrypt pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti PadCrypt naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš PadCrypt pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog PadCrypt sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip PadCrypt prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-padcrypt-ransomware.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie PadCrypt ransomware