Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

.odin viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Ką daryti, jeigu visi kompiuteryje esantys failai turi .odin plėtinį?

Suprasti, kad .odin failo plėtinio virusas (dar žinomas kaip ODIN virusas) įsibrovė į jūsų kompiuterį yra paprasta – visuose jūsų kompiuteryje buvusiuose failuose įterpiamas .odin plėtinys. Virusas sugadina failus taip, kad vartotojai nebegali jais naudotis, o hakeriai tampa visagaliais, galinčiais padėti nukentėjusiems. Viruso kūrėjai reikalauja už tam tikrą pinigų sumą įsigyti duomenų atkodavimo įrankį. Turime priminti, kad ransomware tipo virusai yra itin pavojingi, nes jam patekus į kompiuterį, jo nebeįmanoma sustabdyti. Virusas sustoja tik baigęs šifruoti duomenis. Deja, virusų tyrėjams kol kas nepavyko sukurti įrankio, leidžiančio atkurti Odin viruso pažeistus failus. Tačiau jeigu turite atsargines duomenų kopijas, užrakintus dokumentus galėsite lengvai atkurti, bet pirmiau turite pašalinti .odin failo plėtinio virusą. Jeigu atsarginių kopijų niekada nedarėte, straipsnio pabaigoje jums pateikėme alternatyvius būdus, kurie padės susigrąžinti bent dalį prarastų duomenų.

Kas yra ODIN virusas ir kokie jo tikslai?

.odin failo plėtinio virusas patenka į kompiuterį kaip užkoduotas DLL failas, kurį atkoduoja ir aktyvuoja Windowsų programa Rundll32.exe. Kai virusas aktyvuojamas, jis pradeda šifruoti visus kompiuteryje esančius failus, išskyrus tuos, kurie reikalingi kompiuterio darbo palaikymui. Virusas gali užkoduoti daugiau nei 390 skirtingų duomenų tipų naudodamas RSA-2048 ir AES-128 algoritmus. Šiais algoritmais užrakintus dokumentus galima atkurti tik su specialiu atkodavimo raktu, kuris žinomas tik viruso kūrėjams. Kiekvienos aukos kompiuteryje esančių duomenų šifravimui naudojamas unikalus kodavimo ir atkodavimo raktas, todėl įsigijus jums tinkantį raktą, juo negalėsite pasidalinti su kitomis viruso aukomis. Hakeriai apsidraudė ir neleis jų lengvai pergudrauti!

Atlikęs pagrindinę užduotį virusas pateikia tris išpirkos raštelius, kuriuose nurodoma kaip atkoduoti failus: _[2 digits]_HOWDO_text.html, _HOWDO_text.html ir _HOWDO_.bmp. Kiekvienam nuo viruso nukentėjusiam asmeniui suteikiamas unikalus identifikavimo numeris ir individuali nuoroda į mokėjimo tinklalapį. Mokėjimo tinklalapis, kuriame galima įsigyti failų atkodavimo įrankį, pasiekiamas tik naudojantis Tor naršykle. Apsilankius šiame tinklalapyje išaiškėja visa tiesa – .odin failo plėtinio virusas yra nauja Locky viruso versija, kadangi čia pateikiamas Locky Decryptor atkodavimo įrankis. Šis įrankis kainuoja 0,7 Bitkoinus, kurie sudaro apie 400 eurų. Mes nepatariame mokėti išpirkos dėl savaime suprantamų priežasčių. Pirma, negalite pasitikėti kibernetiniais nusikaltėliais, kadangi nėra jokių garantijų, kad jie iš tiesų suteiks reikiamą įrangą. Net jeigu ir galėsite atkurti failus, kartu su jais galite gauti ir kitas kenkėjiškas programas ar virusus. Antra, sumokėta išpirka suteikia hakeriams motyvacijos tęsti kibernetinius nusikaltimus. Susidūrus su virusu pirmiausiai reikia susikoncentruoti ties jo pašalinimu. .odin failo plėtinio viruso pašalinimas gali būti atliktas pasitelkiant Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą antivirusinę programą.

.odin failo plėtinio viruso pavyzdys

Kaip virusas plinta?

Locky ir Odin ransomware virusų aukos praneša, kad virusas įsibrovė į kompiuterio sistemą, kai jie atidarė užkrėstą elektroninio laiško priedą. Panašu, kad šis failus užkoduojančių virusų plėtros būdas vis dar išlieka populiariausias. Nusikaltėliai siunčia elektroninius laiškus, kuriuose pridedamos užkrėstos sąskaitos, gyvenimo aprašymai, bilietai ar kiti nekaltai atrodantys dokumentai. Patariame vengti atidaryti elektroninius laiškus, kuriuos atsiunčia nežinomi siuntėjai, kadangi daugeliu atveju jie yra pavojingi. Odin virusas taip pat gali plisti su nepatikimomis programomis ir pavojingomis reklamomis, tačiau, norėdami apsisaugoti, didžiausią dėmesį turėtumėte skirti elektroniniams laiškams.

.odin failo plėtinio viruso pašalinimas

Jeigu negalite pasiekti kompiuteryje esančių failų, turite kuo skubiau pašalinti .odin failo plėtinio virusą, naudodamiesi patikima antivirusine programa. Viruso pašalinimui anksčiau rekomendavome Reimage Reimage Cleaner Intego, tačiau taip pat galite naudoti SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes. Be to, virusas gali blokuoti antivirusinę programą, todėl susidūrę su šia problema, sekite žemiau pateiktus žingsnius.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .odin viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .odin naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .odin šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .odin pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .odin naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .odin pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .odin sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .odin prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-odin-file-extension-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie .odin file extension virus