Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Nagini virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Ransomware

Plinta Hario Poterio istorijos įkvėptas Nagini virusas

Jeigu esate Hario Poterio gerbėjas, Nagini virusas turėtų jums sukelti tam tikras asociacijas. Žymiojoje J. K. Rowling istorijoje Nagini yra tamsos valdovo ir pagrindinio Hario Poterio priešo Voldemorto gyvatė. Panašu, kad paslaptingas magijos ir burtų pasaulis įkvepia ir kibernetinius nusikaltėlius. Iš tiesų viruso įsibrovimą į kompiuterį galima prilyginti gyvatės šliaužimui. Niekeno nepastebimas virusas patenkia į kompiuterį ir pradeda jį skenuoti, ieškodamas reikiamų failų. Radęs ir užkodavęs duomenis, virusas pareikalauja išpirkos ir gąsdina, jog tai vienintelis būdas vartotojui susigrąžinti prarastus dokumentus. Priešingai nei populiarūs Locky, Cryptolocker ar Cerber virusai, Nagini ransomware virusas neužkoduoja plataus failų spektro. Jis taikosi tik į C:\Users\Colosseum\Desktop\files\ direktorijoje esančius .doc, .xls ir .pdf dokumentus. Virusas taip pat užrakina kompiuterio ekraną (angl. lock screen) ir užblokuoja prieigą prie kompiuterio. Šis būdas nėra toks efektyvus, kaip AES ar RSA kodavimo algoritmų panaudojimas, tačiau gali lengvai išgąsdinti mažiau patyrusius kompiuterių vartotojus bei paskatinti juos paklusti programišių nurodymams. Susidūrus su failus užkoduojančiu virusu, svarbu nepasiduoti sukčių spaudimui ir neleisti jiems pasipelnyti nelagaliu būdu. Turite pašalinti Nagini virusą ir pasinaudoti alternatyviais failų atkodavimo būdais. Nuskenuokite kompiuterį antivirusine programa, pavyzdžiui, Reimage. Programai pašalinus virusą, galėsite atkurti prarastus duomenis panaudodami atsargines dokumentų kopijas.

Plinta Hario Poterio istorijos įkvėptas Nagini virusas

Kalbėdami apie šį virusą darome dvi prielaidas: arba jis buvo sukurtas tik norint pasilinksminti, o ne stipriai pasipelnyti, arba jis vis dar yra kūrimo būsenoje ir Nagini yra tik testinė viruso versija. Abi versijos gali būti teisingos, tačiau nenorime jums sukelti dvejonių dėl viruso pavojingumo ir daromos žalos. Nagini virusas gali užkoduoti failus ir užrakinti kompiuterio ekraną, o tai gali neleisti nuskenuoti kompiuterio antivirusine programa. Be to, kai kurios viruso funkcijos ir savybės yra nežinomos, pavyzdžiui, kodėl po atakos ir failų užkodavimo virusas sukuria C:\Temp\voldemort.horcrux aplanką. Belieka tik tikėtis, kad virusas neaugs ir netaps galingesniu, tačiau neverta laukti ir leisti jam tūnoti jūsų kompiuteryje. Nagini pašalinimas turėtų būti atliktas kuo greičiau.

Ar galima išvengti failus užkoduojančių virusų?

Nagini virusas yra puikus ransomware tipo viruso pavyzdys, kuris įsibrauna į kompiuterio sistemą kaip Trojos arklys arba užkrėsto elektroninio laiško pagalba. Jeigu turite bent minimalias žinias apie failus užkoduojančių virusų plėtros būdus, žinote, kad netgi antivirusinės programos gali būti bejėgės prieš šio tipo virusus. Taip yra todėl, kad vartotojai parsisiunčia užkrėstus failus teisiai į savo kompiuterį, o antivirusinei programai lieka per mažai laiko jį atpažinti. Tad norėdami išvengti Nagini ransomware viruso turite vengti visų potencialiai pavojingų vietų. Viruso užkratas gali slėptis nepatikimuose programų parsisiuntimo tinklalapiuose, nesaugiose failų dalinimosi programose ir jūsų elektroninio pašto dėžutėje. Tad turite būti itin atsargūs ir visada kritiškai vertinti parsisiunčiamas programas bei gautus nežinomus elektroninius laiškus.

Kaip pašalinti Nagini virusą?

Virusas dar gali būti kūrimo būsenoje, tačiau nereiškia, kad jis nėra toks pavojingas ar jo nereikia pašalinti. Priešingai, kol jis yra jūsų kompiuteryje, nežinote, ko galite iš jo tikėtis laikui bėgant. Nagini pašalinimas yra būtinas, jeigu norite apsaugoti savo kompiuterį ir jame esančius duomenis. Kuo greičiau pašalinkite virusą kartu su visais jo komponentais automatiniu būdu, pasitelkdami vieną šių antivirusinių programų: Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes. Jokių būdu nebandykite pašalinti Nagini rankiniu būdu, kadangi galite netyčia ištrinti svarbius failus ir padaryti dar daugiau žalos kompiuteriui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Nagini viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Nagini naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Nagini šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Nagini pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Nagini naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Nagini pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Nagini sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Nagini prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-nagini-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis