Nagini viruso šalinimas (Nemokamas vadovas)

Nagini viruso pašalinimas

Kas yra Nagini virusas?

Plinta Hario Poterio istorijos įkvėptas Nagini virusas

Jeigu esate Hario Poterio gerbėjas, Nagini virusas turėtų jums sukelti tam tikras asociacijas. Žymiojoje J. K. Rowling istorijoje Nagini yra tamsos valdovo ir pagrindinio Hario Poterio priešo Voldemorto gyvatė. Panašu, kad paslaptingas magijos ir burtų pasaulis įkvepia ir kibernetinius nusikaltėlius. Iš tiesų viruso įsibrovimą į kompiuterį galima prilyginti gyvatės šliaužimui. Niekeno nepastebimas virusas patenkia į kompiuterį ir pradeda jį skenuoti, ieškodamas reikiamų failų. Radęs ir užkodavęs duomenis, virusas pareikalauja išpirkos ir gąsdina, jog tai vienintelis būdas vartotojui susigrąžinti prarastus dokumentus. Priešingai nei populiarūs Locky, Cryptolocker ar Cerber virusai, Nagini ransomware virusas neužkoduoja plataus failų spektro. Jis taikosi tik į C:\Users\Colosseum\Desktop\files\ direktorijoje esančius .doc, .xls ir .pdf dokumentus. Virusas taip pat užrakina kompiuterio ekraną (angl. lock screen) ir užblokuoja prieigą prie kompiuterio. Šis būdas nėra toks efektyvus, kaip AES ar RSA kodavimo algoritmų panaudojimas, tačiau gali lengvai išgąsdinti mažiau patyrusius kompiuterių vartotojus bei paskatinti juos paklusti programišių nurodymams. Susidūrus su failus užkoduojančiu virusu, svarbu nepasiduoti sukčių spaudimui ir neleisti jiems pasipelnyti nelagaliu būdu. Turite pašalinti Nagini virusą ir pasinaudoti alternatyviais failų atkodavimo būdais. Nuskenuokite kompiuterį antivirusine programa, pavyzdžiui, FortectIntego. Programai pašalinus virusą, galėsite atkurti prarastus duomenis panaudodami atsargines dokumentų kopijas.

Kalbėdami apie šį virusą darome dvi prielaidas: arba jis buvo sukurtas tik norint pasilinksminti, o ne stipriai pasipelnyti, arba jis vis dar yra kūrimo būsenoje ir Nagini yra tik testinė viruso versija. Abi versijos gali būti teisingos, tačiau nenorime jums sukelti dvejonių dėl viruso pavojingumo ir daromos žalos. Nagini virusas gali užkoduoti failus ir užrakinti kompiuterio ekraną, o tai gali neleisti nuskenuoti kompiuterio antivirusine programa. Be to, kai kurios viruso funkcijos ir savybės yra nežinomos, pavyzdžiui, kodėl po atakos ir failų užkodavimo virusas sukuria C:\Temp\voldemort.horcrux aplanką. Belieka tik tikėtis, kad virusas neaugs ir netaps galingesniu, tačiau neverta laukti ir leisti jam tūnoti jūsų kompiuteryje. Nagini pašalinimas turėtų būti atliktas kuo greičiau.

Ar galima išvengti failus užkoduojančių virusų?

Nagini virusas yra puikus ransomware tipo viruso pavyzdys, kuris įsibrauna į kompiuterio sistemą kaip Trojos arklys arba užkrėsto elektroninio laiško pagalba. Jeigu turite bent minimalias žinias apie failus užkoduojančių virusų plėtros būdus, žinote, kad netgi antivirusinės programos gali būti bejėgės prieš šio tipo virusus. Taip yra todėl, kad vartotojai parsisiunčia užkrėstus failus teisiai į savo kompiuterį, o antivirusinei programai lieka per mažai laiko jį atpažinti. Tad norėdami išvengti Nagini ransomware viruso turite vengti visų potencialiai pavojingų vietų. Viruso užkratas gali slėptis nepatikimuose programų parsisiuntimo tinklalapiuose, nesaugiose failų dalinimosi programose ir jūsų elektroninio pašto dėžutėje. Tad turite būti itin atsargūs ir visada kritiškai vertinti parsisiunčiamas programas bei gautus nežinomus elektroninius laiškus.

Kaip pašalinti Nagini virusą?

Virusas dar gali būti kūrimo būsenoje, tačiau nereiškia, kad jis nėra toks pavojingas ar jo nereikia pašalinti. Priešingai, kol jis yra jūsų kompiuteryje, nežinote, ko galite iš jo tikėtis laikui bėgant. Nagini pašalinimas yra būtinas, jeigu norite apsaugoti savo kompiuterį ir jame esančius duomenis. Kuo greičiau pašalinkite virusą kartu su visais jo komponentais automatiniu būdu, pasitelkdami vieną šių antivirusinių programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Jokių būdu nebandykite pašalinti Nagini rankiniu būdu, kadangi galite netyčia ištrinti svarbius failus ir padaryti dar daugiau žalos kompiuteriui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Nagini viruso pašalinimas

Rankinis Nagini pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Nagini naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Nagini pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Nagini sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Nagini prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis