Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Maktub Locker viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Maktub Locker – dar vienas išpirkos reikalaujantis virusas

Kompiuterių vartotojai turėtų susirūpinti savo kompiuterio saugumu, nes dar visai nesenai pasirodė dar vienas „ransomware” tipo virusas. Tai programa-vagis, galinti paversti visus vartotojo failus visiškai nenaudingais. Kibernetiniai sukčiai šį virusą aukoms dažniausiai atsiunčia elektroniniu paštu, užmaskuotą kaip dokumentą, pranešantį apie „Naudojimo sąlygų” dokumento atnaujinimus. Sprendžiant iš failo piktogramos, šis dokumentas atrodo kaip .pdf arba .txt, tačiau iš tiesų tai yra .scr formato failas. Vartotojas, atvėręs tokį failą, išvys dokumentą, tačiau tuo pat metu kompiuteryje pradės veikti kenksminga programa, kuri skenuos vartotojo failus bei juos užšifruos AES-256 algoritmo pagalba. Įdomu tai, jog užšifruoto failo dydis sumažės, be to, šis virusas prie kiekvieno failo pavadinimo pridės specialiai tam vartotojui sukurtą failo plėtinį. Tai gali būti bet koks raidžių bei skaičių rinkinys.

Maktub Locker virus

Kuomet failų šifravimo procesas bus baigtas, Maktub Locker virusas sukurs vadinamuosius „išpirkos raštelius” (_DECRYPT_INFO_(bet koks raidžių ir skaičių rinkinys) ir paliks juos kiekviename užkoduotųjų failų aplanke. Šiame raštelyje parašyta, kas nutiko kompiuteriui – asmeniniai vartotojo failai buvo užkoduoti „pačiu sudėtingiausiu šifravimo algoritmu”. Kibernetiniai sukčiai žada parduoti failų iššifravimo raktą vartotojui, tačiau tai padaryti galima tik nustatytu laiko tarpu. Jei vartotojas nuspręs iššifravimo rakto nepirkti, kibernetiniai sukčiai raktą sunaikins. Kaip ir kiti panašūs virusai, Maktub Locker vartotojui įsako įdiegti Tor naršyklę ir atverti tam tikrą internetinį puslapį. Šis gražaus dizaino internetinis puslapis visiškai skiriasi nuo tų, kuriuos pateikia kiti “ransomware” tipo virusai – jis ne tik gražiai sukurtas, bet ir informacija, pateikta jame, yra parašyta be klaidų.

Šioje internetinėje svetainėje yra penki puslapiai. Pirmasis, „HELLO!” Puslapis, praneša, jog failus vis dar galima atgauti. Antrasis, „WE ARE NOT LYING!” Puslapis paaiškina, jog daugybė internetinių šaltinių patars vartotojui šį virusą ištrinti, tačiau pasak viruso kūrėjų, tokiu atveju niekas nepadės vartotojui atgauti savo failų. Sukčiai netgi pasiūlo vartotojui įkelti du užkoduotus failus ir pabandyti juos atkoduoti. Kitas puslapis, pavadintas „HOW MUCH DOES IT COST?” paaiškina, jog vartotojas išpirką privalo sumokėti kuo greičiau, kitaip išpirkos kaina padidės. Pirmąsias tris dienas po kompiuterio užkrėtimo Maktub Locker, išpirkos kaina sieks 588 JAV dolerius. Vėliau kaina kas tris dienas augs. Kibernetiniai sukčiai praneša, jog jie neketina saugoti iššifravimo rakto daugiau nei 15 dienų, nes svetainė bet kuriuo metu gali tapti nebepasiekiama. Ketvirtasis puslapis, pavadintas „WHERE DO I PAY?” paaiškins, kaip sumokėti išpirką. Ją pervesti reikės Bitcoin valiuta, o po to tiesiog palaukti keletą valandų. Penktasis puslapis, pavadintas „BITCOIN PURCHASE” pateikia informaciją apie tai, kas yra Bitcoin bei kur jų įsigyti.

Ką daryti užkrėtus kompiuterį Maktub Locker virusu?

Visų pirma, nuspręskite, ar norėsite remti kibernetinius sukčius, ar ne. Jei jūs jiems sumokėsite, tuomet tik padrąsinsite juos tęsti savo apgaulingą veiklą bei priversite juos patikėti, jog žmonės, netekę savo failų, tampa nuolankūs ir pasiruošę bet kam. Todėl tik paskatinsite juos kurti dar sudėtingesnius bei pavojingesnius kompiuterinius virusus. Be to, nejau jūs iš tiesų manote, jog nusikaltėliai duos jums iššifravimo kodą?

Jei nuspręsite išpirkos nemokėti, tuomet privalėsite pašalinti Maktub Locker iš savo kompiuterio. Būtina pašalinti visus viruso komponentus! Kitu atveju, likę pavojingi failai kels grėsmę jūsų kompiuterio saugumui. Svarbu žinoto tai, jog Maktub Locker virusas plinta ne tik elektroniniais laiškais, tačiau jį į jūsų kompiuterį gali parsiųsti ir Trojos arklys. Trojanus pastebėti ir pašalinti yra itin sunku, todėl jiems šalinti siūlome naudoti patikimą antivirusinę programą, pavyzdžiui, ReimageIntego.

DUK:

Klausimas: Ištryniau šį virusą, tačiau kaip man atgauti savo failus?

Atsakymas: Deja, dar nėra išrastas būdas Maktub Locker paveiktiems failams atkurti. Todėl ypač svarbu apsaugoti savo duomenis prieš tokiam virusui paveikinat kompiuterį – nuolat saugokite atsargines failų kopijas išoriniame, prie kompiuterio neprijungtame atminties diske.

Klausimas: Kaip apsisaugoti nuo Maktub Locker?

Atsakymas: Tai lengva – tiesiog neatverkite laiškų, kuriuos jums siunčia nepažįstami asmenys, bei nesilankykite įtartinose internetinėse svetainėse. Nespauskite ant įkyrių iššokančiųjų reklamų. Be to, itin svarbu apsaugoti kompiuterį su patikima antivirusine programine įranga.

Kaip pašalinti Maktub Locker?

Mes nerekomenduojame Maktub Locker šalinti rankiniu būdu. Tai ypač sudėtinga; todėl siūlome Maktub Locker viruso pašalinimui naudoti antivirusinę programą, kuri gali surasti visus kenksmingus failus, susijusius su Maktub Locker, bei juos pašalinti. Tam galite naudoti ReimageIntego. Jei vis dėlto norite šį virusą ištrinti patys, sekite instrukcijas, pateiktas žemiau:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Maktub Locker viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Maktub Locker naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Maktub Locker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Maktub Locker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Maktub Locker naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Maktub Locker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Maktub Locker sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Maktub Locker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-maktub-locker-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Maktub Locker virus