Sudėtingumo skalė:  
  (72/100)

Koobface. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Malware

Koobface viruso pavojai

Koobface yra kenksminga kompiuterinė programa, galinti pažeisti MAC, Linux ir Window operacines sistemas. Programa dar žinoma tokiais pavadinimais, kaip Boface, W32/Koobface, W32/Koobface.AZ, ir W32.Koobace. Šis kompiuterinis kirminas, slapta patekęs į kompiuterio sistemą, pradeda ieškoti socialinių tinklapių paliktų slapukų (angl. cookies), kuriuos aptikęs užgrobia vartotojo profilį. Dažniausiai, šią potencialiai nepageidaujamą programą (PNP) galima aptikti MySpace, Facebook, Yahoo Messenger, Skype, ar Twitter svetainėse. Jei, vis dėlto, Koobface nepavyksta surasti minėtųjų slapukų, prieš susinaikindamas, jis pažeria daugybę iššokančių pranešimų apie klaidas, kaip, pavyzdžiui, “Error installing Codec. Please contact support” ir panašiai. Ši kenksminga programa gali būti itin nemaloni, ir todėl, kad gali užkrėsti ne tik jūsų kompiuterį, bet sėkmingai patekti į kitų interneto vartotojų, esančių Jūsų kontaktuose, sistemas. Norėdami sužinoti daugiau apie šį virusą, ir galimas jo pasekmes, skaitykite toliau.

Ar dažnai naudojatės Facebook ar Twitter? Jei reguliariai lankotės šiuose tinklapiuose, turėtumėte žinoti, jog Koobface virusas gali nuskaityti juose esančių slapukų informaciją, ir taip išgauti prisijungimo prie šių svetainių duomenis. Surinkęs visą reikiamą informaciją, virusas užgrobia aukos profilį ir išsiuntinėja visiems draugų sąraše esantiems kontaktams žinutę, kurioje siūloma pasižiūrėti tam tikrą vaizdo įrašą. Deja, ši internetinė nuoroda yra kenksminga. Jei jūs, patys gavę tokią žinutę, susigundysite paspausti nuorodą, kaip mat būsite peradresuoti į abejotinos reputacijos internetinį puslapį, kuriame jūsų paprašys atnaujinti neva pasenusį Flash Player leistuvą, kad galėtumėte peržiūrėti įrašą. Turbūt jau galite įtarti, jog Flash Player leistuvo atnaujinimas, tai tik priedanga Koobface virusui patekti į kompiuterį. Atsisiuntimo nuorodoje pateikiamas užkrėstas flash_player.exe file failas, todėl, vietoje programinės įrangos atnaujinimo .exe failo pagalba iš tiesų į kompiuterį atsiunčiamas įrašomas virusas.

Vertėtų paminėti, jog Koobface kirmino pagalba, kibernetiniai nusikaltėliai ne tik gali rinkti aukos prisijungimo prie socialinių tinklų duomenis, bet ir matyti, kokius slaptažodžius užkrėsto kompiuterio savininkas naudoja kitose svetainėse, ar net sužinoti kreditinės kortelės informaciją! Taip pat, nepatariame įsirašinėti jokių Koobface siūlomų antivirusinių sistemų, nes tokių, potencialiai pavojingų programų dėka, galite dar labiau užteršti savo kompiuterį.

Koobface

Būdai, kaip Koobface gali patekti į Jūsų kompiuterį

Tokios programos kaip Koobface plinta socialinės inžinerijos būdu. Kaip jau minėjome, didžiausia tikimybė, kad jūsų kompiuteris „pasigaus“ kompiuterinį kirminą, kyla tada, kai naudojatės socialiniais tinklais. Jei iš draugo sulaukėte įtartinos žinutės, kuri yra netipiška jūsų draugo bendravimo manierai, ar pilna keistų simbolių, turėtumėte paklausti draugo, ar jis tikrai siuntė šią nuorodą. Žinučių tekstai gali būti tokie:

„I saw your silly face in that movie, check it!“;
„Why do you look so stupid? xD See yourself“;
„You look just awesome in this new movie“;
„My friend caught you on hidden cam.“

Jei esate paspaudę ant šių, ar panašių nuorodų, ir turite įtarimų, jog kirminas galėjo užgrobti jūsų kompiuterį, patikrinkite savo sistemą patikima antivirusine programa, pavyzdžiui Reimage, ir įsitikinkite ar šis virusas nesislepia jūsų kompiuteryje. Taip pat turėtumėte atlikti skenavimą jei įsidiegėte užkrėstą Flash Player programos versiją. Dažniausiai netikroji versija yra užmaskuota „flash_player.exe“ pavadinimu. Jei neatliksite sistemos valymo, Koobface gali perimti jūsų HTTP srautą, vogti asmeninę informaciją ir savavališkai įrašyti papildomų virusų ir kitų, potencialiai pavojingų programų.

Apibendrinant, ši PNP gali būti itin kenksminga, kadangi jūsų asmeninė informacija, tinklalapių bei elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenys taip pat gali laisvai patekti į įtartinų asmenų rankas. Dėl visų išvardintų priežasčių rekomenduojame pašalinti Koobface iš savo kompiuterio kaip įmanoma greičiau.

Kaip galite išvengti Koobface?

Pirmiausia, patartina būti itin atsargiam naršant naujose svetainėse bei tinklalapiuose. Jei apsilankėte tinklalapyje, kuris prašo Flash Player atnaujinimo, neskubėkite to daryti ir racionaliai įvertinkite situaciją. Jei operacinė sistema iš tikrųjų reikalauja šios programos atnaujinimo, galite jį tiesiog atsisiųsti iš oficialios programos svetainės. Taip pat, visuomet atkreipkite dėmesį į įtartinas žinutes, kurias gaunate iš savo kontaktų, ir visada jų perklauskite, ar tikrai tokie pranešimai buvo siųsti. Galiausiai, reguliariai atnaujinkite antivirusinę sistemą ir užsitikrinkite saugesnį naršymą internete.

Koobface šalinimas

Jei pastebėjote, kad Jūsų kompiuteryje atsirado tokie, su Koobface virusu susiję failai, kaip freddy79.exe, fbtre6.exe, mstre6.exe, ld08.exe ar Ld12.exe, ištrinkite juos. Galite tai padaryti rankiniu būdu. Tačiau mes siūlome greitesnį ir veiksmingesnį – automatinį šalinimo būdą. Atsisiųskite bei įsidiekite patikimą antivirusinę programą ir ji pasirūpins šių ir kitų, galimai jūsų kompiuteryje tūnančių kenkėjiškų programų, pašalinimu. Po to, kai ši programa nuskenuos Jūsų sistemą ir pašalins Koobface, nepamirškite pakeisti visų savo socialinių tinklų ir kitų svetainių prisijungimo slaptažodžių.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Koobface ekrano nuotrauka
Koobface ekrano nuotrauka

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-koobface.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Koobface