Sudėtingumo skalė:  
  (72/100)

Koobface šalinimas (Rgs 2020 atnaujinimas) - Pašalinimo vadovas

parašė Ugnius Kiguolis - -   Boface | Tipas: Kompiuteriniai kirminai

Koobface viruso pavojai

KoobfaceKoobface yra kenksminga kompiuterinė programa, galinti pažeisti MAC, Linux ir Window operacines sistemas. Programa dar žinoma tokiais pavadinimais, kaip Boface, W32/Koobface, W32/Koobface.AZ, ir W32.Koobace. Šis kompiuterinis kirminas, slapta patekęs į kompiuterio sistemą, pradeda ieškoti socialinių tinklapių paliktų slapukų (angl. cookies), kuriuos aptikęs užgrobia vartotojo profilį. Dažniausiai, šią potencialiai nepageidaujamą programą (PNP) galima aptikti MySpace, Facebook, Yahoo Messenger, Skype, ar Twitter svetainėse.

Jei, vis dėlto, Koobface nepavyksta surasti minėtųjų slapukų, prieš susinaikindamas, jis pažeria daugybę iššokančių pranešimų apie klaidas, kaip, pavyzdžiui, “Error installing Codec. Please contact support” ir panašiai. Ši kenksminga programa gali būti itin nemaloni, ir todėl, kad gali užkrėsti ne tik jūsų kompiuterį, bet sėkmingai patekti į kitų interneto vartotojų, esančių Jūsų kontaktuose, sistemas. Norėdami sužinoti daugiau apie šį virusą, ir galimas jo pasekmes, skaitykite toliau.

Ar dažnai naudojatės Facebook ar Twitter? Jei reguliariai lankotės šiuose tinklapiuose, turėtumėte žinoti, jog Koobface virusas gali nuskaityti juose esančių slapukų informaciją, ir taip išgauti prisijungimo prie šių svetainių duomenis. Surinkęs visą reikiamą informaciją, virusas užgrobia aukos profilį ir išsiuntinėja visiems draugų sąraše esantiems kontaktams žinutę, kurioje siūloma pasižiūrėti tam tikrą vaizdo įrašą. Deja, ši internetinė nuoroda yra kenksminga.

Jei jūs, patys gavę tokią žinutę, susigundysite paspausti nuorodą, kaip mat būsite peradresuoti į abejotinos reputacijos internetinį puslapį, kuriame jūsų paprašys atnaujinti neva pasenusį Flash Player leistuvą, kad galėtumėte peržiūrėti įrašą. Turbūt jau galite įtarti, jog Flash Player leistuvo atnaujinimas, tai tik priedanga Koobface virusui patekti į kompiuterį. Atsisiuntimo nuorodoje pateikiamas užkrėstas flash_player.exe file failas, todėl, vietoje programinės įrangos atnaujinimo .exe failo pagalba iš tiesų į kompiuterį atsiunčiamas įrašomas virusas.

Vertėtų paminėti, jog Koobface kirmino pagalba, kibernetiniai nusikaltėliai ne tik gali rinkti aukos prisijungimo prie socialinių tinklų duomenis, bet ir matyti, kokius slaptažodžius užkrėsto kompiuterio savininkas naudoja kitose svetainėse, ar net sužinoti kreditinės kortelės informaciją! Taip pat, nepatariame įsirašinėti jokių Koobface siūlomų antivirusinių sistemų, nes tokių, potencialiai pavojingų programų dėka, galite dar labiau užteršti savo kompiuterį.

KoobfaceKoobface

Būdai, kaip Koobface gali patekti į Jūsų kompiuterį

Tokios programos kaip Koobface plinta socialinės inžinerijos būdu. Kaip jau minėjome, didžiausia tikimybė, kad jūsų kompiuteris „pasigaus“ kompiuterinį kirminą, kyla tada, kai naudojatės socialiniais tinklais. Jei iš draugo sulaukėte įtartinos žinutės, kuri yra netipiška jūsų draugo bendravimo manierai, ar pilna keistų simbolių, turėtumėte paklausti draugo, ar jis tikrai siuntė šią nuorodą. Žinučių tekstai gali būti tokie:

„I saw your silly face in that movie, check it!“;
„Why do you look so stupid? xD See yourself“;
„You look just awesome in this new movie“;
„My friend caught you on hidden cam.“

Jei esate paspaudę ant šių, ar panašių nuorodų, ir turite įtarimų, jog kirminas galėjo užgrobti jūsų kompiuterį, patikrinkite savo sistemą patikima antivirusine programa, pavyzdžiui Reimage Reimage Cleaner Intego, ir įsitikinkite ar šis virusas nesislepia jūsų kompiuteryje. Taip pat turėtumėte atlikti skenavimą jei įsidiegėte užkrėstą Flash Player programos versiją. Dažniausiai netikroji versija yra užmaskuota „flash_player.exe“ pavadinimu. Jei neatliksite sistemos valymo, Koobface gali perimti jūsų HTTP srautą, vogti asmeninę informaciją ir savavališkai įrašyti papildomų virusų ir kitų, potencialiai pavojingų programų.

Apibendrinant, ši PNP gali būti itin kenksminga, kadangi jūsų asmeninė informacija, tinklalapių bei elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenys taip pat gali laisvai patekti į įtartinų asmenų rankas. Dėl visų išvardintų priežasčių rekomenduojame pašalinti Koobface iš savo kompiuterio kaip įmanoma greičiau.Koobface

Kaip galite išvengti Koobface?

Pirmiausia, patartina būti itin atsargiam naršant naujose svetainėse bei tinklalapiuose. Jei apsilankėte tinklalapyje, kuris prašo Flash Player atnaujinimo, neskubėkite to daryti ir racionaliai įvertinkite situaciją. Jei operacinė sistema iš tikrųjų reikalauja šios programos atnaujinimo, galite jį tiesiog atsisiųsti iš oficialios programos svetainės. Taip pat, visuomet atkreipkite dėmesį į įtartinas žinutes, kurias gaunate iš savo kontaktų, ir visada jų perklauskite, ar tikrai tokie pranešimai buvo siųsti. Galiausiai, reguliariai atnaujinkite antivirusinę sistemą ir užsitikrinkite saugesnį naršymą internete.

Koobface šalinimas

Jei pastebėjote, kad Jūsų kompiuteryje atsirado tokie, su Koobface virusu susiję failai, kaip freddy79.exe, fbtre6.exe, mstre6.exe, ld08.exe ar Ld12.exe, ištrinkite juos. Galite tai padaryti rankiniu būdu. Tačiau mes siūlome greitesnį ir veiksmingesnį – automatinį šalinimo būdą. Atsisiųskite bei įsidiekite patikimą antivirusinę programą ir ji pasirūpins šių ir kitų, galimai jūsų kompiuteryje tūnančių kenkėjiškų programų, pašalinimu. Po to, kai ši programa nuskenuos Jūsų sistemą ir pašalins Koobface, nepamirškite pakeisti visų savo socialinių tinklų ir kitų svetainių prisijungimo slaptažodžių.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Koobface pašalinimas:

Kaip ištrinti Koobface naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Koobface šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Koobface pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Koobface naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Koobface pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Koobface sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Koobface prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-koobface.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Koobface