Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Gryphon viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Recovery Instructions Included

parašė Linas Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Gryphon virusas “skolinasi” kitų duomenis užkoduojančių virusų naudojamus plėtinius

Gryphon išpirkos raštelio nuotrauka

Gryphon priklauso duomenis užkoduojančių (angl. ransomware) virusų kategorijai, kurie nelegaliais būdais siekia išvilioti pinigus iš kompiuterių naudotojų. Komunikacijai su nukentėjusiais viruso kūrėjai naudoja du elektroninio pašto adresus – decr@cock.li ir decrsup@cock.ll.

Tie patys elektroninio pašto adresai taip pat naudojami užkoduoto failo plėtinio pavadinime, pavyzdžiui, .[decr@cock.li].gryphon. Tačiau naujesnės viruso versijos įterpia .crypt plėtinį į šifruojamus dokumentus, nuotraukas ir kitus duomenis.

Specialistų nuomone, virusas gali būti susijęs su BTCWare virusų šeima dėl to, kad jų kodai yra vienodi. Dėl šios akivaizdžios priežasties, virusas jau įgavo BTCWare Gryphon pavadinimą.

Šiuo metu Gryphon virusas plinta payload.exe failo pagalba. Vos tik šis aktyvavimo failas patenka į kompiuterį, jis aktyvuoja virusą, o šis pradeda duomenų kodavimo procedūrą. Vos tik jai pasibaigus – viruso kūrėjai reikalauja sumokėti išpirką.

Virusų tyrėjai stebi ir analizuoja šią pavojingą programą nuo tada, kai pasirodė originali jos versija (Test virusas), kuris į užkoduojamus duomenis įterpdavo .[test].gryphon plėtinį. Atsižvelgiant į tai, kad anksčiau virusas neturėjo sąsajos (angl. interface), kūrėjams pavyko stipriai patobulinti šiuo metu aktyviai plintančią pavojingą programą.

Originali viruso versija pateikia išpirkos raštelį HELP.inf arba !## DECRYPT FILES ##!.txt dokumentuose anglų kalba. Jame nurodoma, kad nukentėjusieji privalo susisiekti su kibernetiniais nusikaltėliais per 48 valandas:

GRYPHON RANSOMWARE
Your documents, photos, databases and other important files have been encrypted cryptographically strong, without the original key recovery is impossible!
To decrypt your files you need to buy the special software – “GRYPFON DECRYPTER” Using another tools could corrupt your files, in case of using third party software we dont give guarantees that full recovery is possible so use it on your own risk.
If you want to restore files, write us to the e-mail: test2
In subject lite write “encryption” and attach your ID in body of your message
also attach to email 3 crypted files. (files have to be less than 2 MB)
It is in your interest to respond as soon as possible to ensure the restoration of your files, because we wont keep your decryption keys at our server more than one week in interest of our security.
Only in case you do not receive a response from the first email address withit 48 hours, please use this alternative email adress: test3
Your personal identification number:
[Victim’s ID]
GRYPHON RANSOMWARE

Vykdyti šių nurodymų nepatariame, kadangi galite prarasti pinigus ir nesusigrąžinti prarastų duomenų. Rekomenduojame kuo greičiau pašalinti Gryphon iš kompiuterio, pasitelkiant Reimage ar SpyHunter 5Combo Cleaner programas. Virusas neištrina šešėlinių duomenų kopijų (angl. Shadow Volume Copies), tad duomenų atkūrimas neturėtų sukelti didelių problemų.

Gryphon virusas siekia suklaidinti aukas naudodamas .cryptON failo plėtinį

Jeigu sekate IT naujienas ir domitės kompiuterinių virusų pasauliu, greičiausiai žinote, kad dažniausiai kiekvienas duomenis šifruojantis virusas pasižymi unikalia savybe – įterpiamu failo plėtiniu. Tiesa, kai kurios virusų šeimos naudoja tuos pačius failo plėtinius. Tačiau kai kurios pavojingos programos “skolinasi” gerai žinomų virusų plėtinius. Pasirodo, Gryphon virusas nėra išimtis.

Tyrėjai pastebėjo, kad virusas naudoja %s.[gladius_rectus@aol.com ].crypton failo plėtinį, kuris itin primena į CryptOn virusą. Kibernetiniai nusikaltėliai pateikia nurodymus HELP.txt dokumente, kuriame teigiama, jog pervedę išpirką, nukentėjusieji turi parašyti elektroninį laišką vienu iš nurodytų elektronio pašto adresų – gladius_rectus@aol.com arba gladius_rectus@india.com.

Nepaisant to, kad ši viruso versija naudoją stiprią AES ir RSA kriptografiją, saugumo specialistams pavyko sukurti kelias nemokamas duomenų atkūrimo programas. Tačiau nepamirškite, kad jomis galėsite pasinaudoti tik po to, kai Gryphon pašalinimas bus atliktas.

Gryphon viruso iliustracija
Gryphon virusas užkoduoja daugelį kompiuteryje saugumų failų ir reikalauja susimokėti išpirką

Patarimai, kaip apsisaugoti nuo duomenis užšifruojančio viruso

Gryphon virusas yra vienas iš daugelio pavyzdžių, kai failus užkoduojančių virusų kūrėjai pasitelkia ne vieną plėtros strategiją. Tad jeigu dar nesusiūdrėte su šia pavojinga programa, turite puikią progą sužinoti, kaip jos išvengti:

 1. Nesilankykite potencialiai pavojinguose tinklalapiuose.
 2. Nesisiųskite nelegalių programų ar filmų; taip pat nesinaudokite nepatikimais atsisiuntimų tinkalapiais.
 3. Būkite atsargūs atidarydami elektroninių laiškų priedus, ypač jeigu nepažįstate laiško atsiuntusio asmens.
 4. Niekada neatidarykite laiškų, atkeliavusių į “šiukšlių” aplanką (angl. spam).
 5. Įdiekite patikimą antivirusinę programą.
 6. Reguliariai atnaujinkite programas ir operacinę sistemą.

Kasdien vadovaudamiesi šiais patarimais sumažinsite riziką susidurti su šiuo ir begale kitų duomenis užkoduojančių virusų.

Gryphon viruso panaikinimo instrukcijos

Gryphon pašalinimas atliekamas tik antivirusinės programos pagalba. Mūsų komanda rekomanduoja šią užduotį patikėti Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes programoms. Užtikriname, kad šios programos ištrins viruso komponentus greitai ir saugiai.

Jeigu negalite įdiegti antivirusinės programos, atlikti sistemos skenavimo bei pašalinti Gryphon viruso automatiškai, žemiau pateiktos instrukcijos jums tikrai pravers.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Gryphon viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Gryphon naudojant Safe Mode with Networking

Gryphon ransomware virusas galo neleisti įdiegti ar paleisti antivirusinės programos. Norėdami tai padaryti, sekite šios žingsnus:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Gryphon šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Gryphon pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Gryphon naudojant System Restore

Šios instrukcijos padės atlikti automatinį viruso pašalinimą:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Gryphon pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Gryphon sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Gryphon. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Gryphon užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Pirmas metodas: Data Recovery Pro

Jeigu norite pasinaudoti Data Recovery Pro įrankiu ir pamėginti susigrąžinti užšifruotus duomenis, sekite šiuos žingsnius:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Gryphon viruso;
 • Atkurkite juos.

Antras metodas: Windows Previous Versions funkcija

Šis būdas taip pat gali būti naudingas duomenų atkūrimo procese. Sekite šiuos žingsnius, norėdami pasianudoti šia Windows sistemos funkcija:

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Trečias metodas: ShadowExplorer

ShadowExplored gali atkurti failus iš šešėlinių kopijų (angl. Shadow Volume Copies).

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Gryphon iššifravimo programa

Specialus duomenų atkūrimo įrankis nėra sukurtas. Tačiau tyrėjų teigimu, BTCWare dešifravimo įrankis gali padėti ir nuo Gryphon viruso nukentėjusiems asmenims. Jį galite parsisiųsti iš čia.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Gryphon prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-gryphon-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Gryphon ransomware virus