Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Globe viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Kokią žalą gali padaryti Globe virusas?

Virusai.lt perspėja savo lankytojus, jog buvo aptiktas dar vienas agresyvus virusas neseniai papildęs ransomware tipo virusų šeimą. Jis yra vadinamas „Globe ransomware“. Nors šis virusas ir nedaug skiriasi nuo savo pirmtakų, IT specialistų nuomone šis virusas vis dar yra tobulimas. Pastebėta, kad Globe į kompiuterius dažniausiai patenka melagingų elektroninių laiškų pagalba. Patekęs į kompiuterį, virusas užkoduoja jame esančius failus ir įterpia plėtinį .url.powerbase@tutanota.purge. Skirtingai nei daugelis ransomware virusų, Globe virusas failų užkodavimui naudoja Blowfish, o ne AES, kodavimo sistemą. Viena pavojingiausių šio viruso savybių yra ta, kad kiekvienas užkrėsto kompiuterio perkrovimas pasibaigia vis didesnių užkoduotų failų skaičiumi. Dėl šios priežasties yra svarbu kuo greičiau pašalinti Globe virusą iš sistemos.

Kaip ir bet kurie kiti ransomware tipo virusų kūrėjai, Globe viruso savininkai užkoduoja failus tikėdamiesi sulaukti išpirkos. Užkodavęs kompiuteryje esančius duomenis, virusas palieka išpirkos raštelį, kuriame yra nurodomas specialus elektroninio pašto adresas, kuriuo auka privalo susisiekti su Globe autoriais. Kiek pinigų gali tekti pakloti už savo duomenis? Suma svyruoja nuo 1 iki 3 bitkoinų. Jeigu tikitės surasti nemokamą ransomware užgrobtų failų iššifravimo įrankį, turėsime jus nuvilti – kol kas jo nėra. Vis dėlto, mes vis viena patariame nerašyti hakeriams ir nemokėti jų reikalaujamos išpirkos. Dažniausiai sukčiai yra suinteresuoti tik vienu dalyku – pinigų išviliojimu. Beje, jei nusprendėte rizikuoti savo pinigais, nepamirškite, kad pirmas darbas, kurį turite atlikti yra Globe viruso pašalinimas. Tik atsikratę užkrėstų failų jūs galėsite pasirūpinti failų atkūrimu. Priešingu atveju, virusas gali iš naujo užkoduoti jau atkoduotus duomenis. Globe pašalinimui naudokite ReimageIntego.

Globe viruso pavyzdys

Kaip išvengti šio viruso?

Kaip jau minėjome, Globe virusas, kaip ir kiti ransomware tipo virusai, dažniausiai plinta elektroniniuose laiškuose prikabintų priedų pagalba. Norėdami išvengti šio viruso, turite visada kritiškai įvertinti gaunamus elektroninius laiškus bei pagalvoti apie jų patikimumą. Niekada neatidarykite spam‘o ir laiškų, kurių siuntėjas jums yra nežinomas. Jeigiu siuntėjas atrodo nepatikimas, o laiško turinys kelia tam tikras dvejones, vis viena neskubėkite pasiduoti įtikinėjimams ir atidaryti laiške prisegtą failą. Kibernetiniai sukčiai tapo itin sumanūs ir įvaldė puikias įtikinėjimo taktikas. Jie gali prisistatyti valstybės insititucijų, bankų ar kitų patikimų organizacijų atstovais, taip pat profeisonaliai padirbti įvairias dokumentų kopijas ar sukurti netikras elektronines svetaines į kurias peradresuoja savo aukas. 

Kaip atsikratyti Globe viruso?

Jeigu virusas įsibrovė į jūsų kompiuterį, turite kuo skubiau jį pašalinti. Kaip jau minėjome anksčiau, manoma, kad Globe virusas vis dar yra kūrimo ir plėtojimo stadijoje, todėl verta juo atsikratyti kol jis netapo dar pavojingesnis. Be to, laikydami tokį virusą savo kompiuteryje, rizikuojate vis dar neužkoduotų failų saugumu.

Norėdami pašalinti Globe virusą iš kompiuterio, nuskenuokite kompiuterį su ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ar kita patikima antivirusine programa. Prieš sistemos tikrinimą nepamirškite atnaujinti šių programų, nes neatnaujinta versija gali neaptikti viruso ir nepašalinti visų jo komponentų. Be to, jau turėjote suprasti ir susitaikyti su tuo, kad pašalinus virusą, užkoduoti failai automatiškai nebus atkurti, kadangi antivirusinės programos neatlieka tokios funkcijos. Kol kas nėra išleistų jokių oficialių įrankių, leidžiančių Globe viruso aukoms atkoduoti prarastus duomenis. Vis dėlto, jūs visada galite atstatyti savo failus panaudodami atsargines jų kopijas. Jas laikykite išorinėse laikmenose. Tokiu atveju, duomenų praradimas nesukels jums didelių rūpesčių.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Globe viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Globe naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Globe šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Globe pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Globe naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Globe pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Globe sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Globe prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-globe-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Globe ransomware virus