Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

.GDCB viruso šalinimas (Decryption Steps Included) - Pašalinimo vadovas

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Ransomware

GDCB virusas – nauja GandCrab viruso versija

GDCB viruso iliustracija

GDCB virusas – tai patobulinta šiemet pasirodžiusio GandCrab duomenis užkoduojančio viruso versija. Jis plinta Rig ir GrandSoft saugumo spragų ieškančių įrankių ir užkrėstų elektroninių laiškų pagalba. Įsibrovęs į kompiuterį, virusas užkoduoja populiarius failus (.doc, .txt, .jpg, .png, .mp3 ir kt.), naudodamas AES šifravimo sistemą ir įterpdamas .GDCB plėtinį į kiekvieną jų.

Kai .GDCB failo plėtinio virusas baigia duomenų kodavimo procedūrą, jis sukuria GDCB-DECRYPT.txt failą kompiuterio darbalaukyje ir kiekviename aplanke, kuriame yra užkoduotų failų. Išpirkos raštelyje viruso kūrėjai anglų kalba liepia įdiegti Tor interneto naršyklę, paspausti pateiktą nuorodą ir sekti tinklalapyje nurodytas instrukcijas:

1. Download Tor browser – https://www.torproject.org/
2. Install Tor browser
3. Open Tor Browser
4. Open link in tor browser: http://gdcbghvjyqy7jclk.onion/[id]
5. Follow the instructions on this page

GDCB ransomware viruso kūrėjai teigia, kad sekti jų pateiktomis instrukcijomis ir sumokėti išpirką yra vienintelis būdas susigrąžinti užkoduotus failus. Kibernetiniai nusikaltėliai reikalauja sumokėti 1.54 DASH už duomenų iššifravimo įrankį. Ši suma siekia beveik 900 eurų.

Saugumo specialistai nerekomenduoja paklusti sukčiams. Išpirkos sumokėjimas negarantuoja, kad nusikaltėliai iš tiesų leis pasinaudoti GDCB atkodavimo programa. Jie gali dingti vos tik sulaukę jūsų mokėjimo arba reikalauti sumokėti dar daugiau pinigų, grasindami ištrinti ar paviešinti asmeninius failus.

Dėl šios priežasties patariame pašalinti GDCB virusą iš kompiuterio kuo skubiau, o duomenų atkūrimui išbandyti saugias programas. Galbūt jos ir nepadės susigrąžinti visų prarastų duomenų, tačiau bent jau dalį jų gali pavykti atkurti, nes šiuo metu virusas negali ištrinti šešėlinių kopijų (angl. Shadow Volume Copies), kurios yra itin reikalingos šiame procese.

GCDB pašalinimas atliekamas antivirusinės programos pagalba. Rekomenduojame atsikratyti virusu naudojant Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes programas, kurios geba greitai ir efektyviai pašalinti visus viruso komponentus. Detalesnę informaciją apie viruso panaikinimo procedūrą rasite straipsnio pabaigoje.

GDCB viruso atakaGDCB virusas užkoduoja duomenis ir užrakina juos įterpdamas .GDCB plėtinį į kiekvieną dokumentą ar nuotrauką.

Elektroniniai laiškai platina duomenis užkoduojančio viruso užkratą

Viruso platinimui kibernetiniai nusikaltėliai naudoja Rig ir GrandSoft saugumo spragų ieškančius įrankius ir kenkėjiškus priedus turinčius elektroninius laiškus. Pirmasis metodas leidžia įsibrauti į kompiuterius pasinaudojanat neatnaujintos operacinės sistemos ar programinės įrangos spragomis.

Vienintelis būdas apsisaugoti nuo tokios atakos – reguliariai įdiegti visus reikiamus atnaujinimus. Tačiau virusas taip pat gai plisti elektroninių laiškų pagalba, todėl svarbu būti atidiems su gaunamais elektroniniais laiškais ir neskubėti atidaryti jų priedų.

GDCB virusas pastebėtas plintantis elektroniniais laiškais, kurių tema “Receipt Feb-21310 [atsitiktiniai skaitmenys].“ Laiške nėra jokio teksto, tik prisegtas priedas, kuriame – viruso užkratas. Daugeliu atveju virusas aktyvuojamas iš apgaulingo Word dokumento.

Viena paskutiniųjų GandCrab viruso versijų plinta elektroniniais laiškais, išsiųstais iš elektroninio pašto adresų, kurių galūnė yra @cdkconstruction.org, o pradžia skiriasi. Primename, kad turite būti itin atidūs ir vengti atidaryti keistus elektroninius laiškus bei jų priedus.

GDCB viruso panaikinimo procedūra

Jau minėjome, kad GDCB pašalinimas atliekamas antivirusinės programos pagalba. Patariame viruso panaikinimui naudoti Reimage Reimage Cleaner Intego, Malwarebytes arba SpyHunter 5Combo Cleaner programas, tačiau prieš atlikdami sistemos skenavimą nepamirškite jų atnaujinti

Jeigu negalite įdiegti ar atlitkti sistemos skenavimo, sekite žemiau pateiktas instrukcijas. Jos padės deaktyvuoti ir pašalinti GDCB virusą. Deja, viruso panaikinimo nepakanka, kad susigrąžintumėte prarastus duomenis. Tam reikės atsarginių duomenų kopijų. Taip pat galite pasinaudoti žemiau pateiktais alternatyviais duomenų atkūrimo metodais.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .GDCB viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .GDCB naudojant Safe Mode with Networking

Šios instrukcijos padės pašalinti .GDCB failo plėtinio virusą su antivirusine programa.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .GDCB šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .GDCB pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .GDCB naudojant System Restore

Jeigu pirmasis metodas nepadėjo aktyvuoti automatinio viruso pašalinimo, išbandykite šį metodą:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .GDCB pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .GDCB sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti .GDCB. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei .GDCB užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro gali padėti atkurti dalį užkoduotų duomenų

Data Recovery Pro – tai programa, kuri gali padėti susigrąžinti bent jau dalį prarastų duomenų. Ji efektyviai atlieka ištrintų ar pažeistų failų atkūrimą.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus .GDCB viruso;
 • Atkurkite juos.

Windows Previous Versions funkcija leidžia atkurti individualius dokumentus

Sekdami šiuos žingsnius galite nukopijuoti ankstesnes duomenų versijas, kurias spėjote išsaugoti prieš viruso ataką:

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

ShadowExplorer atkuria duomenis iš šešėlinių kopijų

Jeigu GandCrab virusas neištrynė šešėlinių kopijų (angl. Volume Shadow Copies), pasitelkite ShadowExplorer įrankį ir iššifuokite viruso pažeistus failus:

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

GDCB dešifravimo įrankis kol kas nėra sukurtas

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .GDCB prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-gdcb-file-extension-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie .GDCB file extension virus