Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

File Spider viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Sau 2021

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

File Spider failus koduojantis virusas atakuoja Balkanų pusiasalio žmones

File Spider viruso išpirkos raštelis

File Spider ransomware tipo virusas, tai kenkėjiška programa, kuri užkoduoja vertingą informaciją ir reikalauja išpirkos. Pasiekus sistemą, ji užšifruoja duomenis esančius kompiuteryje ir prašo sumokėti išpirką per 96 valandas. Naujausiomis žiniomis, šis virusas intensyviai atakuoja Balkanų gyventojus — Serbus, Kroatus, Turkus, ir t.t. 

IT ekspertai nerekomenduoja paisyti nurodymų ir pasikliauti kibernetiniais sukčiais. Tikėtina, jog sumokėjus išpirką jūs negausite iššifravimo rakto ir patirsite finansinius nuostolius. Todėl pastebėjus .spider plėtinį, esantį failų pavadinimuose, turėtumėte nedelsiant pašalinti File Spider virusą. 

File Spider ransomware dažniausiai atkeliauja į sistemą kartu su kenkėjišku Microsoft Word dokumentu ir yra aktyvuojamas naudojant PowerShell programą. Virusas turi dvi sudedamąsias dalis: enc.exe koduojantį algoritmą ir dec.exe programą, kuri veikia kaip dešifravimo raktas ir pagrindinė grafinė vartotojo sąsaja. 

Užbaigus kodavimo procesą, ransomware tipo virusas atveria išpirkos reikalaujantį langą su pavadinimu File Spider [ file-spider@protonmail.ch]. Jis detaliai informuoja auką apie įvykdytą duomenų šifravimą ir pateikia instrukcijas kaip galima atgauti savo failus. Išpirkos raštelis taip pat turi ir nuorodą į svetainę, kur patalpintas video mokymas kaip susigrąžinti užkoduotus duomenis. 

File Spider viruso paveikslėlisFile Spider virusas suteikia 96 valandas pervesti pinigus ir gauti iššifravimo raktą.

Kenkėjiška programa turi kelis skyrius, kuriuose pateikiama svarbi informacija:

 1. Start Page;
 2. Translate;
 3. Visit Website;
 4. ID Code;
 5. Decrypter;
 6. Help.

Start Page skiltyje nusikaltėliai grasina aukoms nesikreipti ir neieškoti pagalbos, nes File Spider virusas tariamai geba identifikuoti pašalinius veiksmus. Jei vartotojai nesilaiko taisyklių, jiems gresia bausmė — užšifruotų failų pašalinimas. Tačiau ekspertai dar negali nustatyti ar ši kenkėjiška programa iš tiesų atlieka tokias funkcijas.

Įspėjame nepaisykite nusikaltėlių reikalavimų, jei nenorite prarasti pinigų. Ransomware tipo virusai yra sukurti nelegaliai pasipelnyti iš įbaugintų žmonių. Tikėtina, jog atlikus pinigų pervedimą jūs taip ir negausite iššifravimo rakto. Kadangi File Spider pašalinimas yra sudėtingas procesas, siūlome įsigyti ReimageIntego ir atlikti tai automatiškai. 

Failus koduojantis virusas atkeliauja kaip apgaulingas Office Word dokumentas

Nors dažniausiai sukčiai pasitelkia kelis viruso platinimo metodus, būtent ši kenkėjiška programa pasiekia savo aukas kaip netikras elektroninis laiškas pavadintas Potrazivanje dugovanja (liet. Skolos Surinkimas). Melagingas laiškas turi priedą — Word dokumentą parašytą bosnių kalba. 

Kai tik nepatyręs kompiuterio vartotojas atveria dokumentą, jis aktyvuoja Macro kodą kuris įjungia PowerShell programą ir parsiunčia vykdomuosius viruso failus iš yourjavascript.com svetainės. Failai atkeliauja užkoduoti su Base64 ir PowerShell naudoja AlberTI raktą loginio elemento procedūroje siekiant atkoduoti vykdomuosius failus.

Todėl vartotojai turėtų būti ypač atsargūs internete ir vengti: įtartinų programų, reklaminių banerių (angl. Banners) ir nepatikimų puslapių. Juose yra didžiausia tikimybė atrasti užsislėpusį virusą ar kitą kenkėjišką programą, kuri gali ne tik užšifruoti bet ir pavogti jums vertingus duomenis.

File Spider viruso pašalinimo instrukcijos

Svarbu suprasti koks rizikingas yra File Spider ransomware. Jis ne tik gali sugadinti svarbius dokumentus, bet taip pat įdiegti ir kitas pavojingas programas siekiant pažeisti jūsų sistemą. Todėl šalinimo procedūra turėtų būti atliekama ypatingai atsargiai. 

Deja, bet įprasti kompiuterių vartotojai nėra pakankamai patyrę, jog galėtų savarankiškai susitvarkyti su ransomware tipo infekcijomis. Atitinkamai, vienintelis likęs pasirinkimas išvalyti jūsų sistemą ir pašalinti File Spider virusą yra pasitelkti patikimos antivirusinės programos pagalbą. Siūlome ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes.

Prisiminkite, kad virusas gali neleisti jums įdiegti apsaugos sistemą. Todėl turėtumėte perkrauti savo kompiuterį į saugos rėžimą. Jei nežinote kaip tai atlikti, pasinaudokite apačioje esančiomis instrukcijomis. Tačiau nepamirškite atidžiai sekti kiekvieną žingsnį.

Automatinis File Spider pašalinimas turėtų užtrukti vos kelias minutes. Po to galėsite mėginti atkurti užkoduotus dokumentus iš atsarginių kopijų ar išbandyti alternatyvius metodus. Juos rasite pateiktus apačioje. 

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis File Spider viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti File Spider naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: File Spider šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite File Spider pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti File Spider naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš File Spider pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog File Spider sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip File Spider prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-file-spider-ransomware.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie File Spider ransomware