Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Fantom viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Lie 2017 atnaujinimas

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Pagrindinė informacija apie naująjį Fantom virusą

Fantom ransomware virus

Fantom virusas priskiriamas ransomware tipo virusų kategorijai, kurie užkoduoja visus kompiuteryje esančius failus. Kaip galite sužinoti, kad būtent šis virusas įsibrovė į jūsų kompiuterį? Kompiuterio lange išvysite „Configuring critical Windows Updates“ langą, kuris bandys sustabdyti jūsų pradėtus darbus. Šio lango tikslas yra apgauti auką ir įtikinti ją palaukti, kol į kompiuterį bus atsiųsti visi reikalingi Windows atnaujinimai.

Tuo tarpu, virusas užkoduoja visus kompiuteryje esančius failus ir pakeičia kompiuterio darbalaukį į pranešimą apie užšifruotus failus. Jis aukai praneša, kad visi jos/jo duomenys yra užkoduoti naudojant RSA-4096 ir AES-256 kodavimo sistemas, todėl failų atkoduoti praktiškai neįmanoma. Deja, viruso kūrėjai nemeluoja, nes virusas iš tiesų naudoja karinio lygio kodavimo sistemą.

Vis dlėto, nesijaudinkite ir nepulkite į paniką. Pašalinti Fantom virusą iš kompiuterio jūs galite patikimos antivirusinės programos, tokios kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, pagalba.

Išpirkos pranešime hakeriai taip pat nurodo, kad auka gali įsigyti specialų failų iššifravimui skirtą raktą, tačiau konkreti išpirkos suma nėra nurodoma. Viruso aukos turi susisiekti su hakeriais būtent šiais el. pašto adresais: fantomd12@yandex.ru, fantom12@techemail.com. Tai yra vienintelis būdas atsisiųsti unikalų ID kodą, kuris yra nurodytas išpirkos raštelyje. Vis dėlto, viruso kūrėjai taip pat pažymi, kad jeigu išpirka nebus sumokėta per savaitę, unikalus failų atkodavimo raktas bus panaikintas.

Viruso įsibrovimas visada yra netikėtas ir nemalonus, tačiau nepasiduokite neigiamoms emocijoms. Visų pirma, jeigu Fantom virusas įsibrovė į jūsų kompiuterio sistemą, net nepradėkite svarstyti galimybės mokėti išpirkos. Mes puikiai suprantame, kad visi kompiuterių naudotojai nori susigrąžinti prarastus asmeninis duomenis, tačiau pirmiau turite pasirūpinti Fantom viruso pašalinimu.

Tik panaikinę virusą galėsite atkurti savo duomenis iš atsarginių kopijų. Ransomware tipo virusai gali įsibrauti netikėtai, todėl svarbu reguliariai daryti savo dokumentų kopijas ir saugoti jas išorinėse laikmenose. Nelaimės atveju, šios kopijos tampa tikru išsigelbėjimu.

Fantom ransomware virusFantom virusas

Kaip virusas gali patekti į kompiuterį?

Fantom virusas gali įsibrauti į kompiuterį, kai vartotojas naršo po nepatikimas ir pavojingas el. svetaines, spaudžia ant užkrėstų reklamų arba atidaro kenkėjiškus elektroninius laiškus bei jų priedus. Taigi, interneto naudotojai turėtų būti atsargūs ir skirti daugiau dėmesio savo saugumui.

Norėdami išvengti virusų ir kenkėjiškų programų atakų, turite vengti įkyrių ir skatinančių paspausti (angl. click bait) reklamų, nuorodų ar mygtukų. Taip pat niekada neatidarykite elektroniniuose laiškuose prisegtų failų, jeigu nežinote laiško siuntėjo. Nesvarbu, kaip šie failai pavadinti – sąskaita, apmokėjimas ar kitas „svarbus dokumentas“. Tai dar nereiškia, kad failas yra iš tiesų saugus.

Kibernetiniai sukčiai naudoja nekaltai ir saugiai skambančius pavadinimus, kad kuo daugiau patiklių žmonių apsigautų ir neįtardami grėsmės atsisiųstų failą. Savo kompiuterio saugumu taip pat galite pasirūpinti įsidiegdami profesionalią antivirusinę programą.

Kaip pašalinti Fantom virusą?

Džiugi žinia ta, kad virusą galima visiškai pašalinti kartu su visais jo komponentais. Tačiau net neturėkite minčių pašalinti Fantom viruso rankiniu būdu, kadangi ransomware tipo virusai turi daugybę komponentų, kurie gali giliai slėptis kompiuterio sistemoje, o šiuos failus itin sunku rasti savarankiškai.

Norėdami išvengti papildomų problemų ar naujų virusų atakų, turite iš kompiuterio pašalinti visus viruso komponentus. Pašalinti virusą galite naudodamiesi profesionaliomis antivirusinėmis programomis, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego arba SpyHunter 5Combo Cleaner. Tačiau, ransomware tipo virusai gali blokuoti antivirusinių programų darbą, todėl susidūrę su šia problema nenustebkite ir neišsigąskite.

Norėdami jums padėti atsikratyti virusu, straipsnio pabaigoje pateikėme detalias instrukcijas kaip aktyvuoti antivirusinių programų darbą ir ištrinti virusą. Atsikratę virusu galėsite imtis kitos užduoties – prarastų failų atkūrimo.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Fantom viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Fantom naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Fantom šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Fantom pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Fantom naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Fantom pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Fantom sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Fantom prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-fantom-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Fantom ransomware virus