Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

FairWare virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

FairWare virusas – grėsmė Linux naudotojams

Dauguma ransomware tipo virusų taikosi į Windows operacinės sistemos naudotojus, tačiau FairWare virusas savo taikiniu pasirinko Linux operacinės sistemos vartotojus. Šis virusas šiek tiek skiriasi nuo kitų ransomware kategorijai priskiriamų virusų – FairWare virusas ne užkoduoja failus, o juos užgrobia ir perkelia į nuotolinį serverį. Virusas gali užblokuoti vartotojų serverius ir svetaines, tačiau pašalinti FairWare iš kompiuterio vis tiek įmanoma. Manoma, kad virusas taikosi į verslo subjektus, todėl yra laikomas pavojingu ir grėsmingu. Viruso kūrėjai tokį taikinį pasirinko ne be reikalo – iš verslo subjektų tikimasi greičiau ir lengviau išvilioti dideles pinigų sumas. Šiuo metu hakerių reikalaujama išpirka siekia 2 bitkoinus, kurie sudaro 1100,56 eurus. Net jeigu esate pasiryžę sumokėti šią pinigų sumą, patariame nešvaistyti pinigų veltui. Nėra jokios garantijos, kad hakeriai atstatys padarytą žalą. Verčiau imkitės FairWare pašalinimo, kurį galite atlikti naudodamiesi Reimage.

Virusui įsibrovus į kompiuterio sistemą, hakeriai palieka išpirkos raštelį READ_ME.txt. Jame nurodomas kontaktinis elektroninio pašto adresas fairware@sigaint.org, kuriuo turi susisiekti tik tie nukentėję asmenys, kurie yra pasiryžę sumokėti išpirką. Sukčiai aiškiai pareiškė, kad į kitokio pobūdžio laiškus, kuriuose užduodami kvaili klausimai, neatsakys. Be to, išpirką reikalaujama sumokėti per dvi savaites, tačiau hakeriai neketina pateikti jokių įrodymų, kad jie iš tiesų turi vartotojui priklausančius failus. Ar verta rizikuoti? Tikrai ne.

FairWare viruso pavyzdys

Analizuojant šį virusą buvo padaryta prielaida, kad dabartinė jo versija yra tik eksperimentas. Linux operacinės sistemos naudotojai pastebėjo virusą, kai jų keli tinklalapiai tapo nepasiekiami. Dokumentas, kuriame pateikiamos visos instrukcijos, yra dažniausiai įdiegiamas /root/ aplanke. Taigi, šis virusas gali būti didelių kibernetinių nusikaltimų pradžia, kurių pirmu žingsniu tapo svetainių ir serverių užblokavimas.

Kaip virusas užkrečia kompiuterius?

Daugeliui vartotojui smalsu, kaip virusas gali patekti į kompiuterį. Panašu, kad FairWare virusas daugiausiai plinta spamo laiškais ir užkrėstais prisegtais failais. Deja, hakeriai įgudo apgaudinėti žmones, apsimesdami atstovais iš įvairių telekomunikacijų ar susisiekimo paslaugas teikiančių bendrovių, mokesčių inspekcijos ar valstybinių institucijų. Šie laiškai parengiami ir parašomi išties įtikinamai. Laiškuose naudojama oficialios institucijos stilistika, logotipas ir kiti įstaigą charakterizuojantys simboliai, todėl vartotojai neįtaria jokio pavojaus ir atidaro prisegtą failą. Prieš atidarydami elektroniniuose laiškuose prisegtus failus, vartotojai turėtų visada įsitikinti, ar laiško siuntėjas yra patikimas. Kompiuterio saugumą taip pat sustiprinsite, jeigu naudositės patikimomis ir profesionaliomis antivirusinėmis programomis. Be to, virusas taip pat gali bandyti patekti kaip Trojanas, todėl itin svarbu reguliariai atnaujinti antivirusinę programą, kad ji galėtų aptikti visus naujausius virusus ir užkirsti jiems kelią. FairWare virusas taip pat gali įsibrauti, kai naudojatės failų dalinimosi programomis ar svetainėmis, todėl turite būti itin budrūs.

Efektyvus FairWare viruso pašalinimas

Vienintelis efektyvus būdas atsikratyti virusu – pasinaudoti antivirusinių programų pagalba. Rekomenduojame pašalinti FairWare virusą su Reimage arba Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus. Šios programos sukurtos tam, kad padėtų vartotojams kovoti su virusais ir ateityje apsaugoti nuo kitų atakų. Programai ištrynus virusą, turėtumėte susimąstyti apie alternatyvius duomenų saugojimo būdus. Siekiant apsaugoti duomenis, pravartu reguliariai daryti dokumentų kopijas ir jas saugoti išorinėse laikmenose. Tuomet ransomware virusui įsibrovus į kompiuterį, net nesvarstysite galimybės mokėti išpirkos, kadangi galėsite lengvai atkurti visus prarastus duomenis.

Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą FairWare virusas šalinimui, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei jums nepavyko pašalinti viruso naudojant Reimage, užduokite klausimą mūsų IT specialistams ir išsamiai aprašykite situaciją.
FairWare virusas pašalinimui yra rekomenduojama Reimage antivirusinė programa. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje

Rankinis FairWare viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti FairWare naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: FairWare šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite FairWare pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti FairWare naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš FairWare pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog FairWare sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip FairWare prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-fairware-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis