DoubleLocker viruso šalinimas (Nemokamas vadovas) - Viruso pašalinimo instrukcijos
DoubleLocker viruso pašalinimas
Kas yra DoubleLocker virusas?
Naujasis Android OS virusas, „DoubleLocker”, užrakina įrenginio ekraną ir reikalauja išpirkos
„DoubleLocker” yra išpirkos reikalaujantis virusas, nusitaikęs į Android operacinės sistemos vartotojus. Šio tipo kenkėjiška programa yra platinama pasitelkus melagingą informaciją apie reikalingą „Adobe Flash“ atnaujinimą. Kai tik virusas sėkmingai pasiekia telefoną, jis užkoduoja jame esančius duomenis, pakeičia PIN kodą ir mėgina įsilaužti į internetinę aukos banko sąskaitą. Norint atgauti prieigą prie savo failų, sukčiai reikalauja sumokėti 0.0130 bitkoinų (virtualios valiutos) išpirką.
DoubleLocker virusas veikia dviejų etapų principu: pradžioje mėgina pasisavinti banko sąskaitų ar PayPal sistemos duomenis, vėliau užkoduoja telefone esančią vertingą informaciją, užrakina telefoną ir reikalauja sumokėti išpirką. Todėl ši kenkėjiška programa pasižymi ne tik „Trojan”, bet ir failus šifruojančio viruso savybėmis.
IT specialistai teigia, jog tai pirmasis mobilaus telefono virusas, kuris tokiu būdu sutrikdo Android operacinės sistemos veiklą ir atima prieigą prie vartotojo duomenų. Taip pat, manoma, jog ši kenkėjiška programa bus atnaujinta ir naudojama vien tik pinigų grobstymui iš internetinių banko sąskaitų. Siekiant apsaugoti vartotojus nuo finansinių nuostolių, pastebėjus „DoubleLocker” virusą, siūlome pašalinti užkrėstus failus su FortectIntego ar kita mobiliesiems telefonams tinkančia anti-virusine programa.
Kai tik „DoubleLocker” patenka į Android įrenginį, pareikalaujama suteikti prieigą prie „Google Play Services” funkcijos. Jei vartotojas sutinka, virusas įgauna teisę valdyti mobilųjį telefoną. Tuomet jis tampa pagrindine darbalaukio programa. Kitaip tariant — valdo dažniausiai naudojamas aplikacijas telefone.
Vartotojai, kurie įdiegė apgaulingą „Adobe Flash“ atnaujinimą, nė nenutuokia apie kenkėjiška veiklą vykdomą jų įrenginyje. Tačiau nuspaudę „namų” mygtuką (angl. Home Button) aktyvuoja kriptografinį virusą savo telefone ir jis užrakinamas. Taip pat, vartotojai ne tik praranda prieigą prie savo telefonų, bet ir SIM kortelių – pakeičiamas PIN kodas.
Užšifravus visą telefone esančią informaciją, vartotojui suteikiamas 24 valandų laikotarpis, skirtas sumokėti išpirkai. Kai tik kibernetiniai sukčiai gauna pinigus, „Android“ telefonas atsirakina ir failai atsikuria automatiškai. Tačiau pasitikėti nusikaltėliais nėra protingas sprendimas.
Mes siūlome pašalinti „DoubleLocker” virusą ir atgauti vertingą informaciją naudojantis atsarginėmis duomenų kopijomis. Tikėtina, jog jūsų telefonas automatiškai patalpina atsargines kopijas nuotoliniuose kompiuteriuose, o šiuo metu informacijos, jog virusai gali pasiekti juos, nėra. Taigi, pašalinkite „DoubleLocker” ir nerizikuokite patirti finansinius nuostolius.
DoubleLocker plinta netikro Adobe Flash naujinio pavidalu. Užkrėtęs išmanųjį įrenginį, virusas užšifruoja visus jame esančius failus ir reikalauja sumokėti išpirką.
Norėdami išvengti kenkėjiškos programos atakos, nemėginkite įdiegti atnaujinimų iš įtartinų šaltinių
Kaip ir minėjome, Android virusas plinta pasitelkdamas apgaulingus raginimus, abejotino patikimumo svetainėse, įdiegti „Adobe Flash“ atnaujinimą. Naudokite tik „Google Play Store” norėdami įsigyti naujas aplikacijas ar atnaujinti senąsias. Taip pat, nepamirškite, jog virusų veikla yra ne visada pastebima įprastam vartotojui, todėl naudokite anti-virusines programas, tiekiamas oficialių gamintojų ar platintojų.
Apsaugos ekspertai iš Švedijos primena, kad dar turėtumėte vengti atidarinėti reklaminį turinį, esantį svetainėse. Neretai, reklamos platina didžiąją dalį kenkėjiškų programų ir net ir atsitiktinis paspaudimas gali automatiškai įdiegti virusą. Todėl venkite svetainių, kuriose gausu reklamų, siūlančių lažybas, pažintinius portalus ar kitą įtartiną turinį.
Patarimai, kaip saugiai pašalinti „DoubleLocker”
„DoubleLocker” viruso pašalinimas gali tapti komplikuotas, jei jūsų „Android“ įrenginys yra „nulaužtas” (angl. non-rooted). Viruso aukos gali atrakinti telefoną tik grąžinus pirminius nustatymus. Tik tuomet, anti-virusinė, pavyzdžiui FortectIntego, programa gali pašalinti pažeistus failus ir užtikrinti duomenų saugumą ateityje.
Jei virusas pažeidė „pririštą” (angl. rooted) Android telefoną, kuriame įjungta „derinimo” (angl. debugging) funkcija, vartotojai gali pasinaudoti „Android Debug Bridge (ADB)” įrankiu ir negrąžinti pirminių telefono nustatymų norint pašalinti „DoubleLocker” virusą. Kai tik atstatomas SIM kotelės PIN kodas, kenkėjiška programa gali būti deaktyvuojama bet kuria telefonams sukurta anti-virusine programa.
Jums rekomenduojama
Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu
Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.
Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.