Sudėtingumo skalė:  
  (94/100)

DoubleLocker viruso šalinimas (Nemokamas vadovas) - Viruso pašalinimo instrukcijos

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Malware

Naujasis Android OS virusas, „DoubleLocker”, užrakina įrenginio ekraną ir reikalauja išpirkos

DoubleLocker virusas

„DoubleLocker” yra išpirkos reikalaujantis virusas, nusitaikęs į Android operacinės sistemos vartotojus. Šio tipo kenkėjiška programa yra platinama pasitelkus melagingą informaciją apie reikalingą „Adobe Flash“ atnaujinimą. Kai tik virusas sėkmingai pasiekia telefoną, jis užkoduoja jame esančius duomenis, pakeičia PIN kodą ir mėgina įsilaužti į internetinę aukos banko sąskaitą. Norint atgauti prieigą prie savo failų, sukčiai reikalauja sumokėti 0.0130 bitkoinų (virtualios valiutos) išpirką.

DoubleLocker virusas veikia dviejų etapų principu: pradžioje mėgina pasisavinti banko sąskaitų ar PayPal sistemos duomenis, vėliau užkoduoja telefone esančią vertingą informaciją, užrakina telefoną ir reikalauja sumokėti išpirką. Todėl ši kenkėjiška programa pasižymi ne tik „Trojan”, bet ir failus šifruojančio viruso savybėmis.

IT specialistai teigia, jog tai pirmasis mobilaus telefono virusas, kuris tokiu būdu sutrikdo Android operacinės sistemos veiklą ir atima prieigą prie vartotojo duomenų. Taip pat, manoma, jog ši kenkėjiška programa bus atnaujinta ir naudojama vien tik pinigų grobstymui iš internetinių banko sąskaitų. Siekiant apsaugoti vartotojus nuo finansinių nuostolių, pastebėjus „DoubleLocker” virusą, siūlome pašalinti užkrėstus failus su Reimage ar kita mobiliesiems telefonams tinkančia anti-virusine programa.

Kai tik „DoubleLocker” patenka į Android įrenginį, pareikalaujama suteikti prieigą prie „Google Play Services” funkcijos. Jei vartotojas sutinka, virusas įgauna teisę valdyti mobilųjį telefoną. Tuomet jis tampa pagrindine darbalaukio programa. Kitaip tariant — valdo dažniausiai naudojamas aplikacijas telefone.

Vartotojai, kurie įdiegė apgaulingą „Adobe Flash“ atnaujinimą, nė nenutuokia apie kenkėjiška veiklą vykdomą jų įrenginyje. Tačiau nuspaudę „namų” mygtuką (angl. Home Button) aktyvuoja kriptografinį virusą savo telefone ir jis užrakinamas. Taip pat, vartotojai ne tik praranda prieigą prie savo telefonų, bet ir SIM kortelių – pakeičiamas PIN kodas.

Užšifravus visą telefone esančią informaciją, vartotojui suteikiamas 24 valandų laikotarpis, skirtas sumokėti išpirkai. Kai tik kibernetiniai sukčiai gauna pinigus, „Android“ telefonas atsirakina ir failai atsikuria automatiškai. Tačiau pasitikėti nusikaltėliais nėra protingas sprendimas.

Mes siūlome pašalinti „DoubleLocker” virusą ir atgauti vertingą informaciją naudojantis atsarginėmis duomenų kopijomis. Tikėtina, jog jūsų telefonas automatiškai patalpina atsargines kopijas nuotoliniuose kompiuteriuose, o šiuo metu informacijos, jog virusai gali pasiekti juos, nėra. Taigi, pašalinkite „DoubleLocker” ir nerizikuokite patirti finansinius nuostolius.

DoubleLocker viruso ataka
DoubleLocker plinta netikro Adobe Flash naujinio pavidalu. Užkrėtęs išmanųjį įrenginį, virusas užšifruoja visus jame esančius failus ir reikalauja sumokėti išpirką.

Norėdami išvengti kenkėjiškos programos atakos, nemėginkite įdiegti atnaujinimų iš įtartinų šaltinių

Kaip ir minėjome, Android virusas plinta pasitelkdamas apgaulingus raginimus, abejotino patikimumo svetainėse, įdiegti „Adobe Flash“ atnaujinimą. Naudokite tik „Google Play Store” norėdami įsigyti naujas aplikacijas ar atnaujinti senąsias. Taip pat, nepamirškite, jog virusų veikla yra ne visada pastebima įprastam vartotojui, todėl naudokite anti-virusines programas, tiekiamas oficialių gamintojų ar platintojų.

Apsaugos ekspertai iš Švedijos primena, kad dar turėtumėte vengti atidarinėti reklaminį turinį, esantį svetainėse. Neretai, reklamos platina didžiąją dalį kenkėjiškų programų ir net ir atsitiktinis paspaudimas gali automatiškai įdiegti virusą. Todėl venkite svetainių, kuriose gausu reklamų, siūlančių lažybas, pažintinius portalus ar kitą įtartiną turinį.

Patarimai, kaip saugiai pašalinti „DoubleLocker”

„DoubleLocker” viruso pašalinimas gali tapti komplikuotas, jei jūsų „Android“ įrenginys yra „nulaužtas” (angl. non-rooted). Viruso aukos gali atrakinti telefoną tik grąžinus pirminius nustatymus. Tik tuomet, anti-virusinė, pavyzdžiui Reimage, programa gali pašalinti pažeistus failus ir užtikrinti duomenų saugumą ateityje.

Jei virusas pažeidė „pririštą” (angl. rooted) Android telefoną, kuriame įjungta „derinimo” (angl. debugging) funkcija, vartotojai gali pasinaudoti „Android Debug Bridge (ADB)” įrankiu ir negrąžinti pirminių telefono nustatymų norint pašalinti „DoubleLocker” virusą. Kai tik atstatomas SIM kotelės PIN kodas, kenkėjiška programa gali būti deaktyvuojama bet kuria telefonams sukurta anti-virusine programa.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-doublelocker-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie DoubleLocker ransomware virus