Naujuose Android telefonuose rasti iš anksto įdiegti virusai

Dalis vartotojų, neseniai įsigijusių mobilųjį ar išmanųjį telefoną su Android operacine sistema, buvo nemaloniai nustebinti. Naujajame telefone jų laukė virusas. Šis precendento neturintis atvejis pribloškė net ir daug mačiusius virusų tyrėjus bei kibernetinio saugumo specialistus. Kompanijos „Check Point Software Technologies“ specialistai išsiaiškino, kad vartotojai galėjo įsigyti Samsung, Lexus, LG, Lenovo, Oppo ir Xiaomi mobiliuosius telefonus su iš anksto įdiegtu virusu. Tarp 38 užkrėstų telefonų modelių, daugiausia užkratų buvo rasta Samsung gaminiuose: Samsung Galaxy Note 3, Samsung Galaxy Note Edge, Samsung Galaxy Note 4 ir Samsung Galaxy Note 5. Kompanija neatskleidžia, kokiu būdu naujuose telefonuose buvo įdiegtos šnipinėjimo programos (angl. spyware) ir failus užkoduojantys virusai (angl. ransomware). Tačiau šis atvejis verčia atkreipti dėmesį į naujus virusų plėtros būdus ir mastą.

Naujuose Android telefonuose rasti iš anksto įdiegti virusai

Kibernetiniai nusikaltėliai nuolatos ieško naujų būdų, leidžiančių įsibrauti į kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius. Daugeliu atveju vartotojai gali susidurti su vienu ar kitu virusu, įdiegę užkrėstą programą ar aplikaciją, tačiau šįkar programišiai pranoko patys save. Kaip kibernetiniams nusikaltėliams pavyko užkrėsti visai naujus telefonus – vis dar išlieka mįslė. Kompanijos „Check Point Software Technologies“ specialistai atskleidžia itin nedaug informacijos. Šiuo metu įtariamos dvi kompanijos, galimai platinusios užkrėstus įrenginius. Viena jų – didelė telekomunikacijų bendrovė, kita – tarpautinė technologijų įmonė. Užkrėstuose įrenginiuose daugiausia buvo rasta šnipinėjimo programų, kurių tikslas – rinkti arba vogti tam tikrą informaciją apie vartotojus. Tačiau telefonuose taip pat buvo aptikti ir failus užkoduojantys virusai SLocker ir Locky. Įsigijusiems naujus įrenginius su Android operacine sistema, patariama atkurti gamyklinius telefono ar planšetės parametrus, įdiegti antivirusinę programą ir atlikti sistemos skenavimą.

Android naudotojai turėtų itin rūpintis ne tik savo išmaniųjų telefonų, bet ir asmeninių duomenų saugumu. Kibernetiniai nusikaltėliai jau kurį laiką stengiasi padaryti kiek įmanoma daugiau žalos šių įrenginių savininkams. Nuolat atnaujinamas Android virusas išlieka itin dideliu pavojumi. Šiuo metu vartotojai gali susidurti su kalbančia ir duomenis užkoduojančia Android ransomware viruso versija. Kibernetinio saugumo specialistai taip pat pastebėjo, jog išaugo Android Trojos arklių skaičius. Sukčiai taip pat stengiasi apgauti vartotojus ir siūlo jiems įdiegti telefono įkrovimo aplikacijas ir begalę kitų pavojingų programų, kurios gali paversti jūsų išmanųjį telefoną zombiu. Kibernetiniai nusikaltėliai kiek įmanydami stengiasi surengti kuo daugiau sėkmingų atakų, todėl jie sukūrė „zombių tinklus“ (angl. botnet), leidžiančius plėtoti savo niekšingus darbus. Belieka tik priminti, kad turite rūpintis savo telefonų saugumu ir įsigiję naują įrenginį įsitikinti, ar tikrai galite juo saugiai naudotis.

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Julija Splinters yra portalo Virusai.lt naujienų redaktorė. Baigusi anglų kalbos bakalauro studijas, ji nusprendė skirti daugiau laiko savo senam pomėgiui - Japonijos kultūrai - ir pradėjo Rytų Azijos studijas.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink