Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

CryptoLockerEU viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Decryption Steps Included

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Dar viena senojo CryptoLocker kopija: CryptoLockerEU virusas

CryptoLockerEU virusas – tai dar vienas išpirkos reikalaujančio viruso pavyzdys, pavadintas kiek pakeistu senojo CryptoLocker viruso[1] vardu. Vos patekęs į sistemą, šis virusas ima skenuoti sistemą ir šifruoti visus numatytus failus, paversdamas juos beverčiais ir vietą eikvojančiais įrašais. CryptoLockerEU virusas visus užkoduotus failus pažymi papildomu failo plėtiniu, kuris atrodo štai taip: .send 0.3 BTC crypt. Šių įrašų neįmanoma atidaryti neturint specialaus dešifravimo kodo, kurį nusikaltėliai nori aukai parduoti už tam tikrą sumą, kitaip sakant, jie reikalauja sumokėti atitinkamo dydžio išpirką. Užšifravus visus kompiuteryje esančius failus, virusas sukuria „raštelį” ir išsaugo jį ant kompiuterio darbalaukio tam, jog auka lengvai jį pastebėtų. Panašu, jog norint sukurti raštelį pavadintą rusišku pavadinimu įvyksta klaida, todėl virusas išsaugo išpirkos raštelį ĐŔŃŘČÔĐÎ ŔŇÜ ÔŔÉËŰ.txt pavadinimu, kuris iš tiesų turėtų būti РАСШИФРОВАТЬ ФАЙЛЫ.txt (liet. Iššifruoti failus.txt). Šis raštelis teigia, jog tikrasis viruso pavadinimas yra CryptoLockerEU 2016 rusia, o failai buvo užšifruoti RSA-2048 šifru. Virusas reikalauja sumokėti maždaug 320 dolerių išpirką per Bitcoin mokėjimo sistemą[2] (suma atitinka 0.3 BTC) per septynias dienas, antraip virusas neva ištrins visą kompiuteryje esančią informaciją. Be to, išpirkos raštelyje pateikiami net keturi el. pašto adresai, kuriais auka gali susisiekti su viruso kūrėjais:

 1. decryptme.files@mail.ru;
 2. europol.eurofuck@yandex.com;
 3. super.decryptme2016@yandex.com;
 4. efwerez2015@yandex.com.

Jei jūsų kompiuteris buvo paveiktas šio viruso, verčiau nemokėkite nusikaltėlių reikalaujamos išpirkos. Be jokių dvejonių, jūsų failai yra svarbūs, tačiau raginame pagalvoti apie pasekmes. Jei sumokėsite išpirką, failų galite ir neatgauti, o štai nusikaltėliai tikrai įgys pasitikėjimo ir motyvacijos tęsti savo nelegalią veiklą. Atkurti failus galite su atsarginių kopijų pagalba arba pasitelkę mūsų siūlomus duomenų atkūrimo metodus (juos rasite žemiau). Prieš bandydami atkurti užkoduotus failus, pašalinkite CryptoLockerEU virusą iš kompiuterio su antivirusine programa. Jei tokios neturite, rekomenduojame naudoti Reimage programą.

CryptoLockerEur viruso žinutė aukai

Kodėl mano kompiuteris buvo užkrėstas šiuo virusu?

Išpirkos reikalaujantys virusą galite parsisiųsti atvėrę kenksmingą el.pašto priedą[3], apsilankę kenksmingoje svetainėje, arba parsisiuntę nelegalią programinę įrangą. Svarbu atsiminti, jog kenkėjiška programinė įranga yra platinama užmaskuotu pavidalu, todėl užsikrėsti galite vos atvėrę saugiai atrodantį dokumentą, failą, ar įdiegę netikrą programinės įrangos atnaujinimą. Būkite atidūs sulaukę laiško iš nepažįstamo asmens ar nežinomos įmonės ir neskubėkite atverti laiško priedų. Štai vienas pavojingiausių kompiuterinių virusų – Locky plinta per elektroninius laiškus, užsimaskavęs Document/Photo/Scan from office arba Invoice pavidalu. Tokio laiško priedo atidarymas sukels tragiškas pasekmes, todėl būkite atsargūs. Geriausias būdas apsaugoti savo kompiuterį nuo tokių virusų – įdiegti antivirusinę programą bei sukurti atsargines svarbių failų kopijas ir perkelti jas į išorinį įrenginį, pavyzdžiui, USB ar standųjį diską. Be to, naršydami internete vadovaukitės nuojauta ir įtarę klastą nespauskite ant įtartinų nuorodų, reklamų, ar laiško priedų.

Kaip pašalinti CryptoLockerEU virusą?

CryptoLockerEU virusas yra pavojingas, tačiau vis dėlto jūs galite jį ištrinti be kompiuterio specialistų pagalbos. Tiesiog leiskite antivirusinei programai patikrinti jūsų sistemą bei pašalinti joje esančius pavojingus failus. Šį virusą nesunkiai pašalinsite pasitelkę Reimage programą – ji ne tik išvalys jūsų kompiuterį nuo virusų, bet ir jį optimizuos. Siūlome vadovautis žemiau pateiktu išpirkos reikalaujančio viruso pašalinimo gidu.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama skenavimo funkcija padės aptikti pažeistus bei sugadintus failus. Jeigu norite juos sutaisyti, Jums reikės nuspirkti pilną Reimage programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CryptoLockerEU viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti CryptoLockerEU naudojant Safe Mode with Networking

Gali būti, jog šis virusas bandys jums sutrukdyti atverti antivirusinę programą – jis ją paprasčiausiai užblokuos. Todėl norėdami deaktyvuoti viruso veikimą, turite perkrauti kompiuterį ir paleisti jį Safe Mode with Networking rėžimu. Tai padarysite sekdami šias instrukcijas:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CryptoLockerEU šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CryptoLockerEU pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CryptoLockerEU naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CryptoLockerEU pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CryptoLockerEU sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti CryptoLockerEU. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei CryptoLockerEU užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Pasitelkite Data Recovery Pro programą

Internete rasite didelę duomenų atkūrimo programų pasiūlą, tačiau mūsų komanda rekomenduoja Data Recovery Pro. Tai – patikima programa, galinti atkurti ištrintus, sugadinus bei užšifruotus failus. Deja, norime jus įspėti, jog gali būti ir taip, jog ši programa nepadės jums atkurti visų failų. Taip yra todėl, jog CryptoLockerEU virusas naudoja slaptą užšifravimo kodą, kurio atspėti neįmanoma. Vis dėlto, šį metodą išbandyti tikrai verta.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus CryptoLockerEU viruso;
 • Atkurkite juos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CryptoLockerEU prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptolockereu-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie CryptoLockerEU ransomware virus