Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

Cryptolocker-v3 viruso šalinimas

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

Cryptolocker-v3. Kokia tai programa?

Cryptolocker-v3 – tai nauja ransomware programos Teslacrypt versija. Vos tik šis virusas-vagis patenka į aukos kompiuterį, jis ima širfruoti dokumentus, kurie atitinka viruso ieškomus tipus, tokius kaip .unity3d, .blob, .wma, .avi, .rar, .DayZProfile, .doc, .odb, .asset, .forge, .cas, .map, .mcgame, .rgss3a, .big, .wotreplay, .xxx, .m3u, .png, .jpeg, .txt, .crt, .x3f, .ai, .eps, .pdf, .lvl, .sis, .gdb. Cryptolocker-v3 dar nė pranešus apie užšifruotus dokumentus, jau galima pastebėti nerimą keliančius ženklus. Kompiuteris ima gerokai lėčiau dirbti, tikėtinas klaidų padažnėjimas, ir, svarbiausia, duomenys esantys kompiuteryje tampa neprieinami. Galiausiai, aukai atsiunčiama žinutė, kurioje paaiškinama, jog visi dokumentai, nuotraukos, video įrašai nuo šiol – užrakinti.

Cryptolocker-v3 virus

Failų šifravimui Cryptolocker-v3 naudoja RSA-2048 algoritmą, o už šio kodo iššifravimą kibernetiniai nusikaltėliai prašo sumokėti virtualiaisiais BitCoin pinigais. Išpirkos suma siekia 1 BTC, arba maždaug 300 eurų. Tačiau turime jus perspėti – nebandykite savo duomenų atgauti nusikaltėlių siūlomu būdu! Net ir sumokėjus išpirką, duomenys gali likti užrakinti. Tuo labiau, vykdant pinigų pervedimo operaciją reikalaujama pateikti ir banko duomenis, todėl rizikuojate ne tik prarasti dokumentus ar už juos sumokėtą išpirką, bet ir patirti dar didesnius financinius nuostolius. Šiuo metu, internete plinta dešimtys ar net šimtai tokių virusų kaip Cryptolocker-v3, Threat Finder, FessLeak, CryptoWall kurių veikimo principas identiškas. Todėl, norėdami užtikrinti savo duomenų ir finansų saugumą, turėtumėte laikyti atsargines duomenų kopijas ir aprūpinti savo kompiuterį patikima antivirusine sistema, pavyzdžiui SpyHunter. Tokių programų, kaip Cryptolocker-v3 bei kitų virusų suaktyvėjimas yra viena iš pagrindinių priežasčių pasirūpinti tinkama savo kompiuterio apsauga.

Kaip Cryptolocker-v3 gali patekti į jūsų kompiuterį?

Kol kas nėra aišku, kaip konkrečiai Cryptolocker-v3 patenka į aukų kompiuterius. Tačiau, kibernetinio saugumo ekspertai spėja, jog šis virusas, kaip ir kiti šio tipo virusai, gali plisti internetinio brukalo (angl.„spam”) pagalba, ar patekti į kompiuterį paspaudus ant apgaulingo pranešimo nepatikimame tinklapyje. Spustelėjus ant šių pranešimų ar atsiuntus virusu užkrėsta laiško priedą, Cryptolocker-v3 skriptas kaip mat aktyvuojamas, ir kompiuteryje sukuriamos naujos direktorijos %UserProfile%\Start Menu\Programs\Startup\chkntfs.exe, %UserProfile%\ApplicationData\chkntfs.dat ir %Temp%\[1-2 ALPHA-NUMERIC CHARACTERS].tmp. Taip pat, įrašomas naujas registro failas C:\WINDOWS\system32\Cryptolocker-v3. Šiems failams atsidūrus kompiuteryje, pradedamas duomenų šifravimas. Tad, norėdami netapti šio viruso auka, turėtumėte vengti lankymosi įtartinose interneto svetainėse, taip pat, atsargiai elgtis su naujais laiškais elektroniniame pašte. Neatidarykite ir, tuo labiau, nesisiųskite dokumentų, prisegtų prie laiškų, gautų iš nežinomų siuntėjų. Tačiau jei šių atsargumo priemonių imtis jau per vėlu ir jūsų kompiuteris jau užkrėstas, turėtumėte pašalinti Cryptolocker-v3 iš sistemos kaip galima greičiau.

Kaip atsikratyti Cryptolocker-v3?

Kad apsaugotumėte savo duomenis, visuomet turėkite atsarginę jų kopiją ir laikykite ją prie kompiuterio neprijungtame išoriniame diske. Naudodami išorinį diską, USB, CD ar DVD duomenų talpyklas, be vargo galėsite atkurti savo duomenis net ir po tokių aršių programų, kaip Cryptolocker-v3 atakos. Na, o jei atsarginių kopijų pasidaryti nespėjote, panaikinę virusą, galėsite bandyti atkurti savo duomenis specialiomis programomis, tokiomis kaip R-studioar Photorec. Atminkite, jog visiškai atsikratyti viruso jums gali padėti profesionali antivirusinė įranga, tačiau, jei dėl kokių nors priežasčių jums nepavyksta to padaryti automatiškai, galite bandyti panaikinti virusą rankiniu būdu, sekdami instrukcijas pateikiamas straipsnio apačioje.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Cryptolocker-v3 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cryptolocker-v3 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cryptolocker-v3 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cryptolocker-v3 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cryptolocker-v3 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cryptolocker-v3 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cryptolocker-v3 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cryptolocker-v3 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptolocker-v3-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Cryptolocker-v3 virus