Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Cryp1 viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Ką jūsų kompiuteriui gali padaryti Cryp1 virusas?

Cryp1 virusas veikia taip, kaip ir bet kuris kitas išpirkos reikalaujantis virusas (angl. ransomware). Šis virusas bando priversti kompiuterių vartotojus sumokėti išpirką, todėl užšifruoja kompiuteryje saugomus failus. Deja, kol kas niekam nepavyko sukurti priemonės, galinčios iššifruoti šio viruso sugadintus failus, tačiau kartais kompiuterių ekspertams pavyksta tai padaryti. Todėl siūlome neprarasti vilties ir pašalinti šį virusą iš kompiuterio. Būdamas kompiuterio sistemoje Cryp1 virusas ją paveikia bei padaro itin pažeidžiamą, todėl siūlome nedelsiant jį ištrinti su patikima virusų šalinimo programa, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego.

Šis virusas buvo pavadintas Cryp1 dėl to, jog užšifravęs vartotojo failus prie jų jis prideda .Cryp1 failo plėtinį. Užšifruotų failų atidaryti nebeįmanoma, o ištrynus failo plėtinį failas vis tiek bus bevertis. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog skirtingai nei kiti ransomware kategorijos virusai, jis failus šifruoja gana lėtai, todėl pastebėjus akivaizdų kompiuterio sulėtėjimą bei tai, jog nebegalite atverti neseniai naudotų rinkmenų, galima imtis veiksmų ir sustabdyti šį virusą. Laiku sureagavus, įmanoma išsaugoti didžiąją dalį failų. Pastebėję keistus reiškinius kompiuteryje, atjunkite interneto ryšį ir patikrinkite kompiuterį su antivirusine programa.

Cryp1 virus

Jei vartotojas neatkreips dėmesio į akivaizdų kompiuterio sulėtėjimą, virusas užkoduos visus failus, o kompiuteryje paliks išpirkos raštelius, be to, vieną jų jis automatiškai atvers kompiuterio ekrane. Virusas siūlys įsigyti dešifratorių už tam tikrą pinigų sumą, kitaip tariant, pareikalaus jūsų sumokėti išpirką. Pirkti šio dešifratoriaus nerekomenduojame dėl dviejų priežasčių. Pirma, jis nebūtinai veiks, antra, jis gali būti užkrėstas kitokiomis kenkėjiškomis programomis, kurioms patekus į kompiuterį, galite patirti įvairiausios žalos.

Kaip užkirsti kelią tokio viruso patekimui į kompiuterį?

Šios kategorijos programos yra itin pavojingos, o nusikaltėliai, pastebėję, kiek pelno gali atnešti jų platinimas, kasdien kuria vis naujas jų versijas. Deja, nepanašu, jog artimiausioje ateityje kam nors pavyks sustabdyti šiuos nusikaltėlius, todėl siūlome apsaugoti savo kompiuterį nuo tokių virusų atakos.

Kompiuterį galima apsaugoti pritaikant kelis skirtingus metodus. Visų pirma, siūlome kurti atsargines duomenų kopijas ir saugoti jas prie kompiuterio neprijungtame įrenginyje. Nepamirškite į kompiuterį įdiegti geros antivirusinės programos, bei niekuomet neatverti elektroninių laiškų, jei nepažįstate ar nepasitikite jo siuntėju. Kompiuterį galite užkrėsti ir nerūpestingai naršydami nepatikimose interneto svetainėse – paspaudus ant apgaulingų nuorodų ar reklamų, virusas pateks į jūsų kompiuterį.

Kaip atkurti failus bei ištrinti Crypt1?

Užšifruotų failų atkurti nepavyks be specialaus rakto, tačiau galite pabandyti atkurti duomenis su šių programų pagalba: Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities ar R-Studio. Atkreipkite dėmesį, jos šios programos nėra sukurtos atkurti būtent Cryp1 viruso paveiktiems failams, todėl yra galimybė, jog jos nepadės jums atstatyti prarastų failų. Vis dėlto, pabandyti verta. Prieš bandydami atkurti failus, privalote visiškai pašalinti virusą iš sistemos. Virusas gali neleisti jums paleisti antivirusinės programos, tokiu atveju sekite šias instrukcijas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Cryp1 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cryp1 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cryp1 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cryp1 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cryp1 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cryp1 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cryp1 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cryp1 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryp1-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Cryp1 ransomware virus