Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Cryp1 virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Ką jūsų kompiuteriui gali padaryti Cryp1 virusas?

Cryp1 virusas veikia taip, kaip ir bet kuris kitas išpirkos reikalaujantis virusas (angl. ransomware). Šis virusas bando priversti kompiuterių vartotojus sumokėti išpirką, todėl užšifruoja kompiuteryje saugomus failus. Deja, kol kas niekam nepavyko sukurti priemonės, galinčios iššifruoti šio viruso sugadintus failus, tačiau kartais kompiuterių ekspertams pavyksta tai padaryti. Todėl siūlome neprarasti vilties ir pašalinti šį virusą iš kompiuterio. Būdamas kompiuterio sistemoje Cryp1 virusas ją paveikia bei padaro itin pažeidžiamą, todėl siūlome nedelsiant jį ištrinti su patikima virusų šalinimo programa, pavyzdžiui, Reimage.

Šis virusas buvo pavadintas Cryp1 dėl to, jog užšifravęs vartotojo failus prie jų jis prideda .Cryp1 failo plėtinį. Užšifruotų failų atidaryti nebeįmanoma, o ištrynus failo plėtinį failas vis tiek bus bevertis. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog skirtingai nei kiti ransomware kategorijos virusai, jis failus šifruoja gana lėtai, todėl pastebėjus akivaizdų kompiuterio sulėtėjimą bei tai, jog nebegalite atverti neseniai naudotų rinkmenų, galima imtis veiksmų ir sustabdyti šį virusą. Laiku sureagavus, įmanoma išsaugoti didžiąją dalį failų. Pastebėję keistus reiškinius kompiuteryje, atjunkite interneto ryšį ir patikrinkite kompiuterį su antivirusine programa.

Cryp1 virus

Jei vartotojas neatkreips dėmesio į akivaizdų kompiuterio sulėtėjimą, virusas užkoduos visus failus, o kompiuteryje paliks išpirkos raštelius, be to, vieną jų jis automatiškai atvers kompiuterio ekrane. Virusas siūlys įsigyti dešifratorių už tam tikrą pinigų sumą, kitaip tariant, pareikalaus jūsų sumokėti išpirką. Pirkti šio dešifratoriaus nerekomenduojame dėl dviejų priežasčių. Pirma, jis nebūtinai veiks, antra, jis gali būti užkrėstas kitokiomis kenkėjiškomis programomis, kurioms patekus į kompiuterį, galite patirti įvairiausios žalos.

Kaip užkirsti kelią tokio viruso patekimui į kompiuterį?

Šios kategorijos programos yra itin pavojingos, o nusikaltėliai, pastebėję, kiek pelno gali atnešti jų platinimas, kasdien kuria vis naujas jų versijas. Deja, nepanašu, jog artimiausioje ateityje kam nors pavyks sustabdyti šiuos nusikaltėlius, todėl siūlome apsaugoti savo kompiuterį nuo tokių virusų atakos.

Kompiuterį galima apsaugoti pritaikant kelis skirtingus metodus. Visų pirma, siūlome kurti atsargines duomenų kopijas ir saugoti jas prie kompiuterio neprijungtame įrenginyje. Nepamirškite į kompiuterį įdiegti geros antivirusinės programos, bei niekuomet neatverti elektroninių laiškų, jei nepažįstate ar nepasitikite jo siuntėju. Kompiuterį galite užkrėsti ir nerūpestingai naršydami nepatikimose interneto svetainėse – paspaudus ant apgaulingų nuorodų ar reklamų, virusas pateks į jūsų kompiuterį.

Kaip atkurti failus bei ištrinti Crypt1?

Užšifruotų failų atkurti nepavyks be specialaus rakto, tačiau galite pabandyti atkurti duomenis su šių programų pagalba: Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities ar R-Studio. Atkreipkite dėmesį, jos šios programos nėra sukurtos atkurti būtent Cryp1 viruso paveiktiems failams, todėl yra galimybė, jog jos nepadės jums atstatyti prarastų failų. Vis dėlto, pabandyti verta. Prieš bandydami atkurti failus, privalote visiškai pašalinti virusą iš sistemos. Virusas gali neleisti jums paleisti antivirusinės programos, tokiu atveju sekite šias instrukcijas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Cryp1 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cryp1 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cryp1 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cryp1 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cryp1 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cryp1 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cryp1 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cryp1 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryp1-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Cryp1 ransomware virus