Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

CerberTear viruso šalinimas (Lengvos pašalinimo instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Ar verta bijoti CerberTear viruso?

CerberTear virusas ne tik stengiasi pasinaudoti bloga Cerber viruso reputacija, bet ir primena HiddenTear virusą. Iš tiesų CerberTear buvo sukurtas remiantis HiddenTear viruso kodu, kuris buvo sukurtas kaip edukacinė viruso versija. Deja, kibernetiniai nusikaltėliai niekada nepraleidžia progos pasinaudoti lengvai prieinama informacija ir ją panaudoti blogiems tikslams. CerberTear ransomware virusas buvo sukurtas be itin didelių pastangų, o grėsmingam įspūdžiui sukurti kūrėjai panaudojo garsiojo Cerber viruso pavadinimą. Pastaruoju metu pasirodė naujos Cerber versijos, tad lengva suklysti ir manyti, kad tai dar vienas žinomo viruso variantas. Tačiau jis yra nebent tik itin prasta failus užkoduojančio viruso kopija. Panašu, kad galima gana lengvai atkurti šio viruso užgrobtus asmeninius duomenis.

CerberTear virusas užkoduoja daugelį kompiuteryje saugomų failų

Patekęs į kompiuterį virusas pradeda skenuoti kompiuterio sistemą ir ieško pačių įvairiausių failų (sąrašas pateiktas žemiau), o radęs juos užkoduoja. Į užšifruotus failus įterpiamas .cerber plėtinys, kuris pridedamas iškart po originaliojo. Pavyzdžiui, daina.mp4 bus pervadinta į daina.mp4.cerber. Originalioji viruso versija po duomenų užkodavimo pakeičia darbalaukio foną, tačiau ši – ne. Ji tik paleidžia išpirkos raštelį, pavadintą „HOW_TO_RESTORE_YOUR_DATA.html“ (jį galima rasti kiekviename aplanke, kuriame yra užkoduotų failų), kuris pristato Cerber Ransomware Decryptor duomenų atkūrimo įrankį. Šis išpirkos raštelis visiškai neprimena originaliojo, tačiau jame lygiai taip pat reikalaujama mokėti išpirką. Nusikaltėliai reikalauja 0.4 Bitkoinų, kuriuos nukentėjusieji turi pervesti naudodamiesi Tor naršykle. Tačiau mes nepatariame skubėti mokėti išpirkos. Pirmiau išbandykite alternatyvius duomenų atkūrimo metodus, kuriuos rasite straipsnio pabaigoje, po CerberTear pašalinimo instrukcija.

Viruso užgrobiami failai: .aaf, .aepx, .aet, .ai, .aif, .accdb, .aep, .as, .asf, .asx, .avi, .asp, .bmp, .c, .csv, .class, .cpp, .cs, .dat, .db, .dbf, .doc, .docx, .docb, .docm, .dot, .dotm, .dotx, .dwg, .dxf, .efx, .eps, .fla, .flv, .gif, .grle, .game, .h, .idml, .indl, .indt, .inx, .jar, .java, .jpeg, .iff, .indb, .indd, .jpg, .m3u, .m3u8, .m4u, .max, .mlx, .mov, .mdb, .mid, .mp3, .mp4, .mpg, .msg, .mpa, .mpeg, .pdb, .pdf, .php, .plb, .pmd, .png, .pot, .potm, .potx, .ppam, .ppt, .pptm, .pptx, .rtf, .sav, .sdf, .ses, .prel, .prproj, .ps, .psd, .ra, .raw, .ppj, .pps, .ppsm, .ppsx, .rb, .sldm, .sldx, .slot, .spv, .sql, .sv5, .3dm, .3g2, .3gp, .svg, .swf, .tif, .txt, .vcf, .vob, .wps, .xla, .xlam, .wav, .wma, .wmv, .wpd, .xll, .xlm, .xls, .xlsb, .xltx, .xltm, .xlw, .xqx, .xlsx, .xlt.

Kaip jums pavyko užkrėsti kompiuterį šiuo virusu?

Greičiausiai jūs norite prieštarauti, tačiau iš tiesų tam tikri jūsų veiksmai naršant internete sąlygojo viruso įsibrovimą. CerberTear virusas patenka į kompiuterius kaip Trojos arklys, todėl jį sunku identifikuoti kaip pavojingą objektą. Tai reiškia, kad viruso kūrėjai pateikia nukentėjusiems saugiai atrodančius failus, teigdami kad tai yra itin svarbus dokumentas, kurį jie būtinai turi perskaityti. Įprastai sukčiai sukuria patikimai atrodančius elektroninius laiškus ir prisistato gerai žinomų kompanijų atstovais. Jie įtikina interneto naudotojus, kad prisegtame dokumente yra itin svarbi informacija. Elektroniniai laiškai, kuriuose prisegti failai pavadinti kaip mokėjimas, sąskaita, banko išrašas ar CV talpina pavojingą viruso užkratą. Tad niekada iš karto neatidarykite tokių įtartinų laiškų, o patikrinkite informaciją apie siuntėją. Nepanašu, kad johnbell27294@protonmail.ru galėtų iš tiesų dirbti oficialioje kompanijoje, kadangi įvairiose įstaigose dirbančių asmenų elektroninio pašto adresai paprastai kuriami iš vardo ir pavardės: [vardas.pavarde]@[kompanijos pavadinimas]. Venkite elektroninių laiškų, kuriuos atsiunčia nežinomi siuntėjai, o svarbiausia – jokiu būdu neatidarykite juose prisegtų dokumentų.

Kaip pašalinti CerberTear ransomware virusą?

Metas aptarti būdus CerberTear pašalinimo technikas ir .cerber atkodavimo metodus. Pirmiausia, turite pašalinti CerberTear virusą prieš pradėdami duomenų atkodavimą. Tam jums reikės patikimos ir stiprios antivirusinės programos, pavyzdžiui Reimage Reimage Cleaner Intego. Sukurkite užkoduotų duomenų atsargines kopijas ir perkelkite jas į išorinę laikmeną (USB ar pan.). Tuomet sekite straipsnio pabaigoje pateiktomis duomenų atkūrimo instrukcijomis ir atkurkite viruso pažeistus duomenis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CerberTear viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti CerberTear naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CerberTear šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CerberTear pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CerberTear naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CerberTear pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CerberTear sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti CerberTear. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei CerberTear užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Pro

Pirmiausia, mes patariame naudoti HiddenTear duomenų atkūrimo įrankį, kurį pristatome žemiau. Jeigu pastarasis įrankis neatkurs visų užkoduotų duomenų, tuomet išbandykite Data Recovery Pro įrankį. 

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus CerberTear viruso;
 • Atkurkite juos.

HiddenTear duomenų atkūrimo įrankis

Virusų tyrėjas Michael Gillespie sukūrė duomenų atkūrimo įrankį, kuris atkoduoja HiddenTear viruso ir jo variantų užšifruotus failus. Jį galite parsisiųsti iš čia.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CerberTear prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cerbertear-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie CerberTear ransomware virus