BBOO viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos)
BBOO viruso pašalinimas
Kas yra BBOO ransomware virusas?
BBOO ransomware – 205-a Djvu/STOP ransomware viruso versija, kurios kol kas nėra galimybės atkoduoti
BBOO ransomware yra pavojinga infekcija, galinti atsirasti kompiuterio sistemoje per melagingas elektronines žinutes, nulaužtas programas, nulaužtus nuotolinio darbalaukio protokolus, ir operacinėje sistemoje esančias spragas
BBOO ransomware yra neseniai Michael Gillespie aptiktas virusas, kilęs iš Djvu ransomware šeimos, kuris naudoja AES-256 raktą failų užkodavimui. Kai virusas perskenuoja kompiuterio sistemą, ieškodamas laisvų failų, dokumentų, ir juos užkoduoja, .bboo plėtinys yra pridedamas prie kiekvieno failo pavadinimo. Tai yra ženklas, kad failai yra užrakinti, ir jų atkodavimui yra reikalingas dar vienas specificinis raktas.
Po kiek laiko, BBOO ransomware parodo išpirkos žinutę, pavadintą _readme.txt, kuri yra parašyta Notepad ruošinyje, ir pateikia išpirkos reikalavimus norintiems gauti failų atkodavimo raktą. Nusikaltėliai prašo $490 kaip pradinės kainos, kuri turi būti sumokėta Bitcoin kriptovaliuta per tris dienas.
Tačiau, jeigu aukos nespėja to padaryti per nustatytą laiko limitą, išpirkos suma padvigubėja iki $980. Taip pat, internetiniai nusikaltėliai pateikia [email protected] ir [email protected] elektroninio pašto adresus, kad aukos galėtų su jais susisiekti. Turėkite omenyje, kad tai yra būdas jus įtikinti sumokėti išpirką greičiau, bet jūs neturėtumėte to daryti dėl galimos apgavystės rizikos.
Remiantis VirusTotal paskelbtais duomenimis, BBOO ransomware priklausantis kenkėjiškas turinys yra aptinkamas net 50-ies antivirusinių programų iš 72-ų esamų. Kai kurie identifikavimo pavadinimai yra šie: Gen:Variant.Mikey.109427, Win32:CrypterX-gen [Trj], A Variant Of Win32/Kryptik.HAYC, Trojan-Ransom.Win32.Stop.kb, Trojan.MalPack.GS, Mal/Generic-S ir kiti.
Pavadinimas | BBOO ransomware virusas |
---|---|
Tipas | Ransomware virusas |
Atradėjas | Michael Gillespie |
Failų užkodavimas | Beveik visi failai ir dokumentai yra užkoduojami AES-256 rakto pagalba. Po užrakinimo galūnė .bboo yra pridedama prie kiekvieno failo pavadinimo |
Išpirkos žinutė | Ransomware virusas pateikia visus išpirkos reikalavimus ir mokėjimo informaciją per _readme.txt žinutę, kuri yra naudojama tokia pati visoms Djvu ransomware versijoms |
Išpirkos kaina | Nusikaltėliai reikalauja $490 mokesčio, jeigu auka sumoka per tris dienas. Tačiau, jeigu vartotojas pavėluoja, išpirkos suma padvigubėja iki $980 |
Nusikaltėlių kontaktai | Internetiniai nusikaltėliai pateikia [email protected] ir [email protected] elektroninio pašto adresus, kad vartotojai galėtų su jais susisiekti ir pateikti vieną paprastą failą nemokamam atkodavimui, jeigu aukoms yra reikalingas atkodavimo rakto egzistavimo įrodymas |
Plitimas | Kenksmingas turinys gali būti perduodamas į kompiuterio sistemą daugeliu būdais, tokiais kaip nulaužtomis programomis, nulaužtais nuotolinio darbalaukio protokolais, operacinės sistemos spragomis ir melagingomis elektroninio pašto žinutėmis |
Šalinimas | Jeigu jūs ką tik susidūrėte su šiuo virusu, jūs turite jį kaip mat pašalinti iš savo Windows prietaiso su patikimų antivirusinių priemonių pagalba |
Sutvarkymas | Jeigu jūs atradote kažkokių pažeidimų, padarytų ransomware viruso, jūs galite bandyti juos sutvarkyti naudodamiesi FortectIntego |
Paskutiniu metu Djvu ransomware virusas vis išleidžia naujas kenkėjiškas versijas ir .bboo failų virusas yra dar vienas variantas, atsiradęs vasario pradžioje šiais metais. Virusas naudoja slaptus į sistemą patekimo būdus, tokius kaip nusitaikyto kompiuterio atakavimas per melagingas elektroninio pašto žinutes, kurios yra apsimestiniai prekių pristatymo informavimai, pateikiami tokių patikimų kompanijų kaip FedEx, DHL ir kitų. Taip pat, internetiniai nusikaltėliai dažnai pasinaudoja silpna nuotolinių darbalaukių protokolų konfigūracija, ir atranda būdų, kaip patekti į nusitaikytą kompiuterio sistemą per atstumą.
Mes priėjome išvadą, kad BBOO ransomware daugiausiai taikosi į vartotojus, kalbančius anglų kalba, nes visa išpirkos žinutė ir joje esančios instrukcijos yra parašytos būtent šia kalba. Tokiu būdu nusikaltėliai gali nusitaikyti į plačią žmonių auditoriją, nes anglų yra pati populiariausia kalba visama pasaulyje. Tačiau, kiti ransomware virusai veikia platindami tą pačią išpirkos žinutę įvairiomis kalbomis, priklausomai nuo to, kokioje vietoje yra patalpintas užkrėstas Windows kompiuteris.
Kai BBOO ransomware įdiegia kenkėjišką turinį į kompiuterio sistemą, virusas pradeda modifikuoti Windows registro ir Task Manager skiltis, į juos įdiegdamas pavojingus raktus ir procesus. Šitokiu būdu virusas užtikrina, kad yra paleidžiamas kartu su kiekvienu kompiuterio įjungimo procesu. Taip pat, kai kurie failai leidžia ransomware virusui pakartotinai perskenuoti sistemą, siekiant užtikrinti, kad nėra jokių failų ir dokumentų paliktų neužkoduotų.
Jūs galite atpažinti BBOO virusą iš .bboo plėtinio, kurį jis prideda prie visų užrakintų komponentų pavadinimų. Pavyzdžiui, jeigu turėjote failą pavadintą report.docx, po užkodavimo, jis pataps report.docx.bboo. Po to, išpirkos žinutė pasirodo ant kompiuterio pradžios ekrano, ir taip pat gali būti įdiegiama į kiekvieną aplanką, turintį užrakintų dokumentų. Žiūrėkite apačioje norėdami pamatyti kaip atrodo visa išpirkos žinutė, kad galėtumėte ją atpažinti:
ATTENTION!
Don’t worry, you can return all your files!
All your files like photos, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
https://we.tl/t-Oc0xgfzC7q
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that’s price for you is $490.
Please note that you’ll never restore your data without payment.
Check your e-mail “Spam” or “Junk” folder if you don’t get answer more than 6 hours.To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]Your personal ID:
Taip pat yra žinoma, kad BBOO ransomware siekia pagreitinti užkodavimo procesą, užrakindamas tik pačius pirmus 154 modifikuotų failų kilobaitus. Prie viso to, virusas gali užrakinti bet kokio tipo dokumentus, kurie yra saugomi ne tik pačioje kompiuterio sistemoje, bet ir tuos komponentus, kurie yra perrašomi į kompiuterį iš USB rakto ar kito nuotolinio prietaiso. Tačiau, yra žinoma, kad šis ransomware virusas neliečia tokių failų ir dokumentų, kurie yra pažymėti kaip .dll, .lnk, .ini, .bat ir .sys.
Prie viso to, BBOO ransomware praleidžia įvairius sistemos aplankus tokius kaip %AppData%, %Windows%, %ProgramFiles%, kad vartotojas vis dar galėtų naudoti užkrėstą Windows kompiuterio sistemą tokioms veikloms kaip išpirkos sumos pervedimas į internetinių nusikaltėlių sąskaitą, susisiekimas su nusikaltėliais ir panašiai. Šie žmonės netgi siūlo atkoduoti vieną paprastą failą (kuris neturi jokios svarbios informacijos) nemokamai, kaip įrodymą, kad atkodavimo raktas iš tikrųjų egzistuoja.
BBOO ransomware taip pat gali taikytis išjungti jūsų kompiuteryje esančią antivirusinę programą, kad išvengtų aptikimo. Dėl to, jeigu virusas blokuoja jūsų antivirusinę priemonę, jūs galite ir nesulaukti jokių įspėjamų pranešimų, kai infekcijos procesas prasideda ar tęsiasi. Tačiau, tokio pobūdžio veikla itin apsunkins BBOO ransomware pašalinimo procesą nebent jūs panaikinsite kenkėjiškus pakeitimus, perkraudami savo kompiuterį Safe Mode with Networking režime.
Be to, BBOO ransomware gali taikytis į jūsų „Shadow Volume“ kopijas, jas pažeisti ar ištrinti visam laikui, naudojantis PowerShell komandomis. Tokio tipo procesas stabdo vartotojus nuo trečiašalių programų, kurios galėtų padėti atkoduoti kai kuriuos užrakintus failus, jeigu „Shadow Volume“ kopijos yra saugios, pirkimo. Prie to pačio, virusas gali sugadinti Windows hosts failą, kad užkirstų vartotojams kelią į internetinės apsaugos tinklalapius ir forumus.
BBOO ransomware yra failus užkoduojantis virusas, kuris naudoja AES-256 raktą, kad užrakintų failus ir dokumentus, esančius užkrėstame Windows kompiuteryje
Kai jūs pašalinate BBOO ransomware iš Windows kompiuterio sistemos, nepamirškite ištrinti ir hosts failo, antraip prieiga gali taip ir likti užblokuota. Viruso ištrynimo procesui jūs turite naudotis tik tai patikimomis antivirusinėmis programomis, kurios sugeba susitvarkyti su tokiais sudėtingais virtualiais parazitais. Taip pat, jeigų jūs atradote kokių nors pažeidimų, kurie buvo atnešti į jūsų kompiuterio sistemą BBOO ransomware viruso, pabandykite sutvarkyti paveiktus objektus su FortectIntego.
BBOO ransomware gali atnešti kitus kenkėjiškus produktus į užkrėstą kompiuterio sistemą, padarydamas ją pažeidžiamą kitoms infekcijoms, ir parodydamas joms plitimo kelią. STOP ransomware variantai yra žinomi kaip AZORult trojano platintojai, todėl ši versija taip pat gali sugebėti tai padaryti. Jeigu trojanas atsiranda jūsų kompiuterio sistemoje, yra didelė programų daugybinės žalos tikimybė, per didelė centrinio procesoriaus energijos suvartojimo rizika, informacijos ir pinigų vagystės tikimybė, ir t.t.
Truputis informacijos apie failų užkodavimą ir galimas atrakinimo technikas
Djvu ransomware variantai kai kuriais atvejais pasirenka užrakinti failus su neprijungtais kodavimo raktais vietoj to, kad naudotų prijungtas priemones, ir mes jums paaiškinsime skirtumus tarp jų. Kai nusitaikytas prietaisas yra užkrėstas, virusas užtikrina, kad jis gali sėkmingai prisijungti prie komandų ir valdymo serverio. Jeigu BBOO ransomware virusui pasiseka šioje užduotyje, jis pasirenka prijungtą raktą ir pradeda koduoti visą rastą informaciją. Šie raktai kiekvienai aukai yra skirtingi ir yra saugomi nuotoliniuose serveriuose, kurie yra prieinami tik tai internetiniams nusikaltėliams.
Tačiau, jeigu BBOO ransomware aptinka, kad jis negali sėkmingai prisijungti prie komandų ir valdymo serverio, jis pasirenka naudoti neprijungtą priemonę, kuri yra ta pati kiekvienai aukai. Jeigu jūs nesate tikri, kokio tipo raktas buvo naudojamas užkodavimo procesui, jūs turėtumėte patikrinti savo asmeninį identifikavimo numerį, kuris yra pateikiamas C:/SystemID/ direktorijoje, PersonalID.txt faile. Saugomi raktai, kurie pasibaigia simboliais t1 yra ženklas, kad neprijungtas raktas buvo naudojamas, ir jūs turite šansų atkoduoti bent kelis savo failus.
Liūdniausia, kad yra daug labiau tikėtina, kad BBOO ransomware naudoja prijungtus raktus, ir jūs galite turėti daugybę problemų su informacijos atnaujinimo procesu. Emsisoft ekspertai pateikė Djvu atrakinimo priemonę, kuri veikia tik neprijungtų raktų versijoms, ir tiems variantams, kurie buvo išleisti dar prieš 2019 metų rugpjūtį. Tačiau, tai nereiškia, kad jūs turite skubėti sumokėti internetiniams nusikaltėliams reikalaujamos išpirkos, kuri gali siekti netgi $980, jeigu jūs vėluojate perversti įmoką ilgiau negu tris dienas.
BBOO ransomware kūrėjai yra orientuoti ties savo verslu, ir šiems žmonėms tikrai nerūpi aukos ar jų failai. Yra didelė tikimybė, kad jūs būsite apgauti šių žmonių, jeigu sutiksite jiems mokėti. Jie gali jums pateikti netikrą priemonę, ar iš vis neduoti jokio rakto. Vietoj to, kad imtumėtės tokios rizikos, nueikite į šio straipsnio pabaigą, kur jūs rasite informacijos atkodavimo galimybes, pateiktas mūsų ekspertų. Jeigu atliksite visus žingsnius kaip priklauso, jie gali jums itin padėti.
BBOO ransomware yra 205-a Djvu ransomware viruso versija
Nulaužti nuotolinių darbalaukių protokolai ir melagingos elektroninės žinutės yra pagrindiniai virusų platintojai
Remiantis NoVirus.uk specialistų išvadomis, ransomware infekcijos yra paskleidžiamos, naudojantis įvairiomis slaptomis technikomis. Tačiau, vienas iš populiariausių ransomware plitimo šaltinių yra melagingi elektroniniai pranešimai. Nepatikimos žinutės dažnai atkeliauja su visokiais prisegtais failais ar įdėtomis nuorodomis, kurios nėšioja pavojingą turinį. Internetiniai nusikaltėliai dažnai apsimeta patikimų kompanijų atstovais, ir skleidžia melagingą užsakymų, atšaukto skrydžio, bilietų užsakymo, pinigų pervedimo, informaciją.
Jeigu jūs gavote nepatikimą elektroninio pašto žinutę ir nesate tikras iš kur ji atėjo, geriau ištrinkite pranešimą, ir jokiu būdu neatidarykite jokių prisegtų failų. Jeigu jūs jau parsisiuntėte dokumentą, neatidarytkite jo prieš tai nepatikrinę su patikima antivirusine priemone. Taip pat, jūs turėtumėte žiūrėti ar nepamatysite jokių gramatinių klaidų pačioje žinutėje, nes patikimos kompanijos užtikrins, kad jų pranešimai pasieks vartotojus be jokių klaidų.
Prie viso to, ransomware viruso atneštas kenkėjiškas turinys gali atsirasti kompiuterio sistemoje per nulaužtus nuotolinio darbalaukio protokolus, tokius kaip „TCP port 3389“. Internetiniai nusikaltėliai taikosi į tuos nuotolinius darbalaukio protokolus, kurie turi lengvai atspėjamus slaptažodžius, ar iš vis neturi jokių apsaugos kodų. Tokiu būdu nusikatėliai gali lengvai įsilaužti pro silpnus apsaugos barjerus, ir įrašyti ransomware virusą ant prietaiso nutoliniu būdu.
Tačiau, ransomware infekcijos taip pat gali atvykti per nulaužtas programas, kurios yra įtraukiamos į trečiašalius neapsaugotus tinklalapius, tokius kaip The Pirate Bay, eMule, BitTorrent. Taip pat, daugelis virusų platintojų gali pasinaudoti įvairiomis sistemos spragomis, susijusiomis su operacine sistema, internetinėmis naršyklėmis, programomis tokiomis kaip Microsoft Office ir kitomis trečiašalėmis aplikacijomis.
Jūs turėtumėte vengti parsisiųsti produktus, paslaugas ir programas iš nežinomų šaltinių, nes ten yra didelė virusų pasigavimo tikimybė. Atsisiųskite visas reikalingas programas ir paslaugas iš patikimų platintojų ir oficialių puslapių. Taip pat, būkite užtikrinti, kad visos jūsų programos, operacinė sistema ir kitos paslaugos yra pastovei atnaujintos, kad išvengtumėte galimų sistemos spragų. Galų gale, būkite užtikrinti, kad turite patikimą antivirusinę programą, kuri perskenuoja jūsų Windows kompiuterio sistemą kartas nuo karto, ir suteikia apsaugą nuo įvairių pavojingų virusų.
Patarimai BBOO ransomware pašalinimo procesui
BBOO ransomware pašalinimas yra pirmas žingsnis, kurį jūs turite atlikti, norėdami išlaisvinti savo Windows kompiuterį iš pavojingos infekcijos gniaužtų, ir turėti galimybę atkoduoti bent kažkokią tai dalį užrakintų failų. Jūs turėtumėte įdarbinti patikimą antivirusinę programą, kuri atliks visas užduotis už jus, patikrinis visą kompiuterio sistemą dėl pavojingų produktų, ir užtikrins, kad virusas yra pašalintas kartu su visais priedais, kuriuos jis atsinešė į sistemą.
Kai jūs pašalinate BBOO ransomware iš savo prietaiso, yra laikas ieškoti galimai padarytos žalos. Jūs galite bandyti naudotis tokiomis priemonėmis kaip SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes, kad atrastumėte pažeistas vietas. Kai gausite rezultatus, jūs galite pabandyti atitaisyti padarytą žalą su FortectIntego pagalba. Po to, jūs galite tęsti su informacijos atkodavimo technikomis, kurios yra pateiktos šio straipsnio gale. Būkite užtikrinti, kad atliekate kiekvieną žingsnį kaip reikalaujama, kad pasiektumėte geriausių įmanomų rezultatų.
Rankinis BBOO viruso pašalinimas
Rankinis BBOO pašalinimas saugiajame režime
Norėdami panaikinti visus pavojingus nustatymus savo Windows operacinėje sistemoje, kurie buvo inicijuoti ransomware viruso, atlikite žemiau pateiktus žingsnius, ir perkraukite savo kompiuterį Safe Mode with Networking režime
Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.
1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą
Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.
Windows 7 / Vista / XP
- Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
- Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
- Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
Windows 10 / Windows 8
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
- Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
- Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
- Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
- Spustelėkite Restart now.
- Pasirinkite Troubleshoot.
- Eikite į Advanced options.
- Pasirinkite Startup Settings.
- Paspauskite Restart.
- Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus
Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spauskite More details.
- Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
- Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
- Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.
3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Eikite į Startup skirtuką.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus
Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:
- Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
- Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
- Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:
Temporary Internet Files
Downloads
Recycle Bin
Temporary files - Pasirinkite Clean up system files.
- Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):
%AppData%
%LocalAppData%
%ProgramData%
%WinDir% -
Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.
Kaip ištrinti BBOO naudojant System Restore
Norėdami neutralizuoti ransomware virusą, ir panaikinti visus kenkėjiškus nustatymus and jūsų Windows prietaiso, jūs turėtumėte perkrauti savo kompiuterį, naudodamiesi System Restore funkcija. Jeigu jūs nežinote kaip tai padaryti, naudokitės žemiau pateiktu gidu.
-
Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
Windows 7 / Vista / XP- Paspauskite Start → Shutdown → Restart → OK.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
- Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt
Windows 10 / Windows 8- Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
- Pasirinkite Troubleshoot → Advanced options → Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt
-
Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
- Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter.
- Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter..
- Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš BBOO pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next.
- Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą.
Svarbu. Kaip atkurti duomenis?
Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti BBOO. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas..bboo failai yra ženklas, kad BBOO ransomware virusas turėjo įtakos jūsų failams ir dokumentams. Vietoj to, kad rizikuotumėte būti apgauti, sumokėdami nusikaltėlių reikalaujamą išpirką, jūs turėtumėte išbandyti žemiau pateiktas informacijos atnaujinimo technikas.
Jei BBOO užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:
Rinkitės Data Recovery Pro norėdami atkoduoti kai kuriuos failus
Jeigu ransomware virusas užrakino jūsų failus ir dokumentus, jūs turite galimybę sugrąžinti juos į pirminę padėti su šios priemonės pagalba. Atlikite visus žingsnius kaip reikalaujama, kad šis metodas pasisektų.
- Parsisiųsti Data Recovery Pro;
- Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
- Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus BBOO viruso;
- Atkurkite juos.
Naudodamiesi Windows Previous Versions parinktimi turėsite galimybę atnaujinti savo užblokuotą informaciją
Jeigu jūs praeityje aktyvavote System Restore parinktį, šis metodas gali jums padėti susigrąžinti bent kelis užkoduotus failus
- Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
- Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
- “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.
Shadow Explorer yra priemonė, tinkanti failų atkodavimui
Jūs galite bandyti sugrąžinti savo failus atgal į pradinę būseną, naudodamiesi šia priemone. Tačiau, būkite užtikrinti, kad ransomware virusas nesugadino jūsų užrakintų failų „Shadow Volume“ kopijų, kitaip šis metodas gali neveikti.
- Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
- Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
- Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
- Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.
Šiuo metu internetinės saugos ekspertai vis dar dirba ties atkodavimo rakto kūrimu.
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip BBOO prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte
Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.
Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.
Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.