Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

AutoLocky šalinimas (Papildytas vadovas)

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

Kas yra AutoLocky virusas ir kaip su juo kovoti?

Remiantis naujausiomis tendencijomis, panašu, jog ransomware tipo virusų įvairovė greitu metu tikrai nenustos augti. Kaip jau žinoma, neseniai buvo sukurtas naujas tokio tipo virusas, vadinamas AutoLocky. Manoma, jog šio viruso kūrėjai bandė panaudoti liūdnai pagarsėjusio Locky viruso vardą, kad naujas virusas vartotojui atrodytų pavojingesnis nei yra iš tiesų. Viruso tyrimas atskleidė, jog AutoLocky, palyginus su Locky, yra gerokai paprastesnis virusas. Skirtingai nuo kitų sudėtingų kompiuterinių virusų, šis yra suprogramuotas naudojant AutoIt. programavimo kalbą. Todėl nenuostabu, kad kompiuterių ekspertams neprireikė daug laiko, kad sukurtų AutoLocky Decrypter įrankį.

Šis virusas sukurtas, kad funkcionuotų panašiai kaip minėtasis Locky. Prasiskverbęs į aukos kompiuterį, AutoLocky užkoduoja ir užrakina visus vartotojo asmeninius failus naudodamas AES-128 šifravimo algoritmą. Kaip ir Locky virusas, AutoLocky modifikuoja šifruotų failų plėtinius, todėl viruso paveikti .doc, .txt, .xls, .docx, .doxm, .rar, .jpeg bei daugelio kitų tipų failai matomi kaip .locky. Tokie failai tampa nebeprieinami. Tuomet, kibernetiniai nusikaltėliai, kurie dirba su AutoLocky, kaip mat pateikia sprendimą – atgauti failus galima už tam tikrą kainą, kitaip tariant, auka turi sumokėti išpirką, jei nori atgauti užrakintus duomenis. Šis virusas už užgrobtus duomenis reikalauja 0,75 Bitcoin išpirkos, kuri prilygsta maždaug 325 JAV dolerių. Nepaisant to, kokie svarbūs jums šie duomenys, jus neturėtumėte skubėti vykdyti sukčių nurodymų. Kaip šie nurodymai pasiekia auką? Kai visi failai užšifruojami, AutoLocky virusas sukuria du failus – Info.txt ir Info.html, kuriuose nurodoma, kaip pervesti pinigus už duomenų gražinimą. Tuo pačiu metu, šis virusas pašalina šifravimo raktus iš kompiuterio ir siunčia juos į savo komandų ir valdymo serverius.

Svarbu paminėti, jog skirtingai nuo Locky viruso, AutoLocky užgrobti failai gali būti atkoduoti. Šis ransomware tipo virusas tik naudojasi Locky žinomumu, kad vartotojai, pasidomėję virusu internete, išsigąstų. Tad nuorodą į tinklapį, kuriame galėsite atsisiųsti AutoLocky Decrypter įrankį rasite antrame šio straipsnio puslapyje. Nepamirškite, jog prieš bandant atkoduoti failus naudojant šį įrankį, privalote pašalinti AutoLocky virusą iš savo kompiuterio. Ransomware virusas yra gana pavojingas ir sudėtingas, todėl nepatartina bandyti jį pašalinti rankiniu būdu. Norėdami užtikrintai pašalinti šį virusą iš sistemos, turėtumėte naudoti efektyvią ir patikimą anti-malware tipo programą. Mes rekomenduojame Reimage Reimage Cleaner Intego.

AutoLocky

Kaip AutoLocky virusas plinta?

Kol kas nėra tikslios informacijos apie tai, kaip AutoLocky plinta, tačiau tai, kad jis pasiekia vartotojo kompiuterį užsimaskavęs kaip PDF failas, yra pagrįstas argumentas manyti, kad šis virusas plinta panašiai, kaip ir kiti ransomware tipo virusai. Tikėtina, jog AutoLocky plinta įvairaus internetinio brukalo (angl. „Spam“) pagalba, todėl norėdami užkirsti kelią AutoLocky atakai turėtumėte vengti atidarinėti įtartinus laiškus, gautus iš nežinomų asmenų ar įmonių. Ypatingai svarbu nesisiųsti priedų, kurie būna prisegti prie šių laiškų, bei laikytis atokiau nuo „Spam“ ar „Junk“ aplankų savo elektroniniame pašte. Norėdami sužinoti, kaip galite atkoduoti failus bei gauti išsamias Auto Locky šalinimo instrukcijas, prašome skaityti 2 psl.

Pašalinkite AutoLocky virusą ir susigrąžinkite savo duomenis saugiai

Laimei, kompiuterių ekspertams pavyko surasti AutoLocky viruso pažeidžiamumą, kuris padėjo sukurti užrakintų duomenų iššifravimo įrankį. Todėl nukentėję asmenys, kurių failai buvo užrakinti AutoLocky viruso, dabar gali saugiai atkoduoti ir atgauti savo duomenis nemokėdami išpirkos. Jūs galite atsisiųsti AutoLocky Decrypter įrankį paspaudę šią nuorodą. Svarbu atminti, jog prieš bandant atsisiųsti AutoLocky Decrypter įrankį ir atgauti savo duomenis, jus privalote pašalinti AutoLocky ir visus šio viruso komponentus iš savo kompiuterio. Taip užtikrinsite, jog galimai kompiuteryje likę viruso komponentai nekels pavojaus jūsų kompiuterio saugumui ateityje.

Jei esate patyręs kompiuterio vartotojas, galite bandyti pašalinti Auto Locky virusą, naudodami žemiau pateiktas viruso šalinimo instrukcijas. Tačiau mes rekomenduojame rinktis geresnę ir saugesnę – automatinio šalinimo galimybę. Automatiniam viruso šalinimui turėtumėte įdiegti savo kompiuteryje patikimą anti-malware tipo programą, pavyzdžiui, SpyHunter, įjungti pilną sistemos skenavimą, ir pašalinti visus kenkėjiškus failus iš savo sistemos. Tam jums prireiks tik keleto pelės mygtukų paspaudimų. Po šio proceso, jūs galėsite saugiai susigrąžinti failus naudojant AutoLocky Decrypter įrankį. Sėkmės!

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis AutoLocky pašalinimas:

Kaip ištrinti AutoLocky naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: AutoLocky šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite AutoLocky pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti AutoLocky naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš AutoLocky pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog AutoLocky sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip AutoLocky prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-autolocky.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie AutoLocky