Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

UltraCrypter viruso šalinimas (Papildytas vadovas)

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Viskas, ką privalote žinoti apie UltraCrypter virusą:

Kompiuterių saugumo ekspertai spėja, jog UltraCrypter yra nauja CryptXXX viruso versija, ir, kaip ir bet kuris kitas failus šifruojantis bei išpirkos reikalaujantis virusas (angl. ransomware), yra itin pavojingas. Patekęs į aukos kompiuterį, jis ima koduoti vieną vartotojo failą po kito tol, kol užkoduojami visi kompiuterio sistemoje esantys failai. Prie kiekvieno užkrėsto failo pavadinimo UltraCrypter virusas prideda .cryp1 failo plėtinį. Deja, ransomware kategorijos virusui patekus į kompiuterio sistemą ir užkodavus joje esančius failus, jų atkurti dažniausiai nebepavyksta.

Tai galima padaryti tik turint specialų dešifravimo raktą, kurį nusikaltėliai siūlo įsigyti už tam tikrą pinigų sumą. Kitaip tariant, sukčiai reikalauja vartotojo sumokėti išpirką mainais į galimybę atkurti asmeninius failus. Paskutiniais duomenimis, UltraCrypter autoriai reikalauja 1.2 Bitkoino, o tai apytiksliai yra maždaug 611 eurų. Tačiau net jei ir esate pasirengę sumokėti šią pinigų sumą, nedarykite to – pranešama, jog sukčių sukurta išpirkų rinkimo sistema turi trūkumų, ir dėl to jie negali identifikuoti vartotojų, kurie sumokėjo išpirką. Be to, kompiuterių saugumo ekspertai jau sukūrė priemonę, galinčią atkurti būtent šio viruso paveiktus failus – ją parsisiųsti galite čia. Vis dėlto, visų pirma privalote pašalinti patį virusą, o tai rekomenduojame padaryti su ReimageIntego programa.

UltraCrypter virus

Failų kodavimui UltraCrypter virusas naudoja RSA-4096 šifravimo sistemą. Failai užkoduojami viešojo rakto pagalba, o atkurti juos galima tik turint privatųjį raktą. Užšifravus failus, virusas kompiuteryje sukuria keletą rinkmenų, saugančių žinutę nuo nusikaltėlių. Šioje žinutėje vartotojui paaiškinama, jog failai buvo užšifruoti, ir jog norint juos atgauti reikia sumokėti išpirką. Tai padaryti reikia kuo greičiau, antraip nusikaltėliai dešifravimo rakto gali nebeparduoti. Taip jie siekia išgąsdinti kompiuterio vartotoją ir sukelti jam paniką, bei paskatinti sumokėti pinigus nedelsiant. Kaip ir minėjome, to daryti nereikėtų, nes nusikaltėliai greičiausiai nepadės jums atkurti failų.

Kaip plinta šis virusas?

UltraCrypter virusas plinta panašiais būdais, kaip ir kiti į jį panašūs virusai (TeslaCrypt, CryptoWall, Locky). Jį parsisiųsti galite iš nesaugių P2P failų dalinimosi sistemų arba atvėrus kenkėjišką el. laiško priedą. Be to, kompiuterių saugumo ekspertai praneša, jog šį virusą platina „Angler Exploit Kit” įrankis, kuris pasinaudoja pasenusios programinės įrangos pažeidžiamumais ir sugeba prasibrauti į aukos kompiuterį bei į jį įdiegti įvairias kenkėjiškas programas. Jei norite apsaugoti savo kompiuterį nuo virusų, siūlome į jį įdiegti patikimą antivirusinę programą.

Kaip pašalinti UltraCrypter virusą?

Jei nesate patyręs IT specialistas ar programuotojas, jokiu būdu nebandykite pašalinti šio viruso savarankiškai. Tai – sudėtinga programa, gebanti paslėpti savo komponentus kompiuterio sistemoje. Todėl UltraCrypter virusą siūlome šalinti su antivirusine programa. Be to, įdiegę tokią programą į savo kompiuterį, apsaugosite jį nuo kitų virusų bei šnipinėjimo programų. Jei virusas neleidžia įdiegti antivirusinės progamos į kompiuterį, sekite instrukcijas, pateiktas žemiau.

Privalote žinoti, jog kai kurie virusai sugeba paveikti failus taip, jog jų atkurti nebeįmanoma, o kompiuterių saugumo ekspertai tiesiog negali atrasti priemonių, padėsiančių vartotojams atgauti savo duomenis. Todėl norėdami išsaugoti svarbius failus, nuolat kurkite atsargines jų kopijas ir saugokite jas įvairiuose išoriniuose atminties įrenginiuose.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis UltraCrypter viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti UltraCrypter naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: UltraCrypter šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite UltraCrypter pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti UltraCrypter naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš UltraCrypter pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog UltraCrypter sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip UltraCrypter prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-ultracrypter-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie UltraCrypter ransomware virus