Sudėtingumo skalė:  
  (94/100)

OnyonLock viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos) - Decryption Methods Included

parašė Linas Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

OnyonLock yra failus šifruojantis virusas, priklausantis BTCWare virusų grupei

OnyonLock išpirkos raštelis

OnyonLock virusas – tai kenkėjiška programa, užkoduojanti aukos kompiuteryje esančius failus bei jiems pridedanti papildomą .onyon failo plėtinį. Alternatyvus šio viruso pavadinimas yra ONYON virusas, ir techninė informacija apie šią programą rodo, jog tai yra viena BTCWare viruso versijų.

Šis kenksmingas kompiuterinis virusas stengiasi užšifruoti visas kompiuteryje esančias nuotraukas, vaizdo įrašus, dokumentus, bei kitus svarbius failus. Baigus šią užduotį, virusas kompiuterio darbalaukyje išsaugo kibernetinių nusikaltėlių sukurtą žinutę tekstiniame faile !#_DECRYPT_#!.inf pavadinimu.

Šio išpirkos raštelio kopiją greičiausiai rasite ir kituose kompiuterio aplankuose, saugojančiuose užšifruotus failus. Šis raštelis teigia, jog failai aukos kompiuteryje buvo užšifruoti saugumo spragos dėka. Šis teiginys yra gana teisingas – jei kompiuteris būtų apsaugotas naujausiomis antivirusinėmis priemonėmis, virusui nebūtų pavykę į jį prasiskverbti.

Ši neteisėta programa buvo sukurta su tikslu patekti į taikinių kompiuterius su tikslu paversti jų failus įkaitais ir reikalauti išpirkos. Kibernetiniai sukčiai pasiūlo aukai susisiekti su jais vienu iš pateiktų el. pašto adresų – decrypter@onyon.su arba tk.btcw@protonmail.ch ir aptarti tolimesnius veiksmus su viruso kūrėjais.

Nors šiuo metu nėra žinoma, kokios sumos reikalauja OnyonLock kūrėjai, tačiau manoma, jog pastarieji yra linkę derėtis.

Išpirkos reikalaujančiame raštelyje pateikiama tik viena sąlyga – auka privalo susisiekti su viruso kūrėjais per tris dienas, arba jie pašalins failų atkodavimui reikalingą raktą iš savo serverių. Tai reiškia, jog auka prarastų galimybę atkurti sugadintus failus. Nusikaltėliai siūlo išbandyti jų parduodamą failų atkūrimo programą atsiunčiant jiems tris nedidelius failus – bendra jų užimama vieta diske neturėtų viršyti 10Mb.

Kibernetinio saugumo specialistai rekomenduoja ištrinti OnyonLock virusą nedelsiant, o failus atkurti pasinaudojant atsarginėmis duomenų kopijomis arba ekspertų sukurta failų atkūrimo programa. Virusą siūlome šalinti tik naudojant profesionalias antivirusines programas, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego.

OnyonLock viruso svetainėVienas iš kibernetinių sukčių el. pašto adresų yra decrypter@onyon.su, kuris susijęs su onyon[.]su svetaine. Tyrėja rodo į paveiksliuką, esantį jame. Sukčiai siūlo aukoms parašyti šiuo adresu su tikslu sužinoti, kaip atkurti .onyon failo plėtinio failus.

Pirmasis nusikaltėlių pateiktas el. pašto adresas yra susijęs su onyon[.]su puslapiu, kuriame apsilankė mūsų tyrėjai. Šis puslapis yra visiškai tuščias, tačiau jame yra vienas didelis GIF formato judantis paveikslėlis su daugeliui gerai žinomais pagal “Crazy Frog” dainą šokančiais vaikais.

Tai tikriausiai tėra nevykęs nusikaltėlių bandymas juokauti. Akivaizdu, jog tokiu virusu užsikrėtusiems kompiuterių vartotojams tai juoko tikrai nesukels. Be to, patikrinus, kas sukūrė šį puslapį, paaiškėjo, jog kūrėjas puslapį užregistravo neanonimiškai – jo el. paštas yra jonnnilson29[@]gmail.com.

Jei kada nors sulauksite laiško iš jo, neatverkite! Be to, sprendžiant iš to, jog sukčius naudojasi Gmail pašto dėžute, tikėtina, jog atitinkamoms instancijoms nebus sunku jį susekti. Kol tai nutiks, siūlome negaišti ir pašalinti OnyonLock virusą.

Išpirkos reikalaujančių virusų platinimo metodai

Kol kas yra žinoma, jog Onyon Lock virusas plinta el. pašto brukalų pavidalu. Kitaip tariant, rekomenduojame jums laikytis atokiau nuo laiškų, kuriuos atsiuntė nepažįstamieji. Prieš atverdami el. laišką, įsitikinkite, jog pažįstate jo siuntėją asmeniškai. Neskubėkite atverti įtartinų laiško priedų ar nuorodų.

Taip pat siūlome laikytis atokiau nuo pavojingų failų dalinimosi svetainių ir ypač nuo kenkėjiškos “Rogers Hi-Speed Internet” programos, kuri platina BTCWare virusą.

Stenkitės aplenkti neaiškias internetines svetaines ir jokiu būdu nesisiųskite jų siūlomų programų ar failų. Jei ieškote tam tikros programos, pirma paskaitykite vartotojų atsiliepimus internete – tiek apie programą, tiek apie jos parsisiuntimo nuorodą pateikiantį puslapį. Net ir legalios programos gali turėti keletą kenksmingų komponentų, tačiau tik tokiu atveju, jei ją siųsitės iš nepatikimų puslapių.

Žinios apie virusų platinimo metodus padės jums išvengti nepageidaujamų programų parsisiuntimo. Deja, net ir patys atsargiausi kompiuterių vartotojai gali būti suklaidinti, todėl rekomenduojame imtis pagrindinių apsaugos priemonių – susikurkite atsarginę failų kopiją, nuolat atnaujinkite turimas programas ir, žinoma, įsidiekite gerą antivirusinę programą.

Geriausias būdas OnyonLock virusui šalinti

Jei svarstote, kokiu būdu geriausia trinti OnyonLock virusą, mes turime atsakymą. Virusą rekomenduojame trinti su automatine virusų šalinimo programa. Atminkite, jog neteisėtos programos pasitelkia įvairius būdus įsišaknyti aukos kompiuteryje, todėl greičiausiai įprastais būdais jos pašalinti nepavyks.

Savaime suprantama, nereikėtų tokių virusų bandyti trinti savo jėgomis. Sekdami žemiau pateiktas instrukcijas, perkraukite kompiuterį saugiuoju rėžimu su interneto prieiga, parsisiųskite rekomenduojamą viruso šalinimo programą ir praskenuokite kompiuterį.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis OnyonLock viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti OnyonLock naudojant Safe Mode with Networking

Perkraukite kompiuterį nurodytu būdu, jog galėtumėte saugiai ištrinti virusą su antikenkėjiška programa.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: OnyonLock šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite OnyonLock pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti OnyonLock naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš OnyonLock pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog OnyonLock sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti OnyonLock. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

 Jei jau pašalinote virusą, galite imti dairytis tinkamo failų atkūrimo metodo. Jei neturite atsarginių failų kopijų, galite pasinaudoti šiais patarimais:

Jei OnyonLock užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro įrankis

Jūs privalote išmėginti Data Recovery Pro – šis įrankis dažnai padeda atkurti sugadintus arba ištrintus failus.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus OnyonLock viruso;
 • Atkurkite juos.

Paieškokite šešėlinių failų kopijų

Dažniausiai ransomware kategorijos virusai ištrina šešėlines failų kopijas, tačiau vis dėlto kartais jiems to padaryti nepavyksta. Todėl siūlome pasitelkti ShadowExplore programą ir pabandyti atkurti dalį failų VSS pagalba.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Atkurkite failus su BTCWare atšifravimo programa

„Avast“ ekspertai sukūrė programą, galinčią atkurti Onyon viruso sugadintus failus. Atšifravimo įrankį galite parsisiųsti iš čia.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip OnyonLock prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-onyonlock-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie OnyonLock ransomware virus