Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

.Cerber2 failo plėtinio virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Linas Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Kodėl turėtumėte saugotis .Cerber2 viruso?

Virusų-vagių (angl. ransomware) kūrėjai nenustoja tobulėti ir kurti vis sudėtingesnes ir pavojingesnes programas. .Cerber2 tai tik vienas šio nesibaigiančio proceso pavyzdžių. Praėjo jau kuris laikas nuo tada, kai Cerber kūrėjai išleido pirminę viruso, besitaikančio į vartotojų duomenis ir pinigines, versiją. Tačiau visai neseniai, kompiuterinio saugumo saugumo ekspertus pasiekė pranešimai apie naują šio viruso variantą, Cerber 2.0. Be to, kad naudoja kitokį failų plėtinį užkrėstiems failams identifikuoti, šis naujas virusas nuo savo pirmtako skiriasi ir daugeliu kitų aspektų. Pokyčiai pastebimi ne tik .Cerber2 programos kode, tačiau akivaizdžiai matomi ir viruso aukoms. Vartotojai, kurie buvo užsikrėtę Cerber anksčiau turbūt nebeatpažintų, jog tai – tas pats virusas. Todėl atsižvelgdami į naujos viruso versijos naudojamą failų plėtinį ir kitus pokyčius, saugumo ekspertai įvardijo šią naują infekciją kaip .Cerber2 virusą. Galima numanyti, jog naujoji viruso versija yra ne mažiau pavojinga, nei originalioji. Tad jei jau užsikrėtėte ir ieškote sprendimo, kaip šį virusą-vagį panaikinti iš kompiuterio nesukeliant papildomos grėsmės sistemai – jums pasisekė. Visą informaciją, kaip tai padaryti rasite straipsnio apačioje. Tačiau atminkite, jog esant būtinybei, galite nedvejodami pasitelkti Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą, ir pašalinti virusą iš savo kompiuterio.

An illustration of the .Cerber2 virus

Dar viena .Cerber2 viruso naujiena yra tai, jog dabar jo ikona pasirinktas vaikiško žaidimo Anka herojaus paveikslėlis. Natūralu, jog virusui tobulėjant ši ikona greičiausiai bus pakeista. Taip pat svarbu paminėti, jog .Cerber failų plėtinio prie užkrėstų failų dabar nebepamatysite. Vietoje jo, užrakinti duomenys bus pažymėti plėtiniu “.Cerber2”. Jei su tokio tipo virusais susiduriate pirmą kartą, tai, jog staiga nebegalite pasiekti savo duomenų gali gerokai išgąsdinti. Tik nepanikuokite, nes būtent to programišiai ir laukia. Jie kaip mat pakeičia ekrano paveikslėlį išpirkos rašteliu, kuriame detaliai paaiškina, kas kompiuteriui nutiko ir ko auka turėtų imtis, kad susigrąžintų savo duomenis. Viskas ko jums reikia, tai duomenų atrakinimo raktas. Vienintelė problema – šis raktas programišių rankose, tad norėdami jį atsiimti turėsite sumokėti nemenką pinigų sumą, tačiau to daryti mes nepatariame. Akivaizdu, jog paklusę programišiams jūs nukentėsite finansiškai, tačiau dėl duomenų susigrąžinimo nėra jokių garantijų. Galiausiai, turime pabrėžti, jog Cerber Decryptor failų šifravimo įrankis naudotas Cerber viruso užrakintiems duomenims iššifruoti .Cerber2 virusui netinka. Tai reiškia, jog turėsite paprasčiausiai panaikinti .Cerber2 iš kompiuterio.

Kaip nuo šio viruso apsaugoti asmeninius duomenis?

Internete gausu įvairių programų, aplikacijų ir įrankių, siūlančių apsaugą nuo virusų-vagių. Tačiau jokios programos negali apsaugoti nuo .Cerber2 viruso visu 100%. Todėl norėdami apsaugoti savo asmeninius duomenis privalote įdėti papildomų pastangų ir patys. Papildomą apsaugą savo svarbiems failams galite suteikti sukurdami jų atsargines kopijas. Šias kopijas galite laikyti išoriniuose įrenginiuose, tokiuose kaip USB raktai, išoriniai kietieji diskai ir panašiai, svarbu, kad šie prietaisai būtų atjungti nuo kompiuterio ir interneto prieigos, kol yra nenaudojami. Nebandykite atkurti duomenų iš šių išoriniu laikmenų, kol virusas vis dar kompiuteryje. Pirmiau ištrinkite .Cerber2. Jei failų kopijų sukurti nespėjote, galite bandyti atgauti kai kuriuos duomenis naudodami PhotoRec, R-Studio ar Kaspersky duomenų atkūrimo įrangą.

Ar galima pašalinti .Cerber2 iš kompiuterio saugiai?

Kaip jau minėjome, atkurti duomenis po .Cerber2 atakos yra praktiškai neįmanoma, tad geriausia, ką tokiu atveju galite padaryti, tai ištrinti virusą iš kompiuterio ir kantriai laukti, kol bus išleistas .Cerber2 atrakinimo raktas. Tačiau nepulkite naikinti viruso patys. Pirmiau įsitikinkite, jog turite reikiamus įrankius, kad tai galėtumėte padaryti saugiai. Apačioje pateikiame keletą patikimų antivirusinių sistemų variantų. Turbūt straipsio apačioje jau pastebėjote ir rankinio .Cerber2 panaikinimo instrukcijas. Šios instrukcijos skirtos virusui nukenksminti, tačiau jomis vadovaudamiesi viruso nepanaikinsite. Tam reikalinga antivirusinė sistema.

Pasiūlymas
Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje
Alternatyvios programos
Malwarebytes
Alternatyvios programos
Malwarebytes

Rankinis .Cerber2 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .Cerber2 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .Cerber2 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .Cerber2 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .Cerber2 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .Cerber2 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .Cerber2 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .Cerber2 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes Malwarebytes arba Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security.

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cerber2-file-extension-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis