Sudėtingumo skalė:  
  (70/100)

BlackMoon viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas)

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Įsilaužimo įrankiai

Kaip veikia BlackMoon trojanas?

BlackMoon trojanas dar yra žinomas kaip BlackMoon virusas bei yra aptinkamas W32/Banbra pavadinimu. Pirmą kartą šio kenkėjiško viruso ataka buvo užfiksuota 2014 metais. Ši kenkėjiška kompiuterinė programa yra sukurta tam, jog vogtų aukos asmeninę informaciją bei prisijungimo prie internetinės bankininkystės duomenis. Pranešama, jog šis virusas jau spėjo užkrėsti daugiau nei 100 000 kompiuterių visame pasaulyje, tačiau daugiausiai šis kenkėjas paveikė rytų Azijos regiono gyventojus, ypač Šiaurės Korėjoje, Japonijoje, bei Kinijoje gyvenančius kompiuterių vartotojus.

Patekęs į kompiuterį, BlackMoon įrašo daugybę kenkėjiškų failų. Pagrindinis šio viruso komponentas yra DLL failas, kurį paleidžia rundll32.exe vykdomasis failas. Virusas gali paveikti visas interneto naršykles – Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome, ir priversti auką apsilankyti apgaulinguose internetiniuose puslapiuose. Vartotojui pabandžius atverti kokią nors interneto paieškos sistemą arba patekti į internetinės bankininkystės prisijungimo puslapį, virusas kompiuterio ekrane parodo perspėjantį pranešimą, kuriame sakoma, jog reikia įvykdyti saugumo patikrinimą ir patvirtinti vartotojo tapatybę, o tai padaryti galima neva tik prisijungiant prie banko paskyros. Žinoma, šis pranešimas yra apgaulingas. Virusas tuomet nukreipia vartotoją į sufalsifikuotą banko prisijungimo puslapį, kurį valdo internetiniai sukčiai. Viskas, ką jame įveda vartotojas, nukeliauja tiesiai į kibernetinių sukčių rankas. Tokiu būdu, pats to nežinodamas, kompiuterio vartotojas gali atskleisti savo asmeninį bei darbo telefono numerį, vardą, pavardę, kreditinės kortelės duomenis, slaptažodžius, asmens kodą ir kitus svarbius duomenis. Surinkta informacija siunčiama į nusikaltėlių serverius ir gali nedelsiant būti panaudota nelegaliems tikslams.

BlackMoon virus

Jei manote, jog BlackMoon trojanas paveikė jūsų kompiuterį, nedelsiant patikrinkite kompiuterį su antivirusine programa. Rekomenduojame naudoti Reimage Reimage Cleaner Intego programą. Jei nesate patyręs kompiuterių vartotojas, nebandykite surasti ir ištrinti šio viruso patys – tai itin sudėtinga kompiuterinė programa, kuri gali slėpti savo komponentus po įprastų failų pavadinimais, todėl surasti juos visus yra itin sunku.

Kokiu būdu platinamas šis virusas?

BlackMoon virusas plinta Trojos arklio pavidalu – galite jį įsirašyti kartu su kita saugiai atrodančia programa. Dažniausiai jis platinamas su neoficialiais programų atnaujinimais, todėl venkite trečiųjų šalių puslapių, siūlančių atnaujinti jūsų Java ar Flash programinę įrangą. Tokie atnaujinimai gali būti papildyti kenkėjiškais komponentais. Deja, šį virusą galite parsisiųsti ir to nesitikėdami. Tereikia tik apsilankyti kenksmingame Internetiniame puslapyje ar paspausti ant netinkamos reklamos tam, jog sukeltumėte pavojų savo kompiuterio sistemai. Geriausias būdas apsisaugoti nuo tokių kibernetinių atakų – įdiegti į kompiuterį antivirusinę programą.

Kaip pašalinti BlackMoon?

Kaip ir minėjome, BlackMoon trojanas yra itin pavojingas virusas, todėl nevertėtų bandyti jį ištrinti savarankiškai. Tam pasitelkite patikimos virusų šalinimo programos pagalbą. Ji patikrins visą kompiuterio sistemą bei ištrins šį virusą automatiniu būdu. Rekomenduojame kompiuterį su antivirusine programa patikrinti net kelis kartus tam, jog įsitikintumėte, jog sistemoje nebeliko jokių BlackMoon komponentų. Pašalinus virusą, rekomenduojame pakeisti visus internetinių paskyrų prisijungimo duomenis, bei banko slaptažodžius.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-blackmoon-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie BlackMoon virus