BlackMoon viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas)
BlackMoon viruso pašalinimas
Kas yra BlackMoon virusas?
Kaip veikia BlackMoon trojanas?
BlackMoon trojanas dar yra žinomas kaip BlackMoon virusas bei yra aptinkamas W32/Banbra pavadinimu. Pirmą kartą šio kenkėjiško viruso ataka buvo užfiksuota 2014 metais. Ši kenkėjiška kompiuterinė programa yra sukurta tam, jog vogtų aukos asmeninę informaciją bei prisijungimo prie internetinės bankininkystės duomenis. Pranešama, jog šis virusas jau spėjo užkrėsti daugiau nei 100 000 kompiuterių visame pasaulyje, tačiau daugiausiai šis kenkėjas paveikė rytų Azijos regiono gyventojus, ypač Šiaurės Korėjoje, Japonijoje, bei Kinijoje gyvenančius kompiuterių vartotojus.
Patekęs į kompiuterį, BlackMoon įrašo daugybę kenkėjiškų failų. Pagrindinis šio viruso komponentas yra DLL failas, kurį paleidžia rundll32.exe vykdomasis failas. Virusas gali paveikti visas interneto naršykles – Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome, ir priversti auką apsilankyti apgaulinguose internetiniuose puslapiuose. Vartotojui pabandžius atverti kokią nors interneto paieškos sistemą arba patekti į internetinės bankininkystės prisijungimo puslapį, virusas kompiuterio ekrane parodo perspėjantį pranešimą, kuriame sakoma, jog reikia įvykdyti saugumo patikrinimą ir patvirtinti vartotojo tapatybę, o tai padaryti galima neva tik prisijungiant prie banko paskyros. Žinoma, šis pranešimas yra apgaulingas. Virusas tuomet nukreipia vartotoją į sufalsifikuotą banko prisijungimo puslapį, kurį valdo internetiniai sukčiai. Viskas, ką jame įveda vartotojas, nukeliauja tiesiai į kibernetinių sukčių rankas. Tokiu būdu, pats to nežinodamas, kompiuterio vartotojas gali atskleisti savo asmeninį bei darbo telefono numerį, vardą, pavardę, kreditinės kortelės duomenis, slaptažodžius, asmens kodą ir kitus svarbius duomenis. Surinkta informacija siunčiama į nusikaltėlių serverius ir gali nedelsiant būti panaudota nelegaliems tikslams.
Jei manote, jog BlackMoon trojanas paveikė jūsų kompiuterį, nedelsiant patikrinkite kompiuterį su antivirusine programa. Rekomenduojame naudoti FortectIntego programą. Jei nesate patyręs kompiuterių vartotojas, nebandykite surasti ir ištrinti šio viruso patys – tai itin sudėtinga kompiuterinė programa, kuri gali slėpti savo komponentus po įprastų failų pavadinimais, todėl surasti juos visus yra itin sunku.
Kokiu būdu platinamas šis virusas?
BlackMoon virusas plinta Trojos arklio pavidalu – galite jį įsirašyti kartu su kita saugiai atrodančia programa. Dažniausiai jis platinamas su neoficialiais programų atnaujinimais, todėl venkite trečiųjų šalių puslapių, siūlančių atnaujinti jūsų Java ar Flash programinę įrangą. Tokie atnaujinimai gali būti papildyti kenkėjiškais komponentais. Deja, šį virusą galite parsisiųsti ir to nesitikėdami. Tereikia tik apsilankyti kenksmingame Internetiniame puslapyje ar paspausti ant netinkamos reklamos tam, jog sukeltumėte pavojų savo kompiuterio sistemai. Geriausias būdas apsisaugoti nuo tokių kibernetinių atakų – įdiegti į kompiuterį antivirusinę programą.
Kaip pašalinti BlackMoon?
Kaip ir minėjome, BlackMoon trojanas yra itin pavojingas virusas, todėl nevertėtų bandyti jį ištrinti savarankiškai. Tam pasitelkite patikimos virusų šalinimo programos pagalbą. Ji patikrins visą kompiuterio sistemą bei ištrins šį virusą automatiniu būdu. Rekomenduojame kompiuterį su antivirusine programa patikrinti net kelis kartus tam, jog įsitikintumėte, jog sistemoje nebeliko jokių BlackMoon komponentų. Pašalinus virusą, rekomenduojame pakeisti visus internetinių paskyrų prisijungimo duomenis, bei banko slaptažodžius.
Jums rekomenduojama
Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų
Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai.
Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti.
Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.