Geriausios išpirkos reikalaujančių virusų šalinimo programos 2017

2016-ieji metai tikrai gali būti vadinami išpirkos reikalaujančių virusų[1] klestėjimo metais. Šių virusų būna įvairių – vieni jų užšifruoja aukos failus, o kiti tik užblokuoja prieigą prie pačio kompiuterio. Per pastaruosius 12 mėnesių internete plito tūkstančiai įvairiausių išpirkos reikalaujančių virusų (pavyzdžiui, Locky[2] arba Cerber), sugebėjusių iš aukų išvilioti milijonus dolerių. Deja, šiandienos situacija taip pat nežada nieko gero. Tikėtina, jog tokių atakų skaičius 2017 metais tik augs. Laimei, kenkėjiškos programinės įrangos analitikai nesiliauja kovoję su virusų kūrėjais ir gana sėkmingai (kiek tai įmanoma laiko atžvilgiu) randa spragas naujų virusų koduose ir tuo pasinaudoję kuria failų atkodavimo programas, leidžiančias aukos atgauti failus nemokant išpirkos mokesčio. Vis dėlto internete yra daugiau sėkmingai suprogramuotų virusų, kurie yra per sudėtingai apsaugoti įvairiomis technologijomis, neleidžiančiomis ekspertams atrasti priešnuodžio. Tai reiškia, jog grėsmė užkrėsti kompiuterį tokiu virusu bei prarasti failus visam laikui yra itin didelė. Todėl labai svarbu failus apsaugoti iš anksto – sukurti atsargines jų kopijas[3], o į kompiuterį įdiegti antivirusinę programą. Vis dėlto yra svarbu įsidėmėti tai, jog į kompiuterį įdiegus apsaugos programą, jos pamiršti nevalia – ją kartas nuo karto reikia atnaujinti arba pakeisti nustatymus taip, jog ji parsisiųstų ir įdiegtų naujausius atnaujinimus pati. Tobulėjant virusams, atnaujinamos ir antivirusinės programos, todėl įdiegti programų atnaujinimus yra būtina!

Šiuo metu internete galima rasti daugybę skirtingų antivirusinių arba virusus šalinančių programų. Pasirinkimas platus, tad kaip gi žinoti, kurios programos yra geriausios? Norėdami sutaupyti jums laiko, mes paruošėme apibendrintą geriausių išpirkos reikalaujančių virusų šalinimo programų 2017-iems metams sąrašą. Atminkite, jog virusai nuolat vystosi, todėl esminis dalykas kalbant apie antivirusinių programų efektyvumą yra laiku įdiegti atnaujinimai[4]. Natūralu, jog jei kompiuteryje turėsite seną virusus šalinančią programą, ji nesugebės aptikti ir pašalinti prieš savaitę internete pasirodžiusio viruso. Taip pat įsidėmėkite, jog virusus šalinančios programos nėra failų atkūrimo programos. Jų paskirtis – pašalinti kenksmingas programas iš jūsų kompiuterio, tačiau dešifruoti sugadintų failų jos negali. Tikimės, jog mūsų sudarytas sąrašas padės jums išsirinkti tinkamiausią virusų šalinimo programą.

1. Malwarebytes 3.0

Jei ieškote kompiuterio neapkraunančios bei greitos išpirkos reikalaujančių virusų šalinimo programos, MalwarebytesAnti-Malware – puikus pasirinkimas. Nesenai pasirodė atnaujinta trečios kartos programos versija, kuri, pasak jos autorių, beveik prilygsta antivirusinei programai. Malwarebytes 3.0 gali pasigirti daugybe patobulinimų, kurie pavertė šią programą dar galingesne bei gebančia šalinti virusus iki keturių kartų greičiau. Ji gali apsaugoti nuo išpirkos reikalaujančių virusų, neleisti užeiti į kenksmingas svetaines bei pašalinti pavojingiausius virusus iš sistemos greitai ir lengvai. Šios programos galimybėms įvertinti suteikiamas 14 dienų bandomasis laikotarpis, o pilną programos versiją galėsite įsigyti už $39.99. Daugiau apie Malwarebytes 3.0 skaitykite čia.

Malwarebytes 3.0 virusus šalinanti programa

2. Plumbytes Anti-Malware

Plumbytes Anti-Malware yra įmantri programa, galinti nesunkiai pašalinti kenksmingus failus bei programas iš ransomware virusą pasigavusių kompiuterių vartotojų. Programą itin lengva įdiegti, o dar lengviau ja naudotis – jos valdymo panelėje nerasite įmantrių žodžių ir sąvokų, taip pat nerasite galybės sudėtingų pasirinkimų, todėl naudotis šia programa bus paprasta. Ji sukurta taip, jog palengvintų vartotojo darbą. Skenuodama kompiuterio sistemą, Plumbytes aptiks ir pašalins Trojanus, “rootkit” virusus, potencialiai nepageidaujamas programas, ir kitas pavojingas programas, įskaitant išpirkos reikalaujančius virusus. Pusę metų galiojančią programos licenziją įsigysite už $49.99 – mūsų nuomone, apžvelgus Plumbytes galimybes, šios programos kaina atitinka kokybę. Norėdami sužinoti daugiau detalių apie Plumbytes Anti-Malware, apsilankykite šiame puslapyje.

Plumbytes Anti-Malware virusus šalinanti programa

3. Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Webroot kompanija, pradėjusi nuo Mac OS skirto produkto, pamažu užaugo į didelę kompaniją, šiandien siūlančią antivirusines programas įvairioms operacinėms sistemoms, įskaitant Windows, Mac ir Android. WebrootSecureAnywhere AntiVirus – tai galinga virusų šalinimo programa, kuri remiasi internete esančiais serveriais(angl. cloud-based), leidžiančiais palengvinti programos darbą bei laiku perduoti jai naujausius virusų apibūdinimus. Webrootantivirusinė programa visuomet palaiko ryšį su šiais serveriais ir, įrenginyje aptikusi neaiškių failų, greit išsiaiškina, ar jie yra saugūs. Norėdami naudotis visomis Webroot SecureAnywhere AntiVirus galimybėmis, įsigykite šią programą už $25.99 (metams). Susidomėjote? Daugiau informacijos rasite čia.

Webroot SecureAnywhere AntiVirus virusus šalinanti programa

4. Zemana Anti-Malware

Nors Zemana Anti-Malware yra palyginti nauja virusų šalinimo programa, ji jau spėjo užsitarnauti tūkstančių vartotojų pasitikėjimą. Ši itin greita programa jums suteiks išsamią skenavimo rezultatų analizę vos per penkias minutes nuo jos paleidimo. Kaip ir daugelis tokių programų, Zemana siūlo išbandyti jos galimybes nemokamai, tačiau greičiausiai būsite nustebinti pilnos programos versijos kaina. Vos už $6.95 įsigysite galimybę metus naudotis Zemana apsauga bei galėsite konsultuotis su 24/7 dirbančiais konsultantais, padėsiančiais išspręsti iškilusias problemas. Plačiau apie Zemana Anti-Malware skaitykite čia.

Zemana Anti-Malware virusus šalinanti programa

5. OSHI Defender

OSHI nėra pati galingiausia programa, ypač atsižvelgiant aukštesnėse sąrašo vietose esančias konkurentes. Kaip bebūtų, ši nuolat tobulinama priemonė gali pasigirti įvairiomis savybėmis. Jei neieškote galingos antivirusinės programos, o tiesiog norite sustiprinti kompiuterio bei savo privačių duomenų apsaugą, OSHI Defender – geras pasirinkimas. Skirtingai nei galingos antivirusinės, OSHI nesulėtins jūsų kompiuterio darbo, o jūsų kompiuteriui suteiks apsaugą nuo kenkėjiškų programų bei programišių atakų, apsaugos jūsų interneto naršykles, bei neleis išpirkos reikalaujantiemsvirusams užblokuoti prieigos prie kompiuterio. Daugiau detalių apie OSHI Defender sužinosite perskaitę šią apžvalgą.

OSHI Defender virusus šalinanti programa

Atkurkite sistemos stabilumą su Reimage

Anksčiau aptartos programos yra neabejotinai galingos ir patikimos, ir jų pagalba ištrinsite į kompiuterį įsiveržusias kenkėjiškus virusus. Nors tokios programos pašalina su virusais susijusius failus, jos ne visada padeda sutvarkyti pasekmes, kurias tie virusai sukelia. Sugadintiems failams ar sistemai atstatyti gali prireikti atitinkamų programų pagalbos. Tokiu atveju jums pravers Reimage programa. Nors ji negali atšifruoti viruso sugadintų failų, ji lengvai pataisys sugadintus Windows registrų failus, atkurs sugadintas programas bei pakeis pažeistus sistemos failus naujais. Be to, privalome paminėti ir faktą, jog Reimage turi integruotą Avira AntiVir technologiją, leidžiančią pašalinti virusus iš kompiuterio, todėl jei jūsų antivirusinė neaptinka tam tikro viruso, yra didelė tikimybė, jog tai padarys Reimage. Galimybė naudotis šia programa, bei Reimage specialistų pagalba metams kainuos $69.99. Jei norite įsigyti šią programą, siūlome perskaityti šios programos apžvalgą.

Reimage image

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Liucija yra tinklalapio Virusai.lt naujienų redaktorė. Per ilgus darbo metus IT industrijoje, jis sukaupė daug žinių, kurios leidžia pateikti aiškius ir suprantamus straipsnius bei kompiuterinių virusų panaikinimo instrukcijas.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink