Geriausios antivirusinės programos 2017

2016 metais kibernetinės saugos specialistai susidūrė su nemažai sunkumų. Pavyzdžiui, Kaspersky kenkėjiškos programinės įrangos specialistai savo parengtoje pusės metų ataskaitoje[1] pranešė, jog vien antrajame 2016-tųjų metų ketvirtyje buvo užfiksuota maždaug 172 mln. kibernetinių atakų atvejų. Iš viso buvo paveiktos net 191 šalys, o nuo atakų kentėjo visi – tiek individualūs kompiuterių vartotojai, tiek įmonės ar net valdžios organizacijos. Deja, būtų naivu tikėtis, jog 2017 metais situacija pagerės. Atvirkščiai, ekspertai prognozuoja dar greitesnį virtualių kenkėjų vystymąsi bei sričių, kurias jie gali paveikti, plitimą. Greitai išpopuliarėjusios atakos prieš sveikatos apsaugos organizacijas yra tik pradžia – nusikaltėliai neabejotinai ras naujų būdų pasipelnyti iš dabartinės situacijos, kuomet kiekvienas žmogus, įmonė, ar valstybinė organizacija yra neatsiejama internetinės bendruomenės dalis.

Esant tokiai situacijai, akivaizdu, jog organizacijos ir privačios įmonės turi stengtis ir daugiau investuoti siekiant apsaugoti savo duombazes. Nors ir mažesniu mastu, siekiant išsaugoti svarbią informaciją, panašių priemonių priversti imtis visi asmeninių kompiuterių vartotojai. Vis dėlto visi turėtų atsiminti, jog kompiuterio bei jame saugomų duomenų, o taip pat ir asmeninės informacijos saugumu turėtų pasirūpinti pats kompiuterio vartotojas. Atsižvelgus į šiandien prieinamų kibernetinės saugos priemonių pasiūlą, akivaizdu, jog išsirinkti tinkamiausią produktą gali būti sudėtinga, todėl mūsų komanda paruošė šį mūsų nuomone geriausių anti-kenkėjiškų programų sąrašą. Mūsų ekspertai išmėgino bei išanalizavo kiekvieną šių programų ir įsitikino jų patikimumu. Šalia kiekvienos jų rasite trumpą programos aprašymą, ir nuorodą į pilną programos apžvalgą, kurioje rasite ir saugią programos parsisiuntimo nuorodą.

1. Malwarebytes 3.0

Tikriausiai jau esate girdėję apie Malwarebytes 3.0 programą. Tai itin galinga kenkėjiškos programinės įrangos šalinimo programa, kuri dar visai neseniai buvo atnaujinta ir todėl dabar siūlo daugybę naujų funkcijų. Nors ši programa siūlo ir nemokamą versiją, akivaizdu, jog Malwarebytes Premium 3.0 yra nepalygintinai naudingesnė programa. Šios anti-kenkėjiškos programinės įrangos kūrėjai teigia, jog trečioji programos versija pralenkia įprastus tokių programų standartus ir net gali atstoti tradicinę antivirusinę programą. Teigiama, jog Malwarebytes 3.0 kompiuterį skenuoja iki keturių kartų greičiau, gali pašalinti giliai sistemoje pasislėpusius virusus, neleisti vartotojui apsilankyti kenksmingose bei apgaulingose interneto svetainėse, bei pataisyti sugadintus failus. Apibendrinus, Malwarebytes 3.0 yra vertinga antivirusinė programa, kurią galite įsigyti už $39.99. Pilna šios programos versija galėsite naudotis metus nuo jos įsigijimo datos. Daugiau apie Malwarebytes 3.0 skaitykite čia.

Malwarebytes 3.0 programa

2. Plumbytes Anti-Malware

Plumbytes – tai dar viena virusų šalinimo programa, kuri rinkoje atsirado dar visai nesenai, tačiau jau spėjo pelnyti kibernetinio saugumo ekspertų pasitikėjimą. Žinoma, ne be priežasties – ši programa užtikrina kompiuterio saugumą ištrindama į sistemą prasiskverbusius virusus bei šnipinėjančias programas, neleidžia vartotojui įsirašyti potencialiai nepageidaujamų programų, bei atkuria sistemos stabilumą ištrindama kenksmingus failus. Šios naudingos funkcijos lengvai pasiekiamos per lengvai valdomą Plumbytes vartotojo sąsają – programa galės naudotis tiek patyrę, tiek nepatyrę kompiuterių vartotojai. Būtų teisinga pridurti, jog Plumbytes puikiai tinka mažiau informacinėmis technologijomis besidomintiems žmonėms. Be to, jei naudojantis šia programa iškiltų sunkumų, juos greit padės išspręsti kompanijos ekspertai, siūlantys savo pagalbą 24/7. Visapusišką apsaugą nuo virusų bei ranka pasiekiamą ekspertų pagalbą metams galite įsigyti už $49.99. Jei ši programa jus sudomino, daugiau apie ją sužinosite paskaitę išsamią Plumbytes Anti-Malware 2016 apžvalgą.

Plumbytes Anti-Malware programa

3. BitDefender Total Security 2017

Bitdefender patenka į beveik visus geriausių antivirusinių sąrašus, nes yra viena galingiausių virusų šalinimo programų. Ši programa veikia Windows, Mac bei Android operacinėse sistemose, ir vienu metu gali saugoti iki penkių įrenginių. Programos kūrėjai siūlo puikų balansą tarp galingos antivirusinės programos bei paprastos anti-kenkėjiškos programinės įrangos, reikalingos asmeninių kompiuterių vartotojams. Dar vienas Bitdefender pliusas – ji neapkrauna kompiuterio, todėl taupo nešiojamų kompiuterių baterijas ir netrukdo kitoms programoms funkcionuoti. Kalbant apie Bitdefender trūkumus, turime paminėti šios programos kainą – jos licenziją metams galite įsigyti už $89.99. Vis dėlto šios antivirusinės kūrėjai siūlo įvairiausių nuolaidų bei specialių pasiūlymų, todėl atidžiai sekdami oficialioje Bitdefender svetainėje talpinamas naujienas greičiausiai galėsite programą įsigyti ir už kiek mažesnę kainą. Daugiau informacijos apie šią antivirusinę rasite čia.

Bitdefender Total Security 2017 programa

4. Zemana AntiMalware

Zemana – tai kenkėjiškų programų šalinimo programa, skirta Windows operacinės sistemos vartotojams. Nors savo savybėmis programa negali prilygti ankčiau minėtiems kenkėjiškų programų šalinimo gigantams, Zemana sugeba suteikti pakankamai aukštą apsaugos lygį. Nors lyginant su tradicinėmis antivirusinėmis ši programa yra lengvasvorė, ji gali suteikti kompiuteriui realaus laiko apsaugą, o tai yra itin naudinga savybė. Be to, jos pagalba išvalysite savo interneto naršykles nuo nereikalingų bei pavojingų priedų ir atstatysite gerą kompiuterio būklę pašalindami “rootkit” virusus (šią savybę turi nedaugelis anti-kenkėjiškų programų). Jei ieškote inovatyvaus virusų šalinimo įrankio, ši programa – puikus pasirinkimas. Be to, jus nustebins jos kaina – metus galiojanti licenzija jums tekainuos $6.96. Mes esame paruošę išsamią šios programos apžvalgą anglų kalba, todėl jei susidomėjote, skaitykite ją čia.

Zemana AntiMalware programa

5. Emsisoft Anti-Malware

Emsisoft kompanijos pavadinimas žinomas daugeliui – ji efektyviai kovoja su išpirkos reikalaujančiais virusais[2] ir kuria nemokamas failų atkūrimo programas. Tačiau Emsisoft ekspertų komanda kovoja ir su kitomis virusų rūšimis, todėl yra sukūrusi įvairių apsisaugojimo nuo kenksmingų programų priemonių. Viena jų – Emsisoft Anti-Malware, skirta Windows OS. Ši programa gali pasigirti dvigubos galios skenavimo funkcija, kuri sugeba patikrinti kompiuterio sistemą greičiau nei per vieną minutę. Be to, ši antivirusinę programa užtikrins jūsų saugumą naršant internete, bei automatiškai patikrins iš interneto parsisiųstų failų patikimumą. Oficialiame Emsisoft tinklalapyje šią programą galite įsigyti už $39.99 (licenzija galios metus). Apie santraukoje nepaminėtas Emsisoft Anti-Malware savybes skaitykite čia.

Emsisoft Anti-Malware programinė įranga

Siekiate visapusiškos kompiuterio apsaugos priemonės? Susipažinkite su Reimage

Daugelis antivirusinių programų kuriamos su tam tikru tikslu – kiekviena jų pasižymi savo stipriosiomis savybėmis, kurių dažniausiai neturi konkurentų programos. Be to, visapusei kompiuterio apsaugai užtikrinti, vartotojai yra raginami įsigyti keletą apsaugos programų, o tai prieinama ne kiekvieno kišenei. Be to, keletas kartu veikiančių programų gali lėtinti kompiuterio veiklą ar net trukdyti viena kitai. Šiai problemai jau atsirado sprendimas – viskas-viename programa, kuri pasižymi tiek galingos antivirusinės[3] savybėmis, tiek kompiuterio optimizavimo programos ypatumais. Tai – Reimage programa. Panaršę internete greičiausiai rasite keletą negatyvių atsiliepimų apie šią programą, tačiau su šiandienine programos versija jų nesiekite. Anksčiau ši programa naudojo kiek įkyrius reklamos būdus, tačiau situacija pasitaisė. Dabar kompanija bendradarbiauja su tokiais žinomomis kompanijomis kaip Avast. Su šia kompanija sudariusi bendradarbiavimo sutartį, Reimage suteikia savo vartotojams galimybę šalinti kompiuteryje esančius virusus pasitelkus Avast AntiVir technologiją. Reimage gali atkurti sugadintus ar pašalintus Windows sistemos failus bei paspartinti kompiuterio darbą. Daugiau apie šią programą skaitykite čia.

Reimage programa

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Linas Kiguolis yra ne tik vienas iš Virusai.lt tinklalapio naujienų redaktorių, bet ir tikras socialinių tinklų guru, kuris kasdien dalinasi pačia naujausia informacija apie kibernetinį saugumą įvairiose platformose. Jo išsilavinimas informacinių technologijų srityje leidžia ištirti net ir pačias tamsiausias kiberneti...

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink