Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Surprise viruso šalinimas

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Ar Surprise virusas – pavojingas?

Šiandien itin sparčiai plinta vadinamosios programos-vagys (angl. ransomware). Šiandien apibūdinsime dar vieną greitai plintantį šios kategorijos virusą – Surprise virusą. Ši kenkėjiška kompiuterio programa sukurta remiantis EDA2 atviruoju kodu. Surprise virusą tyrę kompiuterių ekspertai teigia, jog kibernetiniai sukčiai šį virusą gali įrašyti į aukos kompiuterį prisijungę prie jo nuotoliniu būdu (pavyzdžiui, per TeamViewer programą). Kaip ir bet kuris kitas ransomware kategorijos virusas, Surprise į kompiuterį patenka nepastebimai ir ima šifruoti (koduoti) vartotojo asmeninius failus sudėtingo AES algoritmo pagalba. Ir nors kompiuterių ekspertai teigia, jog Surprise nėra itin sudėtingos struktūros virusas, vis dėlto jo parametrai šiek tiek primena puikiai suprogramuotus bei labai pavojingus kompiuterinius virusus, tokius kaip Locky, TeslaCrypt, CTB-Locker arba CryptoWall.

Surprise virus

Surprise virusą lengva atpažinti, nes užkodavęs aukos failus, jis prie rinkmenų pavadinimų prideda .surprise plėtinį. Tuomet virusas sukuria ir kompiuteryje išsaugo du Notepad failus, pavadintus DECRYPTION_HOWTO.Notepad bei Encrypted_Files.Notepad. Šiuose dokumentuose slypi informacija apie tai, kas nutiko kompiuteriui bei kaip galima atkurti prarastus failus. Pirmasis dokumentas vartotojui paaiškina, jog norint atkurti užkoduotus failus, reikės sumokėti tam tikro dydžio išpirką. Išpirkos suma priklauso nuo užkoduotų failų kiekio bei jų svarbumo. Minimali išpirkos suma – maždaug 206.63 JAV dolerių tačiau ji gali siekti ir 10331.25 JAV dolerių. Išpirką privaloma sumokėti Bitcoin valiuta. Tam, jog vartotojas įsitikintų, jog kibernetiniai nusikaltėliai nemeluoja ir failus bus galima atkurti, nusikaltėliai leidžia aukai pamėginti įkelti bei atkoduoti vieną failą.

Deja, visus failus iššifruoti galima tik su specialaus iššifravimo rakto pagalba, kurį nusikaltėliai saugo slaptuose serveriuose. Deja, pervesdami pinigus nusikaltėliams jūs rizikuojate juos prarasti taip pat, kaip praradote ir savo failus. Todėl mes nuolat raginame kompiuterių vartotojus imtis veiksmų ir iš anksto apsaugoti savo failus nuo Surprise ar panašių kompiuterinių virusų atakos. Rekomenduojame reguliariai saugoti atsargines svarbiausiųjų failų kopijas išorinėse atminties laikmenose. Nesiūlome saugoti atsarginių kopijų internetiniuose duomenų saugyklose, nes failus užšifruojantys virusai geba tokias saugyklas pasiekti ir paveikti jose esančius failus. Jei jūs neketinate mokėti išpirkos ir jei norite atsikratyti Surprise viruso, rekomenduojame surasti bei pašalinti su juo susijusius failus Reimage antivirusinės programos pagalba.

Kaip šis virusas gali patekti į jūsų kompiuterį?

Šis virusas jūsų kompiuterį gali paveikti ne tik per TeamViewer programą. Jis taip pat gali patekti į jūsų kompiuterį per vadinamuosius P2P tinklus, jį į sistemą gali įdiegti Trojan virusas, o taip pat galite jį įdiegti atvėrę kenksmingą elektroninio laiško priedą ar atsisiuntę kenkėjišką programą iš interneto. Todėl įdiegdami naujas programas, parsisiųstas iš interneto, arba peržiūrėdami el. pašto dėžutę, būkite labai atsargūs. Venkite atverti laiškus, kuriuos atsiuntė nežinomi asmenys. Taip sumažinsite riziką užkrėsti kompiuterį šiuo bei panašiais pavojingais virusais. Deja, savarankiškai apsaugoti kompiuterį nuo virusų itin sunku, nes atskirti, kuri internete rasta programa ar failas yra saugus, o kuris ne, yra sunku. Todėl rekomenduojame apsaugoti kompiuterį su antivirusine programa.

PAPILDYTA. Nors nuo Surprise viruso pasirodymo praėjo jau keli mėnesiai, panašu, jog jį platinantys nusikaltėliai vis dar intensyviai dirba savo darbą. Sužinojus, jog šį virusą nusikaltėliai platina per TeamViewer, buvo nustatyti du TeamViewer ID (479441239 ir 479440875), iš kurių nusikaltėliai prisijungdavo prie aukų kompiuterių. Pasirodžius šioms naujienoms, abu ID buvo deaktyvuoti. TeamViewer programos atstovai paviešino sąrašą patarimų, kaip saugiai naudotis šia programa bei kaip apsisaugoti nuo sukčių ir neleisti jiems įsilaužti į kompiuterį. Kompiuterių ekspertai teigia, jog Surprise viruso kūrėjai jį nuolat tobulina, tačiau bet kokiu atveju patikima antivirusinė programa neleis šiam virusui paveikti jūsų kompiuterio.

Patarimai, kaip ištrinti Surprise virusą:

Kaip ir minėjome, geriau nuo šio viruso apsisaugoti iš anksto, nes jam patekus į kompiuterio sistemą, jo sustabdyti bei ištaisyti padarinius beveik neįmanoma. Jei tapote Surprise viruso auka, turite nedelsiant pašalinti šį virusą iš savo kompiuterio. Galite pabandyti tai padaryti savarankiškai, tačiau atminkite, jog virusai – tai ne paprastos programos, ir jas ištrinti itin sunku. Todėl siūlome jums pašalinti Surprise su antivirusine programa. Jei jūs saugojote atsargines duomenų kopijas išoriniame atminties įrenginyje, galite įkelti juos į kompiuterį, tačiau prieš prijungdami įrenginį prie jo jūs privalote pirmiausiai pašalinti Surprise virusą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama skenavimo funkcija padės aptikti pažeistus bei sugadintus failus. Jeigu norite juos sutaisyti, Jums reikės nuspirkti pilną Reimage programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Surprise viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Surprise naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Surprise šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Surprise pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Surprise naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Surprise pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Surprise sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Surprise prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-surprise-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Surprise virus