Dėmesio! Kompiuterį užblokuoti galintys virusai atnaujino savo veiklą!

Beware!!! Ransomware threats have just started their second round!Jūs galbūt jau girdėjote apie virusą, kuris angliškai yra vadinamas FBI virus. Ši pavojinga programa buvo ypač populiari maždaug prieš metus laiko. Tuomet ji užkrėsdavo kompiuterį, jį užblokuodavo ir pradėdavo rodyti pranešimą, kuris prisistatydavo įvairių vyriausybinių institucijų vardais. Lietuvoje platinta šio viruso kopija naudojo Policijos Departamento prie Vidaus Reikalų Ministerijos vardą. Užblokavęs kompiuterį, virusas pateikdavo netikrą įspėjimą, kuris teigdavo, kad auka pažeidė įvairius įstatymus ir dabar turi sumokėti baudą. Laimei, nepraėjus nei mėnesiui nuo šio viruso atsiradimo kompiuterių ekspertai surado būdą, kaip žmonės gali atblokuoti savo kompiuterius ir išvengti baudos mokėjimo. Žinoma, tai paskatino hakerius pradėti mąstyti apie naujų virusų sukūrimą. Taip atsirado „Cryptowall“, „Cryptolocker“, „CTB Locker“ ir „Critroni“ virusai.

Kaip ir buvo tikėtasi, Cryptowall, Cryptolocker ir kiti „ransomware“ kategorijai priklausantys virusai kompiuterių neblokuoja. Šie virusai užkrečia kompiuterį, užšifruoja iš anksto numatytus failus ir tada paprašo sumokėti išpirką už šių failų iššifravimą. Dažniausiai žmonių yra paprašoma sumokėti 1 arba 2 bitkoinus, kurių vertė prilygsta 250 – 500 JAV dolerių. Svarbiausia yra tai, kad jūs niekada negalite žinoti ar sumokėjęs/usi baudą jūs atgausite savo failus. Dėl to jums jau dabar reikėtų susimąstyti apie savo failų imunitetą ir kompiuterio apsaugojimą nuo šio viruso.

Kaip galima išvengti Cryptolocker? Svarbiausia yra vengti įtartinų el. laiškų, kurie prašo atidaryti prie jų prisegtą priedą. Jeigu pamatysite bent vieną iš šių pavadinimų, žinokite, kad jūs susidūrėte su hakeriais: malformed.zip; plenitude.zip; inquires.zip; simoniac.zip; faltboat.zip; incurably.zip; payloads.zip; dessiatine.zip. Beje, venkite reklamų, kurios siūlo nemokamus programų atnaujinimus. Dažniausiai sukčiai siūlo Java ar Flash Player atnaujinimus, kurie iš tiesų yra . Dauguma atvejų, jie naudojami todėl venkite bet kokių pranešimų, kurie siūlo atsisiųsti juos į kompiuterį. Jei jūs tikrai manote, kad kažkurios iš šių programų yra pasenusios, turėtumėte apsilankyti jų oficialiose svetainėse ir atsisiųsti tai, kad jums bus rekomenduojama.

Jei jūs manote, kad Crytowall, Cryptolocker, Critroni ar CTB Locker jau pateko į jūsų kompiuterį, šios instrukcijos jums padės atsikratyti šių virusų:

Daugiau informacijos apie šiuos virusus rasite anglų kalba:

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jake Doevan yra vienas iš Virusai.lt naujienų redaktorių. Vos tik baigęs komunikacijos ir žurnalistikos studijas, jis susidomėjo IT industrija.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink