Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

.abc File Extension viruso šalinimas (Sau 2021 atnaujinimas)

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Kaip veikia .abc virusas?

Jau kurį laiką IT specialistai plačiai aptarinėja .abc failo plėtinio virusą. Šis kompiuterinis užkratas veikia kaip programa-vagis. Patekus į sistemą, ji užšifruoja duomenis. Jos kūrėjai reikalauja sumokėti išpirką mainais už užkoduotą informaciją. Kaip įprasta šios kategorijos užkratams, .abc viruso kūrėjų tapatybė taip pat vis dar išlieka paslaptyje. Nustatyta, kad virusas yra susijęs su TeslaCrypt bei AlphaCrypt programomis-vagimis. Atsižvelgiant į šių virusų savybes, neprotinga būtų nuvertinti .abc užkratą taip pat. Patekusi į sistemą, programa-vagis pradeda ieškoti galimai svarbių failų ir užkoduoja juos naudodama RSA-2048 algoritmą. Pastarasis sukuria ilgesnį kodą, susidedantį iš skaičių bei ženklų, nei RSA-1024. Tokiu būdu atrasti atšifravimo kodą tampa itin sudėtinga. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad kitaip nei dauguma šios kategorijos kompiuterinių užkratų, .abc failo plėtinio virusas prideda kelis plėtinius prie pažeistų failų: .exx, .xyz, .zzz, .aaa, .abc. Platesnė informaciją apie duomenų atgavimą yra pateikiama Restore_files.txt dokumente. Dabartinis išpirkos dydis – 0,7 bitkoinų (650,95 €). Atkreipkite dėmesį, kad neverta pervesti nurodytą sumą, kadangi nėra jokių garantijų, kad viruso kūrėjai sugražins visus bei nepažeistus failus. Todėl būtų tikslinga sutelkti dėmesį į .abc viruso pašalinimą. Po to peržvelkite virusai.lt duomenų atkūrimo instrukcijas arba pasinaudokite Eset išleistų failų atšifravimo programa.

Vienas iš būtų išvengti skaudžių programos-vagies sukeltų pasekmių – reguliariai kurti svarbių sisteminių bei asmeninių dokumentų kopijas. Naujausios Windows operacinės programos versijos automatiškai vykdo atsarginių kopijų kūrimą, bet rekomenduojame taip pat susikurti atskiras bei laikyti jas nešiojamame kietajame diske ar Dropbox programoje. Be to, apsaugokite operacinę sistemą su patikima bei naujausia programinės įrangos versija. Rekomenduojame įsidiegti ReimageIntego. Įtarus, kad .abc failo virusas pradėjo užkoduoti jūsų failus, nedelsiant išjunkite interneto ryšį. Po to galite pradėti sistemos skanavimą.

.abc viruso pavyzdys

Kokie šio viruso plitimo ypatumai?

Dažniausiai šios kategorijos virusai plinta užkrėstų reklaminių laiškų pagalba. Locky viruso autoriai platino šį jau visiems žinomą užkratą Facebook socialiniame tinklalapyje. Taip pat jie nebandė įtikinti vartotojus atsisiųsti virusą per tariamai iš Amazon siųsto laiško priedą. Kitas įžymus virusas, Cerber virusas, pastaruoju metu platina užkrėstus failus per klaidingus arba gąsdinančius failus apie tariamą būdą ar nepavykusi siuntinio pristatymą. Pastarosios jo versijos, taip pat plinta ir per Nemucod bei RIG įsilaužimo įrankį, kuris platina programas-vagis. Labiau tikėtina, kad .abc failo plėtinio virusas plinta pastaruoju būdu ar per užkrėstas nelegalias duomenų dalinimosi svetaines. Flash Player programa, atsisiųsta iš įtartino tinklalapio, perkrauto reklaminiais skelbimais, taip pat gali tapti tarpine grandimi bei padėti virusui lengviau sutrikdyti kompiuterio veiklą. Venkite lankytis nelegaliose filmų peržiūros svetaines ir nespauskite iššokančių reklamų, bandančių patraukti jūsų dėmesį su straipsnių apie keisčiausius pasaulio padarus nuorodomis.

.abc failo plėtinio viruso šalinimo vedlys

Negaiškite laiko bei pradėkite viruso šalinimo procedūrą. Laikas šiuo atveju yra itin svarbus, nes būtina pašalinti virusą, kol jis neištrynė atsarginių kopijų. Naivu tikėtis, kad .abc viruso kūrėjai sugrąžins failus, todėl pasirūpinkite patikimu virusu šalinimu. ReimageIntego ir Malwarebytes yra specialiai sukurtos programos, šalinančius ne tik programas-vagis, bet ir mažiau sudėtingus, bet kartais ne mažiau pavojingus užkrėstus failus bei programas. Po to galite pereiti prie duomenų atkūrimo instrukcijų. Jose rasite kelis programų siūlymus, praversiančius ateityje.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .abc File Extension viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .abc File Extension naudojant Safe Mode with Networking

Jei dėl viruso negalite įjungti pageidaujamos programos, sekite instrukcijas bei įeikite į Saugos rėžimą. Po to pašalinkite virusą

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .abc File Extension šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .abc File Extension pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .abc File Extension naudojant System Restore

Jei pastarasis būdas nepadeda, kita alternatyva – rinktis sistemos atkūrimo funkciją. Tokiu būdu jūsų operacinė sistema bus atkurta į paskutinę išsaugotą sistemos kopijos versiją.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .abc File Extension pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .abc File Extension sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti .abc File Extension. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei .abc File Extension užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro programa gali padėti jums atgauti reikiamus duomenis

Data Recovery Pro yra plačiai žinoma programa, naudojama failų atkūrimui. Vienas iš jos pagrindinių privalumų – paprastas naudojimas.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus .abc File Extension viruso;
 • Atkurkite juos.

Windows Previous Versions metodas

Jei sistemos atkūrimo funkcija yra aktyvi, nėra sudėtinga surasti reikiamas išsaugotas kopijas vykdant šiuos žingsnius:

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Ar ShadowExplorer programa padės atkurti failus?

Tikėtina, kad ABC virusas nėra užrogramuotas ištrinti atsargines sistemos kopijas. Ši programa atkuria prarastus duomenis naudodama minėtąsias kopijas.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Pasinaudokite TeslaCrypt duomenų atšifravimo programa

Nors nėra sukurta specialios šiam virusui pritaikytos duomenų atkodavimo programos, ši ESET IT specialistų sukurta programa gali padėti atrasti sprendimo būdą.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .abc File Extension prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-abc-file-extension-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie .abc File Extension virus