Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

RumbleCrypt viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

RumbleCrypt viruso analizė

RumbleCrypt virusas yra išpirkos reikalaujanti kompiuterinė infekcija, kuri gali užblokuoti visus jūsų failus. Kategorija, kuriai buvo priskirtas šis virusas, angliškai yra vadinama „ransomware“. Mes jums rekomenduojame vengti šio tipo virusų ir jau dabar pasirūpinti savo failų saugumu. Tai jūs galite padaryti išsaugodami atsargines jų kopijas išoriniame diske ar panašiame įrenginyje. Be to, nepamirškite į savo kompiuterį įsirašyti patikimos antivirusinės programos, kuri jums padės užkirti kelią RumbleCrypt virusui.

Ši kompiuterinė infekcija yra itin panaši į Petya, Mischa ir Chimera virusus. Vos tik ji patenka į sistemą, ji ją patikrina ir pradeda svarbiausių aukos faulų užšifravimą. Tam šis virusas naudoja karinio laipsnio šifravimo mechanizmą, todėl nėra nieko nuostabaus, kad neturint specialaus rakto failų iššifravimas yra neįmanomas. Virusas taip pat informuoja savo auką apie užblokuotus failus ir vėliau pateikia el. svetainės adresą, kuriame ji turėtų atlikti specialų mokėjimą. Pinigų suma, kurios yra reikalaujama mainais už RumbleCrypt raktą gali siekti nuo 300 iki 1000 JAV dolerių. Tuo atveju, jei nukentėjusysis asmuo turi kokių nors klausimų, jis arba ji gali susisiekti su kibernetiniais nusikaltėliais elektroniniu paštu: rumblecrypt@rediffmail.com.

Mes privalome jus įspėti, jog jūs neturėtumėte mokėti nusikaltėlių reikalaujamų išpirkų, nes tai neteikia jokios garantijos, kad jūs atgausite savo failus. Dažniausiai aukoms yra atsiunčiamas paprasta dešimties skaičių kombinacija, kuri negali nieko iššifruoti. Jei RumbleCrypt užkrėtė jūsų kompiuterį ir dabar reikalauja išpirkos, pabandykite atkurti savo duomenis naudodami atsargines failų kopijas. Jei tokių kopijų jūs neturite, negaiškite savo brangaus laiko ir atlikite žemiau pateiktus veiksmus. Jie dar gali jums padėti pašalinti šią kenkėjišką programą ir atstatyti jums brangius failus. RumbleCrypt viruso pašalinimui rekomenduojame naudoti ReimageIntego programą.
RumbleCrypt virus

Kaip plinta ransomware tipo virusai?

RumbleCrypt ir kiti failus užšifruoti galintys virusai dažniausiai plinta melagingų el. laiškų pagalba, per nelegalias svetaines ir nelegalias programų versijas. Vis dėlto, pirmas būdas yra dažniausiai naudojamas ransomware tipo virusų platinime, todėl rekomenduojame vengti įtartinų el. laiškų. Dažniausiai sukčiai užkrėstus el. laiškus stengiasi paslėpti po dėmesį traukiančiais pavadinimais, pvz. uždelstas mokėjimas, sąskaita, pinigų grąžinimas. Jeigu sulaukėte tokio laiško iš jums nepažįstamo siuntėjo, neapsigaukite, nes tai gali būti hakeriai, kurie siekia užgrobti jūsų kompiuterį ir jame esančius failus. Beje, venkite nelegalių svetainių bei jose rodomų reklamų, nes jos taip pat gali užkrėsti jūsų kompiuterį. Internetas yra pilnas pavojų, todėl vienintelis būdas apsaugoti savo kompiuterį yra įrašyti į jį patikimą antivirusinę programą.

Kaip pašalinti RumbleCrypt virusą?

RumbleCrypt virusas yra itin pavojinga kompiuterinė infekcija, kuri gali paversti jūsų failus nenaudingais. Jeigu norite apsisaugoti nuo šio viruso, pasinaudokite mūsų išsakytais patarimais, kurie yra pateikti pirmoje ir antroje el. svetainėje. Jei jūsų kompiuteris jau yra užkrėstas, nebandykite pašalinti RumbleCrypt viruso rankiniu būdu, nes jūs galite ištrinti reikalingus sistemos komponentus. Tam geriausia yra naudoti antivirusinę programą. Tai darykite iškart po jos atnaujinimo, nes tik tai gali garantuoti visų RunbleCrypt failų pašalinimą iš sistemos. Jeigu virusas blokuoja jūsų pasirinktą antivirusinę, atlikite žemiau pateiktus veiksmus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis RumbleCrypt viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti RumbleCrypt naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: RumbleCrypt šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite RumbleCrypt pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti RumbleCrypt naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš RumbleCrypt pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog RumbleCrypt sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip RumbleCrypt prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-rumblecrypt-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie RumbleCrypt ransomware virus