Chimera viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Rgp 2016 atnaujinimas

Chimera viruso pašalinimas

Kas yra Chimera virusas?

Svarbi informacija apie Chimera virusą

Chimera virusas – tai naujas ransomware tipo kompiuterinis užkratas. Kaip ir kiti šios kategorijos virusai, pavyzdžiui, Locky arba CryptXXX, jis užšifruoja duomenis sudėtingo algoritmo pagalba. Atrodytų, kad vienintelis būdas atgauti duomenis – tai sumokėti reikalaujamą išpirką. Pastarosios dydis kinta nuo 1 iki 2,5 BTC (1 bitkoinas ∼ 500 EUR). Chimeros viruso kūrėjai nusprendė pasinaudoti neįprasta šantažo strategija. Nesumokėjus duomenų per nurodytą laikotarpį, grasinama paviešinti internete duomenis, kuriuose gali būti asmeninės nuotraukos bei vaizdo įrašai. Nesvarbu, ar užkrėstas kompiuteris priklauso jūsų darbovietei ar tai asmeninis kompiuteris, tokia šantažo forma dažnai veikia. Vis dėlto, neturėtumėte pasiduoti kompiuterinių sukčių psichologiniam spaudimui ir pervesti pinigus. Šio viruso tikslas yra išvilioti kuo daugiau pinigų. Todėl neverta pasitikėti apgavikais bei tikėtis, kad sumokėjus pinigus, duomenys bus sugrąžinti. Siūlome sutelkti dėmesį į Chimeros šalinimo procesą.

Kaip ir graikų legendoje Chimera yra pateikta kaip siaubinga būtybė, taip ir šis virusas nenusileidžia sudėtingumu kitiems tos pačios grupės virusams. Be pagrindinių bruožų užkoduoti duomenis AES šifravimo technika, virusas pasižymi keliomis kitokiomis savybėmis nei kiti ransomware užkratai. Kaip jau minėta, Chimera virusas pasitelkia gan nemalonią šantažo formą. Laimei, panašūs grasinimai paviešinti duomenis yra tik tušti pažadai, kadangi kol kas jokia užšifruota asmeninė vartotojų informacija nebuvo paviešinta. Be to, virusas nereikalauja naudotis Tor anonimiškumą garantuojančia naršykle. Vietoj to, viruso autoriai liepia, sumokėjus išpirką, nusiųsti reikiamą informaciją į specialiu Bitkoin adresu.

Norint akoduoiti informaciją, vartotojai turi atsisiųsti Chimeros dešifravimo raktą. Ši programa patikrina jūsų kompiuterį, ar buvo atliktas banko pavedimas. Teigiamu atveju ji pateikia dešifravimo kodą. Žinoma, šios programos nerekomenduojame siųstis. Ji savyje gali turėti Chimeros viruso failus. Atėjus laikui, užkratas vėl gali pasikėsinti į jūsų asmeninius duomenis. Be to, virusų tyrinėtojai išplatino internete nemokamą dešifravimo programą. Jos pagalba galėsite atgauti asmeninius duomenis. Atkreipkite dėmesį, kad pries tai būtina visiškai pašalinti virusą. Įsidiekite FortectIntego, kad ši visiškai sunaikintų užkratą.

Jei domitės IT naujienomis, turbūt girdėjote ir apie kitus ransomware virusus, pavyzdžiui, Mischa ir Petya. Įdomu yra tai, kad ransomware virusų rinka tapo savotiška verslo konkurencingumo arena. Minėtųjų virusų autoriai, kurie neseniai sukūrė naują tinklalapį, leidžiantį bet kam planti Mischa and Petya virusus, nusprendė įtvirtinti savo poziciją ir kitu būdu. Šių užkratų autoriai paviešino daugiau nei 3,500 tūkst. dešifravimo kodų, kurie tariamai tinka atkoduoti Chimeros viruso užblokuotos failus. Kol kas neaišku, ar jie tikrai veiksmingi. Be to, turint omeny tai, kad juos paviešino kitą kompiuterinių nusikaltėlių grupuotė, išlieka rizika, kad kodai gali būti savotiška vartotojų priviliojimo priemonė. Panašūs įsilaužėlių veiksmai išties kelią susidomėjimą stebintiems IT pasaulį.

Kaip virusas užkrėtė kompiuterį?

Šio viruso plitimo būdai išties pateisinta jo pavadinimą. Jis plinta trojanų pagalba. Pastarieji failai yra itin pavojinga kompiuterių virusų forma. Dėl savo techninių savybių, įprastos apsaugos programos gali jų neatpažinti kaip kompiuterinius užkratus. Kitaip tariant, jie gali atrodyti kaip paprasti failai. Jiems patekus į operacinę sistemą, trojanai išskleidžia ransomware failus. Lieka tik laiko klausimas, kada virusas užkoduos failus. Norint aptikti ransomware platinančius failus, svarbu įsidiegti patikimą anti-spyware programą. Be to, itin svarbu, kad ji būtų nuolat atnaujinama.

Jei dažnai apsiperkate internetu, į jūsų elektroninę pašto dėžutę kasdien atkeliauja šimtai reklaminių laiškų. Deja, pastarieji ne visada gali būti saugūs. Dažnas ransomware platinimo būdas – per internetines reklamas. Atminkite, kad internetiniai sukčiai pasitelkia įmantrias įtaigumo strategijas tam, kad įtikintų atverti užkrėstą laišką. Net jei gavote laišką iš valstybinės institucijos, kuriame prašoma atsisiųsti .doc ar Java failą, atminkite, kad jame gali būti Chimerą platinantis trojanas. Todėl verta tiesiogiai susisiekti su atitinkama įmone, kad įsitikintumėte tokio laiško tikrumu.

Chimeros viruso šalinimo galimybės

Visų pirma, jei virusas užkrėtė jūsų kompiuterį, išjunkite interneto ryšį. Svarbu tai padaryti kuo greičiau, norint išvengti tolesnio duomenų užšifravimo. Kadangi šis kompiuterinis virusas – tai sudėtinga kodų visuma, įprastas šalinimo būdas gali būti neveiksmingas. Todėl siūlome įsidiegti anti-spyware programą. Ji visiškai pašalins virusą. Išpirkos pranešime vartotojai yra perspėjami, kad tam tikros kompiuterio programos ar funkcijos gali neveikti. Jei iš tiesų susidūrėte su panašiomis problemomis, t.y. negalite atsisiųsti pageidaujamos programos ar pats kompiuteris yra nevaldomas, pasinaudokite žemiau pateiktomis instrukcijomis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Chimera viruso pašalinimas

Rankinis Chimera pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Chimera naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Chimera pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Chimera sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Chimera prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis