Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

CryptoTorLocker viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Decryption Methods Included

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

CryptoTorLocker viruso analizė

CryptoTorLocker virusas gali pasikėsinti užkoduoti jūsų kompiuteryje saugomus failus, tačiau IT ekspertai teigia, kad nėra jokio reikalo baimintis. Šis ransomware tipo virusas nekelia didelės grėsmės virtualiai bendruomenei. Tokį teiginį pagrindžiančių argumentų paieška pradedama ties išpirkos rašteliu. Kibernetiniai nusikaltėliai retai sukuria gramatiškai ir stilistiškai tvarkingus išpirkos raštelius, tačiau šio viruso kūrėjai pranoko visus lūkesčius. Jų sukurtas raštelis leidžia daryti prielaidą, kad virusą sukūrė arba beraščiai, arba itin jauni programišiai. Virusas taip pat imituoja gerai žinomą ir grėsmingą CryptoLocker virusą, tačiau tai ne pirmas nesėkmingas bandymas jį pamėgdžioti. Jeigu šis kibernetinis pavojus prasmuko ir įsitaisė jūsų kompiuteryje, turite kuo skubiau pašalinti CryptoTorLocker. Tačiau užbėgdami įvykiams už akių norime perspėti, kad nepatariama atlikti rankinio viruso pašalinimo. Naikindami virusą šiuo būdu tik rizikuojate padaryti daugiau žalos savo kompiuteriui. Verčiau pasikliaukite antivirusine programa Reimage. Automatinis CryptoTorLocker pašalinimas užtikrina, kad jūsų kompiuteryje neliks jokio su virusu susijusio komponento.

Tokių virusų kaip TeslaCrypt, CryptoWall ar Cerber sėkmė įkvepia ir pradedančiuosius hakerius. Vos pramokę kodavimo pagrindų, jie skuba kurti naujus virusus, todėl galima sutikti itin daug panašių virusų pavyzdžių ar prastai sukurtų jų kopijų. Kaip jau minėjome anksčiau, CryptoTorLocker ransomware virusas mėgina kopijuoti garsųjį CryptoLocker, tačiau palyginimui galime pasakyti, kad jis naudoja paprastą XOR šifravimo sistemą. Specialistų teigimu, šio viruso užgrobtus duomenis galima lengvai atkoduoti, tačiau jo plėtros ypatybės vis dar yra mįslingos. Virusui patekus į kompiuterį, jis pradeda ieškoti galimai svarbių duomenų ir juos užšifruoja, įterpdamas .CryptoTorLocker2015! failo plėtinį. Baigęs duomenų šifravimą, virusas pateikia išpirkos raštelį „HOW TO DECRYPT FILES.txt“, kuriame reikalauja sumokėti išpirką.

CryptoTorLocker virusas užkoduoja kompiuteryje esančius failus

CryptoTorLocker virusas liepa per penkias dienas sumokėti 0.5 Bitkoinus. Tai padarius kompiuterio ekrane pasirodys langas, kuriame įvedus reikiamą slaptažodį bus atkoduoti visi duomenys. Tačiau viruso kūrėjai paliko tam tikrų spragų, kuriomis pasinaudojus galima susigrąžinti failus nemokamai, nesinaudojant hakerių siūlomu CryptoTorLocker Decrypter įrankiu. Jeigu turite atsargines duomenų kopijas, visus duomenis po viruso pašalinimo galite atkurti iš jų. Jeigu ne, galite pasinaudoti Nathan Scott sukurtu duomenų atkūrimo įrankiu. Tačiau turime perspėti, kad šis įrankis sukurtas panaudojant tam tikrus viruso elementus, todėl kai kurios antivirusinės programos gali jį atpažinti kaip pavojingą.

Kaip šis virusas plinta?

Virusų tyrėjai kelia kelias versijas, kaip plinta CryptoTorLocker virusas. Viena jų sako, kad jis platinamas internetinių šiukšlių (angl. spam) pagalba. Tai itin populiari failus užkoduojančių virusų plėtros strategija, kuomet vartotojai yra apgaunami ir įtikinami atidaryti užkrėstą sąskaitą ar kitą „svarbų“ dokumentą, prisegtą elektroniniame laiške. Kita versija teigia, kad virusas naudoja brutalią jėgą (angl. brute-force) ir suparalyžiuoja operacinę sistemą. Kompiuterio saugumo spragos taip pat padidina riziką susidurti su CryptoTorLocker ransomware virusu bei kitais failus užkoduojančiais virusais. Patariame vengti failų dalinimosi platformų ir saugotis įtartinų programų įdiegimo, kadangi juose gali tūnoti Trojos arklys. Itin svarbu reguliariai atnaujinti visą kompiuterinę įrangą ir įdiegti stiprią antivirusinę programą, kuri galėtų apsaugoti nuo daugelio kibernetinių pavojų.

Ar yra gretas būdas pašalinti CryptoTorLocker virusą?

Vienintelis saugus būdas pašalinti CryptoTorLocker virusą iš kompiuterio – nuskenuoti kompiuterio sistemą viena šių antivirusinių programų Reimage arba Malwarebytes. Abi šios programos geba surasti visus pavojingus komponentus bei efektyviai juos pašalinti iš sistemos. Kaip jau galėjote suprasti, CryptoTorLocker pašalinimas nepadės iššifruoti viruso užkoduotų duomenų. Tam jums reikės pasitelkti kitus įrankius, kuriuos plačiau pristatome straipsnio pabaigoje.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama skenavimo funkcija padės aptikti pažeistus bei sugadintus failus. Jeigu norite juos sutaisyti, Jums reikės nuspirkti pilną Reimage programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CryptoTorLocker viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti CryptoTorLocker naudojant Safe Mode with Networking

Kartais failus užkoduojantys virusai blokuoja antivirusines programas arba neleidžia jų įdiegti. Susidūrę su šia problema turite perkrauti kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CryptoTorLocker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CryptoTorLocker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CryptoTorLocker naudojant System Restore

Jeigu nepavyksta pašalinti viruso automatišai, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis, kurios padės aktyvuoti antivirusinę programą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CryptoTorLocker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CryptoTorLocker sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti CryptoTorLocker. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Nepaisant to, kad CryptoTorLocker virusas reikalauja mokėti išpirką, to daryti tikrai neturėtumėte. Pašalinę virusą galite atkurti duomenis iš atsarginių duomenų kopijų arba pasinaudodami specialiu CryptoTorLocker duomenų atkūrimo įrankiu. Žemiau taip pat rasite kitus du alternatyvius duomenų atkūrimo būdus.

Jei CryptoTorLocker užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Pro įrankiu

Data Recovery Pro yra gerai žinoma programa, kuria pasinaudoję galite automatiškai atkurti užšifruotus duomenis. Patariame pasinaudoti šia programa tokiu atveju, jeigu CryptoTorLocker duomenų atkūrimo įrankiui dėl tam tikrų priežasčių nepavyks iššifruoti visų duomenų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus CryptoTorLocker viruso;
 • Atkurkite juos.

Duomenų atkūrimas su ShadowExplorer įrankiu

Jeigu CryptoTorLocker virusas neištrynė Shadow Volume Copies iš kompiuterio, tuomet galite atkurti duomenis pasinaudoję šiuo įrankiu:

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

CryptoTorLocker decrypter – nemokamas duomenų atkūrimo įrankis

Virusų tyrėjams pavyko rasti CryptoTorLocker ransomware viruso spragų ir jomis pasinaudojus sukurti duomenų atkūrimo įrankį. Galite parsisiųsti šią programą iš čia.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CryptoTorLocker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptotorlocker-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie CryptoTorLocker ransomware virus