Cryptolocker3 viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos)

Cryptolocker3 viruso pašalinimas

Kas yra Cryptolocker3 virusas?

Cryptolocker3 – ar tai tik CryptoLocker klastotė?

Cryptolocker3 virusas veikia kaip duomenis užšifruojantis kompiuterinis užkratas, kuris yra pateikiamas kaip nauja plačiai žinomo CryptoLocker, dar kitaip vadinamo CryptoWall, viruso atmaina. Nors originali šios programos-vagies versija jau yra itin retai aptinkama virtualioje erdvėje, kompiuteriniai nusikaltėliai nenustoja naudoti šio viruso vardo vadinant savo užkratus. Išsiaiškinta, kad Cryptolocker3 – tai tik dar viena klastotė. Verta atminti, kad užkratas gali užkrėsti įvairių šalių gyventojų bei įmonių kompiuterius bei serverius. Nors tik pasirodžius virusas nebuvo plačiai paplitęs, bet neseniai užfiksuotas užkrato suaktyvėjimas. Jei dar nesusidūrėte su virusu, atnaujinkite antivirusinę programą. Taip pat pasirūpinkite papildomu virusų šalinimo įrankiu, pavyzdžiui, FortectIntego. Jis taip pat padės pašalinti Cryptolocker 3 iš įrenginio. Vienas iš būdų sumažinti viruso žalą, susikurkite kelias svarbių failų atsargines kopijas bei saugokite jas skirtingose vietose.

Cryptoloccker3 viruso demonstracijaCryptolocker3 virusas stengiasi įtikinti, kad jis – tai nauja CryptoLocker užkrato versija.

Patekęs į operacinę sistemą, virusas, visų pirma, pakeičia sisteminius failus. Tai leidžia užblokuoti kompiuterio ekraną. Būtent pakeitus svarbius failus, užkratas atsinaujina kaskart perkrovus įrenginį. Šis bruožas primena pirmąją CryptoLocker versiją. Dėl šių pakitimų, vartotojai gali prarasti galimybę tinkamai naudotis kompiuteriu. Sekdami originalios versijos pavyzdžiu, įsilaužėliai užkoduoja duomenis naudodami RSA-2048 šifruotės tipą. Jo dėka, visi failai yra pažymėti .cryptolocker failo plėtiniu. Deja, virusas geba užkoduoti šimtus įvairų formatų failus vienu metu. Tai skatina Cryptolocker3 viruso paveiktus vartotojus vykdyti įsilaužėlių nurodymus bei sumokėti išpirką. Viruso kūrėjai, pasivadinę „staffttt“, reikalauja 0,5 bitkoinų išpirkos, prilygstančios 542.09 eurų sumai. Atminkite, kad failus užkoduojančių virusų verslas klesti dėl to, kad aukos perveda pinigus tikėdamiesi susigrąžinti failus. Tačiau atvejai, kai įsilaužėliai grąžino duomenis, yra gan reti. Neverta pasitikėti Cryptolocker3 kūrėjo siūloma failų atkodavimo programa. Net jei ji padės jums atkurti duomenis, tikėtina, kad ji gali pagreitinti kito viruso patekimą ateityje.

Kokiu būdu šis virusas patenka į kompiuterį?

Cryptolocker3 gali patekti į sistemą skirtingų priemonių pagalba. Įmanoma užsikrėsti šiuo virusu per infekuotą programą. Labiausiai paplitęs būdas platinti Cryptolocker3 virusą – pridėta vykdomoji laikmena reklaminiame laiške. Šį būdą išpopuliarino Locky bei CryptoWall kūrėjai. Kaip bebūtų keista, tokiu būdu užsikrečia gan daug kompiuterio vartotojų. Įsilaužėliai sukuria įtikinamus pranešimus, primenančius oficialių įstaigų siunčiamus laiškus. Dažnai tokiuose laiškuose raginama kuo greičiau peržiūrėti prisegtą sąskaitos-faktūrą ar kitą tariamai svarbų failą. Deja, psichologinis spaudimas trukdo vartotojams tinkamai įvertinti tokio laiško tikrumą. Nesvarbu, kad pranešimas gali būti atsiųstas iš teismo ar mokesčių inspekcijos, atidžiai peržvelkite turinį ir nesiimkite staigių veiksmų. Tokiuose laiškuose įsilaužėliai dažnai netinkamai pateikia rekvizitus ar palieka spausdinimo klaidų.

Kaip visiškai pašalinti Cryptolocker3 virusą?

Kalbant apie programos-vagies šalinimą, nėra daug šalinimo alternatyvų. Nėra atrastos visos Cryptolocker3 savybės, tad būtų neišmintinga jį nuvertinti. Veiksmingiausias šalinimo būdas – įsidiegti anti-šnipinėjimo programą. Taip pat pravartu pasidomėti ir kitomis trynimo galimybėmis. Žemiau rasite pasiūlymus, kaip ištrinti užkratą sistemos atkūrimo pagalba. Tam, kad galėtumėte tinkamai pašalinti virusą, gali prireikti suaktyvinti saugos rėžimą. Apačioje pateiktas vedlys parodys, kaip tai padaryti.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Cryptolocker3 viruso pašalinimas

Rankinis Cryptolocker3 pašalinimas saugiajame režime

Cryptolocker3 virusas gali sutrukdyti pradėti sistemos skanavimą su virusų šalinimo programa. Tokiu atveju šios instrukcijos padės atgauti prieigą pre visų įrenginio funkcijų.

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Cryptolocker3 naudojant System Restore

Šie žingsniai – tai kitas būdas atblokuoti kompiuterį bei pradėti viruso šalinimą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cryptolocker3 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cryptolocker3 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cryptolocker3. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Cryptolocker3 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Ar verta įsirašyti Data Recovery Pro?

Data Recovery Pro  yra viena iš programų, padėsiančių atgauti prarastus duomenis. Atminkite, kad ji nesuteikia 100% garantijos, kad atgausite visus dokumentus. Ši programa labiau praverčia norint atkurti pamestus ar pažeistus failus dėl operacinės sistemos klaidos. Smulkesnę informaciją kaip naudotis programa rasite apačioje.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cryptolocker3 viruso;
 • Atkurkite juos.

Kaip nauodtis Windows Previous Versions funkcija?

Windows Previous Versions funkcija yra viena iš integruotų Windows savybių, padėsiančių atgauti duomenis.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Kokia tikimybė atgauti duomenis ShadowExplorer programos pagalba?

ShadowExplorer atkuria duomenis atsarginių kopijų pagalba. Nėra duomenų, kad virusas ištrina šias kopijas, tad ši programa – tai dar viena progra atgauti failus.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cryptolocker3 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis