Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Cryptolocker3 viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Linas Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Cryptolocker3 – ar tai tik CryptoLocker klastotė?

Cryptolocker3 virusas veikia kaip duomenis užšifruojantis kompiuterinis užkratas, kuris yra pateikiamas kaip nauja plačiai žinomo CryptoLocker, dar kitaip vadinamo CryptoWall, viruso atmaina. Nors originali šios programos-vagies versija jau yra itin retai aptinkama virtualioje erdvėje, kompiuteriniai nusikaltėliai nenustoja naudoti šio viruso vardo vadinant savo užkratus. Išsiaiškinta, kad Cryptolocker3 – tai tik dar viena klastotė. Verta atminti, kad užkratas gali užkrėsti įvairių šalių gyventojų bei įmonių kompiuterius bei serverius. Nors tik pasirodžius virusas nebuvo plačiai paplitęs, bet neseniai užfiksuotas užkrato suaktyvėjimas. Jei dar nesusidūrėte su virusu, atnaujinkite antivirusinę programą. Taip pat pasirūpinkite papildomu virusų šalinimo įrankiu, pavyzdžiui, Reimage. Jis taip pat padės pašalinti Cryptolocker 3 iš įrenginio. Vienas iš būdų sumažinti viruso žalą, susikurkite kelias svarbių failų atsargines kopijas bei saugokite jas skirtingose vietose.

Cryptoloccker3 viruso demonstracija
Cryptolocker3 virusas stengiasi įtikinti, kad jis – tai nauja CryptoLocker užkrato versija.

Patekęs į operacinę sistemą, virusas, visų pirma, pakeičia sisteminius failus. Tai leidžia užblokuoti kompiuterio ekraną. Būtent pakeitus svarbius failus, užkratas atsinaujina kaskart perkrovus įrenginį. Šis bruožas primena pirmąją CryptoLocker versiją. Dėl šių pakitimų, vartotojai gali prarasti galimybę tinkamai naudotis kompiuteriu. Sekdami originalios versijos pavyzdžiu, įsilaužėliai užkoduoja duomenis naudodami RSA-2048 šifruotės tipą. Jo dėka, visi failai yra pažymėti .cryptolocker failo plėtiniu. Deja, virusas geba užkoduoti šimtus įvairų formatų failus vienu metu. Tai skatina Cryptolocker3 viruso paveiktus vartotojus vykdyti įsilaužėlių nurodymus bei sumokėti išpirką. Viruso kūrėjai, pasivadinę „staffttt“, reikalauja 0,5 bitkoinų išpirkos, prilygstančios 542.09 eurų sumai. Atminkite, kad failus užkoduojančių virusų verslas klesti dėl to, kad aukos perveda pinigus tikėdamiesi susigrąžinti failus. Tačiau atvejai, kai įsilaužėliai grąžino duomenis, yra gan reti. Neverta pasitikėti Cryptolocker3 kūrėjo siūloma failų atkodavimo programa. Net jei ji padės jums atkurti duomenis, tikėtina, kad ji gali pagreitinti kito viruso patekimą ateityje.

Kokiu būdu šis virusas patenka į kompiuterį?

Cryptolocker3 gali patekti į sistemą skirtingų priemonių pagalba. Įmanoma užsikrėsti šiuo virusu per infekuotą programą. Labiausiai paplitęs būdas platinti Cryptolocker3 virusą – pridėta vykdomoji laikmena reklaminiame laiške. Šį būdą išpopuliarino Locky bei CryptoWall kūrėjai. Kaip bebūtų keista, tokiu būdu užsikrečia gan daug kompiuterio vartotojų. Įsilaužėliai sukuria įtikinamus pranešimus, primenančius oficialių įstaigų siunčiamus laiškus. Dažnai tokiuose laiškuose raginama kuo greičiau peržiūrėti prisegtą sąskaitos-faktūrą ar kitą tariamai svarbų failą. Deja, psichologinis spaudimas trukdo vartotojams tinkamai įvertinti tokio laiško tikrumą. Nesvarbu, kad pranešimas gali būti atsiųstas iš teismo ar mokesčių inspekcijos, atidžiai peržvelkite turinį ir nesiimkite staigių veiksmų. Tokiuose laiškuose įsilaužėliai dažnai netinkamai pateikia rekvizitus ar palieka spausdinimo klaidų.

Kaip visiškai pašalinti Cryptolocker3 virusą?

Kalbant apie programos-vagies šalinimą, nėra daug šalinimo alternatyvų. Nėra atrastos visos Cryptolocker3 savybės, tad būtų neišmintinga jį nuvertinti. Veiksmingiausias šalinimo būdas – įsidiegti anti-šnipinėjimo programą. Taip pat pravartu pasidomėti ir kitomis trynimo galimybėmis. Žemiau rasite pasiūlymus, kaip ištrinti užkratą sistemos atkūrimo pagalba. Tam, kad galėtumėte tinkamai pašalinti virusą, gali prireikti suaktyvinti saugos rėžimą. Apačioje pateiktas vedlys parodys, kaip tai padaryti.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama skenavimo funkcija padės aptikti pažeistus bei sugadintus failus. Jeigu norite juos sutaisyti, Jums reikės nuspirkti pilną Reimage programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Cryptolocker3 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cryptolocker3 naudojant Safe Mode with Networking

Cryptolocker3 virusas gali sutrukdyti pradėti sistemos skanavimą su virusų šalinimo programa. Tokiu atveju šios instrukcijos padės atgauti prieigą pre visų įrenginio funkcijų.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cryptolocker3 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cryptolocker3 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cryptolocker3 naudojant System Restore

Šie žingsniai – tai kitas būdas atblokuoti kompiuterį bei pradėti viruso šalinimą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cryptolocker3 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cryptolocker3 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cryptolocker3. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Cryptolocker3 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Ar verta įsirašyti Data Recovery Pro?

Data Recovery Pro  yra viena iš programų, padėsiančių atgauti prarastus duomenis. Atminkite, kad ji nesuteikia 100% garantijos, kad atgausite visus dokumentus. Ši programa labiau praverčia norint atkurti pamestus ar pažeistus failus dėl operacinės sistemos klaidos. Smulkesnę informaciją kaip naudotis programa rasite apačioje.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cryptolocker3 viruso;
 • Atkurkite juos.

Kaip nauodtis Windows Previous Versions funkcija?

Windows Previous Versions funkcija yra viena iš integruotų Windows savybių, padėsiančių atgauti duomenis.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Kokia tikimybė atgauti duomenis ShadowExplorer programos pagalba?

ShadowExplorer atkuria duomenis atsarginių kopijų pagalba. Nėra duomenų, kad virusas ištrina šias kopijas, tad ši programa – tai dar viena progra atgauti failus.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cryptolocker3 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptolocker3-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Cryptolocker3 ransomware virus