Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

Serpent viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Rgp 2017 atnaujinimas

parašė Alice Woods - - | Tipas: Ransomware

Kas yra žinoma apie Serpent virusą?

Serpent ransomware virus

Serpent virusas yra „ransomware“ tipo virusas, kuris priklauso tai pačiai šeimai kaip Hades Locker ir Wildfire Locker virusai. Jis, savo veiklos pradžioje, buvo pastebėtas Danijoje, tačiau dabar jis gali užkrėsti bet kurioje pasaulio vietoje esantį kompiuterį. Šis failus užšifruoti galintis virusas naudoja tradicinius plitimo metodus – melagingus el. laiškus, netikras reklamas, padirbtus pranešimus ir t.t. Virusas plinta užkrėstų nuorodų pagalba – kiekvienas iš šį ransomware virusą platinančių spam tipo laiškų ją turi. Vis dėlto, jei jūsų kompiuteryje yra išjungtos makrokomandas, Serpent virusas netaps aktyvus. 

Jei virusas sėkmingai patenka į sistemą, jis joje sukuria %AppData% aplanką ir patikrina aukos buvimo vietą. Jeigu auka yra iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Kirgizijos, Kazachstano, Moldovos, Rusijos, Turkmėnistano ar Tadžikistano, virusas gali pasišalinti iš kompiuterio. Deja, kitose šalyse gyvenantys kompiuterių vartotojai gali turėti nemalonumų, nes Serpent gali užšifruoti jų failus ir pradėti reikalauti nustatyto dydžio išpirkos.

Failai paprastai yra užšifruojami RSA-2048 ir AES-256 kodais. Jie yra pažymimi pridedant .serpent failo plėtinį prie kiekvieno iš jų pavadinimų. Duomenų atkūrimas be iššifravimui skirto rakto yra beveik neįmanomas. Jis paprastai kainuoja 0,75 bitkoino ir turi būti nupirktas per 7 dienas. Nepervedus šios sumos sukčiams, rakto kaina pakyla iki 2,25 bitkoino.

Vienintelė išeitis nemokamai atkoduoti užšifruotus duomenis yra atsarginės duomenų kopijos. Po sėkmingo duomenų užšifravimo, Serpent virusas kompiuterio darbalaukyje palieka su skirtingus failus: .html HOW_TO_DECRYPT_YOUR_FILES_ [random_3_chars] ir HOW_TO_DECRYPT_YOUR_FILES_ [random_3_chars] .txt. Šie failai yra išpirkos rašteliai, kurie ir informuoja aukas apie jų kompiuterius užkrėtusį virusą.

Nepaisant to, kad tam tikro dydžio išpirka jums gali pasirodyti kaip vienintelė išeitis atgauti savo užkoduotus failus, jūs neturėtumėte jos mokėti. Pirma, jūs turite patikrinti savo kompiuterį su Reimage Reimage Cleaner Intego ir pašalinti Serpent virusą. Toliau sekite žemiau pateiktas instrukcijas.

Serpent ransomware virusSerpent virusas

Kaip plinta šis ransomware tipo virusas?

Serpent ransomware virusas dažniausiai plinta per kenkėjiškus laiškus ir jų priedus. Danijos kompiuterių vartotojai pranešė apie elektroninį laišką, kuris temos eilutėje teigia: „Udestående faktūra 1603750 Sidste påmindelse“. Šis laiškas informuoja savo aukas apie neapmokėtas sąskaitas ir ragina tai padaryti kaip įmanoma greičiau. Žinoma, jei esate Danijos pilietis, jūs gana lengvai galite patikėti tokia apgavyste ir spustelėti jums laiške pateiktą nuorodą. 

Virusas kaip mat patenka į kompiuterį ir pradeda savo darbą jame. Siekiant išvengti Serpent patekimo į kompiuterį, jūs turėtumėte pamąstyti apie patikimą antivirusinę programą. Be to, neatidarinėkite įtarimą keliančių nuorodų, nes iš pirmo žvilgsnio saugūs failai gali užkrėsti jūsų kompiuterį.

Serpent viruso pašalinimas

Jeigu šis virusas jau pasirodė jūsų kompiuterį, jums reikia jį pašalinti. Nepersistenkite galvodami apie jums svarbių duomenų atkūrimą, nes kiekviena iššvaistyta minute jums gali kainuoti dar daugiau failų. Serpent viruso pašalinimui mes rekomenduojame naudoti Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Kai įdiegsite vieną iš šių programų, nepamirškite ją atnaujinti ir tik tada paleiskite pilną sistemos patikrinimą. Jei kenkėjiškos programos blokuoja prieigą prie sistemos, atlikite vieną iš žemiau pateiktų metodų. Deja, viruso pašalinimas nėra susijęs su failų atkūrimu. Tam jums reikia išbandyti žemiau pateiktus duomenų iššifravimo metodus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Serpent viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Serpent naudojant Safe Mode with Networking

Jeigu virusas jus blokuoja ir neleidžia atsisiųsti antivirusinės programos, perkraukite kompiuterį į Safe Mode režimą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Serpent šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Serpent pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Serpent naudojant System Restore

Jeigu prieš tai nurodytos instrukcijos jums nepadėjo, išbandykite System Restore metodą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Serpent pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Serpent sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Serpent. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Kompiuterių ekspertai vis dar nesukūrė failų iššifravimo programos šiam virusui. Vis dėlto, jūs galite išbandyti kelis metodus, kurie gali jums padėti atkurti užšifruotus failus. 

Jei Serpent užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Naudokite Data Recovery Pro, kad iššifruotumėte Serpent užgrobtus failus

Ši programa yra gerai žinoma kaip efektyvus įrankis, skirtas atkurti prarastus failus. Ji taip pat gali padėti ir šiuo atveju. Tam atlikite žemiau pateiktus žingsnius:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Serpent viruso;
 • Atkurkite juos.

Išbandykite Windows Previous Versions metodą, kad atkurtumėte savo failus

Jei jūsų kompiuteryje buvo įjungta System Restore funkcija, jūs galite išbandyti žemiau esantį metodą:

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Serpent prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-serpent-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Serpent ransomware virus