Pay_creditcard viruso šalinimas (atnaujinta Bal 2017) - Pašalinimo instrukcijos

Pay_creditcard viruso pašalinimas

Kas yra Pay_creditcard virusas?

Ką turėtumėte žinoti, jei jūsų kompiuterį paveikė Pay_creditcard virusas?

Pay_creditcard virusas pasirodė dar visai neseniai, tačiau atrodo, jog jį sukūrė patyrę programišiai. Kaip ir kiti failus užkoduojantys virusai (angl. ransomware), šis virusas siekia, jog aukai nebepavyktų susigrąžinti prarastų failų jokiais būdais, todėl duomenis jis užkoduoja sudėtingu kriptografijos algoritmu. Šifravimo procese naudojami du raktai – viešas (naudojamas failų užšifravimui) ir privatus (reikalingas failams atkurti) raktai. Be pastarojo failų visiškai atstatyti neįmanoma, todėl būtent jį kibernetiniai sukčiai ir nori parduoti aukoms. Kitaip tariant, sukčiai reikalauja sumokėti išpirką mainais į galimybę vėl naudotis savo failais. Virusas šifravimo metu visus paveiktus failus pažymės papildomais .crypted failo plėtiniais – taip aukai siekiama parodyti, kiek daug failų virusas sugadino. Po to virusas sukuria index.html failą, kurį atvėrus atsidaro du kiti .html failai štai tokiais pavadinimais: pay_creditcard.htm bei index.html. Šie failai atsidaro per internet naršyklę, o juose pateikiama informacija apie tai, ką reikia daryti norint atgauti failus (įsigyti virtualios valiutos – bitkoinų ir pervesti juos sukčiams į sąskaitą).

Pay_creditcard virusasEkspertė rodo, kaip atrodo Pay_creditcard virusas. Antrame fone yra pay_creditcard.htm failas, kuriame paaiškinama, kaip nusipirkti bitkoinų.

Virusas taip pat atvers langą, kuris labai primena tą, kurį vartotojui pateikia CTB-Locker virusas. Šiame programos lange galima keisti rodomos informacijos kalbą. Aukai paaiškinama, jog visi kompiuteryje esantys duomenys buvo užšifruoti (nuotraukos, vaizdo, audio įrašai, dokumentai ir t.t.) ir jog norint juos atgauti teks sumokėti išpirką. Viruso autoriai nori, jog auka sumokėtų vieną bitkoiną, o tai, pasak viruso autorių, atitinka 957 JAV dolerius. Vis dėlto išpirkos suma gali svyruoti dėl kintančio bitkoino valiutos kurso. Aukos reikalaujama sumokėti išpirką kuo greičiau – per keturias dienas, kitaip, pasak sukčių, atšifravimui reikalingas raktas bus ištrintas iš jų duomenų bazės. Norime jums priminti, jog mokėti išpirką kibernetiniams nusikaltėliams nėra gera mintis. Visų pirma, net ir sumokėjus išpirką yra galimybė neatgauti failų, antra, sukčiai gali atsiųsti jums dar daugiau virusų, ir trečia – jūs nežinote, kam bus skirti jūsų sumokėti pinigai. Tik pagalvokite – sukčiai surinktus pinigus gali naudoti įvairiems nelegaliems projektams kurti, tad ar norite prie to prisidėti? Mūsų komanda siūlo neklausyti sukčių įsakymų ir ištrinti Pay_creditcard virusą iš kompiuterio. Šiam atvejui siūlome naudoti FortectIntego virusų šalinimo programą. Prieš bandydami ją paleisti, perkraukite kompiuterį saugiuoju rėžimu (žiūrėti instrukcijas žemiau).

Ką daryti, jog į jūsų kompiuterį nepatektų failus šifruojantys virusai?

Failus šifruojantys virusai yra itin pavojingos programos, kurias dažniausiai kuria patyrę programišiai. Ekspertai pastebėjo, jog Pay_creditcard virusas yra platinamas pasinaudojant RIG pažeidžiamumus išnaudojančia įranga, kuri buvo naudota tokių virusų kaip CryptoMix, CryptoShield ir net Cerber platinimui. Jei norite apsaugoti savo kompiuterį nuo tokios atakos, siūlome ištrinti visus nereikalingus naršyklės plėtinius ir nuolat atnaujinti į kompiuterį įdiegtas programas. Duomenis koduojantys virusai taip pat aktyviai platinami el.paštu, todėl siūlome laikytis atokiau nuo įtartinų laiškų, kuriuos jums atsiuntė nepažįstamieji arba kompanijos su kuriomis neturėjote jokių reikalų. Norint apsisaugoti nuo virusų atakos labai svarbu turėti patikimą antivirusinę programą, tad jei tokios neturite, nedvejokite ir įsidiekite ją. Be to, turėtumėte žinoti, jog vienintelis būdas, galintis garantuoti failų išsaugojimą, yra atsarginė jų kopija. Jei jos neturite, susikurkite ir perkelkite ją į nešiojamą duomenų saugojimo laikmeną.

Geriausias būdas pašalinti Pay_creditcard virusą

Failus šifruojantys virusai yra tikriausiai daugiausiai žalos sukeliančios kompiuterinės programos, galinčios sugadinti daug laiko ir pastangų atėmusius darbus (dokumentus, archyvus), o taip pat ir jūsų prisiminimus (nuotraukas, vaizdo įrašus). Vis dėlto mus džiugina faktas, jog vis daugiau kompiuterių vartotojų domisi šių virusų keliama grėsme ir imasi priemonių nuo jų apsisaugoti. Jei netyčia tapote Pay_creditcard viruso auka, rekomenduojame nemokėti išpirkos ir nedelsiant pašalinti virusą iš sistemos, įskaitant ir How_to_decrypt_files aplanką, kurį jis sukuria jūsų kompiuterio sistemoje. Vis dėlto nesiūlome jums bandyti ieškoti viruso failų bei aplankų savarankiškai ir verčiau šiai užduočiai atlikti pasitelkti profesionalią virusų šalinimo programą. Tam, jog visiškai ištrintumėte kompiuterinius virusus, siūlome naudoti FortectIntego. Prieš paleisdami šį virusų šalinimo bei kompiuterio optimizavimo įrankį, atlikite tai, kas nurodyta žemiau pateiktose instrukcijose.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Pay_creditcard viruso pašalinimas

Rankinis Pay_creditcard pašalinimas saugiajame režime

Perkraukite kompiuterį nurodytu rėžimu. Tai padės be trikdžių paleisti virusų šalinimo programą.

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Pay_creditcard naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Pay_creditcard pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Pay_creditcard sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Pay_creditcard. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei turite atsarginę failų kopiją, ištrinkite virusą ir prijunkite įrenginį su duomenimis prie kompiuterio. Jei atsarginių kopijų neturite, sekite instrukcijas, pateiktas žemiau. 

Jei Pay_creditcard užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Naudokite Data Recovery Pro

Data Recovery Pro yra populiari duomenų atkūrimo programa, padedanti atkurti ištrintus, sugadintus ar kitaip neigiamai paveiktus failus. Nors ši programa negali atspėti failų dešifravimo rakto, tikėtina, jog ji padės jums atkurti dalį duomenų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Pay_creditcard viruso;
 • Atkurkite juos.

Suraskite šešėlines duomenų kopijas

Jei virusas neištrynė šešėlinių failų kopijų (kartais taip nutinka), galite pasinaudoti ShadowExplorer programa ir jos pagalba atkurti sugadintus failus.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Pay_creditcard prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis