Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

Pay_creditcard viruso šalinimas (atnaujinta Bal 2017) - Pašalinimo instrukcijos

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Ką turėtumėte žinoti, jei jūsų kompiuterį paveikė Pay_creditcard virusas?

Pay_creditcard virusas pasirodė dar visai neseniai, tačiau atrodo, jog jį sukūrė patyrę programišiai. Kaip ir kiti failus užkoduojantys virusai (angl. ransomware), šis virusas siekia, jog aukai nebepavyktų susigrąžinti prarastų failų jokiais būdais, todėl duomenis jis užkoduoja sudėtingu kriptografijos algoritmu. Šifravimo procese naudojami du raktai – viešas (naudojamas failų užšifravimui) ir privatus (reikalingas failams atkurti) raktai. Be pastarojo failų visiškai atstatyti neįmanoma, todėl būtent jį kibernetiniai sukčiai ir nori parduoti aukoms. Kitaip tariant, sukčiai reikalauja sumokėti išpirką mainais į galimybę vėl naudotis savo failais. Virusas šifravimo metu visus paveiktus failus pažymės papildomais .crypted failo plėtiniais – taip aukai siekiama parodyti, kiek daug failų virusas sugadino. Po to virusas sukuria index.html failą, kurį atvėrus atsidaro du kiti .html failai štai tokiais pavadinimais: pay_creditcard.htm bei index.html. Šie failai atsidaro per internet naršyklę, o juose pateikiama informacija apie tai, ką reikia daryti norint atgauti failus (įsigyti virtualios valiutos – bitkoinų ir pervesti juos sukčiams į sąskaitą).

Pay_creditcard virusasEkspertė rodo, kaip atrodo Pay_creditcard virusas. Antrame fone yra pay_creditcard.htm failas, kuriame paaiškinama, kaip nusipirkti bitkoinų.

Virusas taip pat atvers langą, kuris labai primena tą, kurį vartotojui pateikia CTB-Locker virusas. Šiame programos lange galima keisti rodomos informacijos kalbą. Aukai paaiškinama, jog visi kompiuteryje esantys duomenys buvo užšifruoti (nuotraukos, vaizdo, audio įrašai, dokumentai ir t.t.) ir jog norint juos atgauti teks sumokėti išpirką. Viruso autoriai nori, jog auka sumokėtų vieną bitkoiną, o tai, pasak viruso autorių, atitinka 957 JAV dolerius. Vis dėlto išpirkos suma gali svyruoti dėl kintančio bitkoino valiutos kurso. Aukos reikalaujama sumokėti išpirką kuo greičiau – per keturias dienas, kitaip, pasak sukčių, atšifravimui reikalingas raktas bus ištrintas iš jų duomenų bazės. Norime jums priminti, jog mokėti išpirką kibernetiniams nusikaltėliams nėra gera mintis. Visų pirma, net ir sumokėjus išpirką yra galimybė neatgauti failų, antra, sukčiai gali atsiųsti jums dar daugiau virusų, ir trečia – jūs nežinote, kam bus skirti jūsų sumokėti pinigai. Tik pagalvokite – sukčiai surinktus pinigus gali naudoti įvairiems nelegaliems projektams kurti, tad ar norite prie to prisidėti? Mūsų komanda siūlo neklausyti sukčių įsakymų ir ištrinti Pay_creditcard virusą iš kompiuterio. Šiam atvejui siūlome naudoti Reimage Reimage Cleaner Intego virusų šalinimo programą. Prieš bandydami ją paleisti, perkraukite kompiuterį saugiuoju rėžimu (žiūrėti instrukcijas žemiau).

Ką daryti, jog į jūsų kompiuterį nepatektų failus šifruojantys virusai?

Failus šifruojantys virusai yra itin pavojingos programos, kurias dažniausiai kuria patyrę programišiai. Ekspertai pastebėjo, jog Pay_creditcard virusas yra platinamas pasinaudojant RIG pažeidžiamumus išnaudojančia įranga, kuri buvo naudota tokių virusų kaip CryptoMix, CryptoShield ir net Cerber platinimui. Jei norite apsaugoti savo kompiuterį nuo tokios atakos, siūlome ištrinti visus nereikalingus naršyklės plėtinius ir nuolat atnaujinti į kompiuterį įdiegtas programas. Duomenis koduojantys virusai taip pat aktyviai platinami el.paštu, todėl siūlome laikytis atokiau nuo įtartinų laiškų, kuriuos jums atsiuntė nepažįstamieji arba kompanijos su kuriomis neturėjote jokių reikalų. Norint apsisaugoti nuo virusų atakos labai svarbu turėti patikimą antivirusinę programą, tad jei tokios neturite, nedvejokite ir įsidiekite ją. Be to, turėtumėte žinoti, jog vienintelis būdas, galintis garantuoti failų išsaugojimą, yra atsarginė jų kopija. Jei jos neturite, susikurkite ir perkelkite ją į nešiojamą duomenų saugojimo laikmeną.

Geriausias būdas pašalinti Pay_creditcard virusą

Failus šifruojantys virusai yra tikriausiai daugiausiai žalos sukeliančios kompiuterinės programos, galinčios sugadinti daug laiko ir pastangų atėmusius darbus (dokumentus, archyvus), o taip pat ir jūsų prisiminimus (nuotraukas, vaizdo įrašus). Vis dėlto mus džiugina faktas, jog vis daugiau kompiuterių vartotojų domisi šių virusų keliama grėsme ir imasi priemonių nuo jų apsisaugoti. Jei netyčia tapote Pay_creditcard viruso auka, rekomenduojame nemokėti išpirkos ir nedelsiant pašalinti virusą iš sistemos, įskaitant ir How_to_decrypt_files aplanką, kurį jis sukuria jūsų kompiuterio sistemoje. Vis dėlto nesiūlome jums bandyti ieškoti viruso failų bei aplankų savarankiškai ir verčiau šiai užduočiai atlikti pasitelkti profesionalią virusų šalinimo programą. Tam, jog visiškai ištrintumėte kompiuterinius virusus, siūlome naudoti Reimage Reimage Cleaner Intego. Prieš paleisdami šį virusų šalinimo bei kompiuterio optimizavimo įrankį, atlikite tai, kas nurodyta žemiau pateiktose instrukcijose.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Pay_creditcard viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Pay_creditcard naudojant Safe Mode with Networking

Perkraukite kompiuterį nurodytu rėžimu. Tai padės be trikdžių paleisti virusų šalinimo programą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Pay_creditcard šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Pay_creditcard pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Pay_creditcard naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Pay_creditcard pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Pay_creditcard sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Pay_creditcard. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei turite atsarginę failų kopiją, ištrinkite virusą ir prijunkite įrenginį su duomenimis prie kompiuterio. Jei atsarginių kopijų neturite, sekite instrukcijas, pateiktas žemiau. 

Jei Pay_creditcard užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Naudokite Data Recovery Pro

Data Recovery Pro yra populiari duomenų atkūrimo programa, padedanti atkurti ištrintus, sugadintus ar kitaip neigiamai paveiktus failus. Nors ši programa negali atspėti failų dešifravimo rakto, tikėtina, jog ji padės jums atkurti dalį duomenų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Pay_creditcard viruso;
 • Atkurkite juos.

Suraskite šešėlines duomenų kopijas

Jei virusas neištrynė šešėlinių failų kopijų (kartais taip nutinka), galite pasinaudoti ShadowExplorer programa ir jos pagalba atkurti sugadintus failus.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Pay_creditcard prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-pay_creditcard-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Pay_creditcard ransomware virus