Geriausios 2017 metų virusų pašalinimui skirtos programos

Turbūt niekas negalėtų paneigti, jog kibernetinis nusikalstamumas kasdien tampa vis opesne problema. Programišiai vis drąsiau į interneto platybes paleidžia virusus, gebančius įsilaužti į kompiuterius, rinkti juose esančią informaciją ar kitaip kenkti vartotojams, todėl tiesiog privalu imtis atitinkamų veiksmų tam, kad laiku užkirstume kelią tokioms atakoms.

Vis dėlto, ne viskas taip paprasta. Paprasti kompiuterių vartotojai mažai domisi kibernetinėmis naujovėmis. Deja, bet daugeliui, virusų platinimo tendencijos ar naujos patekimo į kompiuterius taktikos tiesiog kelia žiovulį ir jie verčiau šias temas palieka kompiuteriniu saugumu besidomintiems.

Tokiu atveju išeitis yra viena — antivirusinės programos. Šių įrankių pagalba net ir mažiausiai kompiuterijoje nusimanantys vartotojai gali būti užtikrinti dėl savo kompiuterio saugumo ir jaustis drąsiai naršydami internete.

Best free malware removal tools of 2017

Ne paslaptis, jog dauguma antivirusinių programų yra mokamos. Tiesa, daugelis gamintojų siūlo išbandyti nemokamas programų versijas, tačiau jos dažniausiai galioja tik keletą ar kelioliką dienų.

Vartotojai, kurie dėl tam tikrų priežasčių negali sau leisti mokamos apsaugos, neturėtų nusiminti. Yra gausu nemokamų antivirusinių programų, kurios pakankamai gerai apsaugo nuo virusų ir, prireikus, padeda jais atsikratyti.

Best free malware removal tools of 2017

SVARBU: būkite atsargūs rinkdamiesi nemokamas programas. Įsitikinkite, jog programinę įrangą siunčiatės tik iš patikimų šaltinių ir visuomet patikrinkite ar atsisiųsto duomenų paketo sudėtyje nėra nepageidaujamų papildomų komponentų, naršyklės priedų ar programų.

1. Avira Free Antivirus

Kibernetinio saugumo bendruomenėje Avira Free Antivirus yra žinomas kaip puikus įrankis, leidžiantis vartotojams nemokamai pasirūpinti modernia kompiuterio apsauga. Avira be vargo aptinka Trojos arklius, šnipinėjančias programas ir kitus kenkėjus pasitelkdama Protection Cloud sistemą. Šios technologijos pagalba, aptikti įtartini failai išanalizuojami tinklo debesyje. Nors Avira Free Antivirus yra šiek kiek lėtesnė nei jos mokama Pro versija, ji siūlo labai panašias funkcijas. Daugelį programos nustatymų galima koreguoti rankiniu būdu ir pasirinkti optimaliausią apsaugą savo kompiuteriui. Avira Free Antivirus yra tikrai verta dėmesio programa.

Best free malware removal tools of 2017

2. Malwarebytes Free 3.0

Neabejojame, jog daugelis esate girdėję apie Malwarebytes. Ši kompanija jau nebe pirmus metus dirba saugesnių kompiuterių labui ir yra sukūrusi sėkmingų produktų, kuriuos pripažįsta tūkstančiai asmeninių kompiuterių vartotojų bei organizacijų visame pasaulyje. Naujausias Malwarebytes kūrėjų darbas — Malwarebytes 3.0, kurio nemokama versija gali naudotis Windows ir Mac OS X vartotojai. Atisiuntę programą taip pat galėsite išbandyti Premium versijos teikiamus privalumus. Tiesa, pasibaigus 14-os dienų bandomajam terminui, vėl bus įjungtos nemokamos versijos funkcijomis. Tačiau tai nereiškia, kad jūsų įrenginys bus mažiau apsaugotas. Malwarebytes Free 3.0 puikiai susidoros su įvairiais šnipinėjančiais parazitas, Trojos arkliais ir netgi padės atkurti virusų pažeistus failus. Daugiau apie Malwarebytes sužinokite čia.

Best free malware removal tools of 2017

3. Emsisoft Emergency Kit

Emsisoft Anti-Malware kūrėjai siūlo šią patikimą ir galingą antivirusinę programą išbandyti nemokamai. Pagrindinė problema yra tai, jog nemokama programos versija galioja vos mėnesį, kuriam praėjus kompiuteris vėl lieka neapsaugotas. Tačiau tos pačios kompanijos Emsisoft Emergency Kit yra visiškai nemokama programa, kuri neužims vietos kompiuteryje. Kitaip tariant, šį įrankį galite laikyti išoriniame diske ar USB laikmenoje ir panaudoti tik jo prireikus. Emsisoft Emergency Kit pagrinde susideda iš dviejų dalių: Emsisoft Emergency Kit programos ir Emsisoft Commandline skenerio, valdomo Command Prompt pagalba. Kalbant apie programos trūkumus, svarbu paminėti tai, jog ji nesuteikia realaus laiko apsaugos, be to, sistemos skenavimo greitis neprilygsta pažangiausioms saugumo programoms. Vis dėlto, Emsisoft Emergency Kit pateisina savo vardą ir užtikrintai kovoja su virusais jau patekusiais į kompiuterio sistemą.

Best free malware removal tools of 2017

4. Panda Free Antivirus

Panda Free Antivirus yra kone viena geriausių nemokamų antivirusinių programų šiandieninėje rinkoje. Lengvai valdoma ir galinga, Panda užtikrina visapusę apsaugą nuo naujausių grėsmių ir automatiškai atnaujina virusų duomenų bazę. Vienintelis aspektas, kuriuo šis įrankis negali pasigirti, tai greitis. Sistemos skenavimas dažnai užtrunka ganėtinai ilgai, tačiau turint galvoje kitas naudingas programos funkcijas, tai nėra didžiulis trūkumas. Panda Free Antivirus suteikia kompiuteriui realaus laiko apsaugą, užtikrina USB talpyklų saugumą ir prisideda prie naršyklės atsparumo infekcijoms naršant internete. Be to, Panda Antivirus siūlo Rescue Kit funkciją, kuri suteiks greitą pagalbą atsidūrusiems kritinėse situacijose. Jei pageidaujate, taip pat galite nemokamai išbandyti ir Panda Premium produktus bei įvertinti jų pranašumus.

Best free malware removal tools of 2017

5. Spybot Search and Destroy

Spybot Free versija yra geras pasirinkimas, jei ieškote nemokamos antivirusinės programos ar tiesiog norite sustiprinti savo įrenginį papildomu apsaugos sluoksniu. Spybot Free specifikacija — Trojos arkliai, šnipinėjantys bei sistemos pažeidžiamumų ieškantys virusai. Jei kompiuterio skenavimo greitis jums nėra prioritetas, ši programa neturėtų nuvilti. Be to, Spybot sklandžiai veikia kartu su daugeliu kitų saugumo programų. Labiau pažengusiems vartotojams patiks papildomos programos funkcijos, leidžiančios patikrinti konkrečius dokumentus esančius kompiuteryje, išorinėse laikmenose ar tinklo failuose. Kilus klausimams, su Spybot Search & Destroy kūrėjais visada galima susisiekti elektroniniu paštu. Plačiau apie Spybot sužinokite šioje apžvalgoje.

Best free malware removal tools of 2017

6. Microsoft Security Essentials/Windows Defender

Microsoft kompanija taip pat neapleidžia savo vartotojų saugumo srityje ir suteikia kompiuterio apsaugos alternatyvą kiekvienam Windows vartotojui. Microsoft Security Essentials pirmiausia pasirodė kaip integruota saugumo programa Windows Vista ir Windows 7 operacinėms sitemoms, tačiau Window 8 ir vėlesnėse versijose ją pakeitė Windows Defender. Abiejų šių programų paskirtis ta pati — saugoti kompiuterius nuo virusų ir kenkėjiškų programų bei sukurti saugesnę aplinką kompiuterio vartotojui. Jos efektyvumas akivaizdus. Deja, tačiau Windows Defender sunkiai suderinamas su kitomis antivirusinėmis programomis ir veikdamas kartu gali lėtinti kompiuterį ar sukelti sistemos trikdžių. Trumpai tariant, nors Windows Defender blokuoja tam tikras grėsmes, iš programos nevertėtų tikėtis aukščiausių saugumo standartų.

Best free malware removal tools of 2017

Norite būti užtikrinti? Išmėginkite Reimage

Antivirusinių programų, virusų šalinimo įrankių, sistemos optimizavimo programų bei registrų valymo programų gausa gali apsukti galvą, tad išsirinkti vieną tinkamą įrankį gali būti sunku. Laimei, yra įvairiapusių programų, aprėpiančių visas šias funkcijas. Reimage yra viena jų. Praeityje sulaukęs nemažai kritikos dėl savo platinimo strategijų, dabar Reimage yra vienas patraukliausių ir inovatyviausių produktų rinkoje, sulaukiantis vis daugiau vartotojų pripažinimo. Reimage yra ne tik puikus kenkėjiškų programų naikinimo įrankis, bet tuo pačiu ir efektyvi sistemos optimizavimo programa. Dėl integruotos Avira AntiVir technologijos, Reimage skenavimas yra greitas ir užtikrina tikslų virusų atpažinimą. Be to, programa padeda atstatyti sugadintus sistemos failus, taip sumažindama kompiuterio pažeidžiamumą. Pilna programos versija yra mokama, tačiau Reimage kūrėjai visuomet pateikia patrauklių pasiūlymų. Išsamią Reimage apžvalgą rasite čia.

Best free malware removal tools of 2017

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Olivija Moreli yra naujienų redaktorė portale Virusai.lt. Ji analizuoja ir rašo apie kompiuterių apsaugą, naujausias virusų tendencijas, saugumo spragas, duomenų vagystes ir daugelį kitų temų.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink