FTB ragina žmones nemokėti virusų reikalaujamų išpirkų

Kaip įspėja Federalinis tyrimų biuras (FTB), išpirkos reikalaujantys virusai pasiekė savo epogėjų ir tapo vienomis iš populiariausių kompiuterinių infekcijų. Vos patekę į kompiuterį, tokie virusai užblokuoja aukai priklausančius duomenis ir reikalauja sumokėti tam tikro dydžio išpirką. Kadangi dauguma iš išpirkos reikalaujančių virusų (angl. ransomware) sugeba užblokuoti tiek video įrašus, tiek ir nuotraukas ar verslo dokumentus, aukos noriai siunčia savo pinigus kibernetiniams nusikaltėliams ir bando atgauti priėjimą prie savo failų. Vis dėlto, FTB ragina žmones nemokėti šių išpirkų, nes būtent tai ir skatina šio tipo virusų populiarėjimą.

Siekdami užkrėsti nieko neįtariančius kompiuterių vartotojus, kibernetiniai nusikaltėliai naudoja tiek tradicines, tiek ir pažangias technologijas. Dažniausiai savo virusų instaliacinius failus jie siunčia elektroniniu paštu kaip itin svarbius pranešimus. Laiškai, kuriuose slepiasi ransomware tipo virusas, informuoja auką, jog juose esantis priedas yra finansinė ataskaita, vadovo siunčiamas įspėjimas, informacija apie sugrąžintus pinigus, valstybinės institucijos įspėjimas ir pan. Vos tik toks priedas atsiduria kompiuteryje, virusas pradeda savo darbą, t.y. užblokuoja jame esančius failus ir pradeda rodyti įspėjimą, kuris informuoja auką apie esamą situaciją. Savaime suprantama, aukos yra reikalaujama sumokėti nustatyto dydžio išpirką, kuri turėtų būti pervesta per tam tikrą laiko tarpą. Anot viruso kūrėjų, tai yra vienintelis būdas atgauti pinigus. Vis dėlto, jūs galite imtis atsargumo priemonių ir apsaugoti savo kompiuterį nuo tokių virusų. Beje, jūs taip pat galite pabandyti atstatyti savo failus specialių programų pagalba, kurios nekainuoja nė 500 ar 300 dolerių.

Pavojingiausi šiuo metu plintantys ransomware tipo virusai yra TeslaCrypt, Cerber, CryptXXX ir Locky. Jeigu užsikrėtėte vienu iš šių kompiuterinių infekcijų, pašalinkite ją iš savo kompiuterio ir pabandykite atstatyti savo failus rankiniu būdu. Dar kartą perspęjame, kad FTB rekomenduoja nemokėti sukčių reikalaujamos išpirkos, nes tai negarantuoja failų atstatymo. Dažniausiai jie pasisavima žmonių pinigus ir atsiunčia jiems netikrus iššifravimui reikalingus kodus arba programas.

FTB taip pat rekomenduoja imtis atsargumo priemonių, kurios gali padėti užkirsti kelią virusams į jūsų kompiuterį. Štai ką galite padaryti, kad apsaugotumėte savo failus:

  • Informuokite savo darbuotojus apie išpirkos reikalaujančius virusus ir jų platinimui naudojamus melagingus el. laiškus.
  • Įrašykite į kompiuterį ar įmonės kompiuterius antivirusinę programą. Pasirūpinkite automatiniais atnaujinimais.
  • Išjunkite makro komandų funkciją Microsoft Office programose.
  • Reguliariai atnaujinkite savo programinę įrangą.
  • Reguliariai išsaugokite atsargines jums svarbių failų kopijas. Jas laikykite išoriniame diske ar kitoje laikmenoje, kuri yra atjungta nuo kompiuterio.
Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Olivija Moreli yra naujienų redaktorė portale Virusai.lt. Ji analizuoja ir rašo apie kompiuterių apsaugą, naujausias virusų tendencijas, saugumo spragas, duomenų vagystes ir daugelį kitų temų.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink