Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

CryptoLuck viruso šalinimas

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Kokius didžiausius pavojus gali sukelti CryptoLuck virusas?

CryptoLuck virusas priskiriamas prie pačių pavojingiausių ir didžiausią žalą darančių kibernetinių pavojų. Failus užkoduojantys virusai užgrobia kompiuteryje esančius asmeninius duomenis ir užšifruoja juos karinio lygio AES ir RSA algoritmais. Failai yra užkoduojami naudojant viešą kodavimo raktą (angl. public key), o atkoduojami su privačiu raktu (angl. private key). Lygiai taip pat kaip ir kiti failus užkoduojantys virusai, CryptoLuck saugo iššifravimo raktą nuotoliniame serveryje ir reikalauja duomenų savininko sumokėti išpirką. Deja, atgauti viruso užgrobtų duomenų gali ir nepavykti, tačiau turite kuo skubiau pašalinti CryptoLuck virusą iš kompiuterio kol jis nepadarė dar daugiau žalos. Nepatariame mėginti susidoroti su virusu rankiniu būdu. Pašalinkite jį naudodamiesi profesionaliais įrankiais, pavyzdžiui, antivirusine programa ReimageIntego. Ši stipri programa suras ir pašalins virusą bei jo komponentus.

CryptoLuck (dar žinomas kaip Luck virusas) priklauso failus užkoduojančių virusų šeimai, kurie reikalauja sumokėti išpirką, tarp kurių yra ir YafunnLocker virusas – naujoji Luck viruso versija. Šio viruso veikimo principai yra itin panašūs į vieno didžiausių ir galingiausių šiuo metu plintančių virusų – CryptoLocker. Šių virusų pateikti išpirkos rašteliai ir darbalaukio fone pasirodęs perspėjimas yra beveik identiški. Žinoma, rašteliai yra modifikuojami ir turi skirtingus pavadinimas. CryptoLuck viruso pateiktas išpirkos raštelis pavadintas @WARNING_FILES_ARE_ENCRYPTED.[victim_id].txt ir turi kiekvieno užkrėsto kompiuterio identifikacijos numerį, kuris reikalingas duomenų atkodavimui. Išpirkos raštelyje viruso kūrėjai reikalauja 2.1 Bitkoinų, kuriuos nukentėjusieji turi perversti per 3 dienas. Hakerių teigimu, duotam laikui pasibaigus, unikalus duomenų atkodavimo raktas bus sunaikintas ir duomenų atkurti nebepavyks.

CryptoLuck virusas užkoduoja kompiuteryje esančius duomenis

Išpirkos raštelyje neminima, kad užšifruoti failai taip pat turi .[victim_id]_luck failo plėtinį. Taip vartotojai gali atskirti, kurie dokumentai, archyvai, nuotraukos ir kiti failai yra užkoduoti, o kurie ne. Hakeriai taip pat nemini, kad yra alternatyvios duomenų atkūrimo galimybės, tačiau prieš tai turite pašalinti CryptoLuck virusą iš kompiuterio. Nesukite galvos dėl išpirkos, o visas jėgas sutelkite į viruso pašalinimo procesą.

Failus užkoduojančių virusų plėtros būdai ir prevenciją

CryptoLuck ransomware virusas yra platinamas naudojantis RIG-E exploit kit pagalba. Šis įrankis įgavo didelį populiarumą ir jį naudoja net ir vienas garsiausių virusų – Locky. Įprastai vartotojai paspaudžia užkrėstas reklamas, kurios skelbiamos nepatikimuose tinklalapiuose. Kai vartotojas paspaudžia šią reklamą, viruso užkratas įdiegiamas į kompiuterį. Svarbu paminėti ir tai, kad CryptoLuck virusas gali patekti į kompiuterį per pažeistus Google atnaujinus ir užgrobdamas DLL tinklus. Failus užkoduojančių virusų kūrėjų naudojamos technikos ateityje tik tobulės, todėl kompiuterių naudotojams svarbu imtis visų įmanomų prevencijos priemonių ir apsaugoti savo asmeninius duomenis. Apsaugoti svarbius dokumentus ar nuotraukas galite tik reguliariai darydami atsargines duomenų kopijas ir saugodami jas išorinėse laikmenose.

CryptoLuck ransomware viruso pašalinimas

Jeigu vis dar svarstote ar mokėti hakerių reikalaujamą išpirką, ar ne, patariame atsisakyti visų minčių rizikuoti savo pinigais. Sumokėta išpirka negarantuoja, kad atgausite prarastus failus. Tad verčiau nieko nelaukdami pašalinkite CryptoLuck virusą. Nuskenuokite kompiuterio sistemą su ReimageIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner, tačiau jeigu negalite to padaryti, pasinaudokite žemiau pateiktomis instrukcijomis. Virusas stengiasi išlikti kuo ilgiau kompiuteryje, blokuodamas antivirusines programas. Tačiau CryptoLuck pašalinimas antivirusinių programų pagalba vis tiek įmanomas. Pašalinę virusą taip, kaip parodyta instrukcijose, galėsite pasinaudoti alternatyviais duomenų atkūrimo metodais, kurie pateikti straipsnio pabaigoje.

 

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CryptoLuck viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti CryptoLuck naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CryptoLuck šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CryptoLuck pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CryptoLuck naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CryptoLuck pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CryptoLuck sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti CryptoLuck. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei CryptoLuck užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Protechnique

Data Recovery Pro yra profeisonalus įrankis, kuris leidžia atkurti failus užkoduojančių virusų pažeistus dokumentus ar netyčia ištrintus failus. Sekite žemiau pateiktus žingnsius ir susigrąžinkite prarastus duomenis:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus CryptoLuck viruso;
 • Atkurkite juos.

Duomenų atkūrimas su Windows Previous Versions feature

Windows Previous Versions funkcija veikia tik tada, jeigu kompiuteryje buvo aktyvuota System Restore funkcija prieš CryptoLuck ransomware viruso ataką. Šis metodas taip pat neleis atkoduoti visų pažeistų failų, tik individualius dokumentus.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Duomenų atkūrimas su ShadowExplorer

ShadowExplorer – tai duomenų atkūrimui naudingas įrankis. Tačiau juo galite naudotis tik tokiu atveju, jeigu virusas neištrynė Volume Shadow Copies.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CryptoLuck prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptoluck-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie CryptoLuck ransomware virus