Kas yra _HOWDO_text.html? Ar turėčiau tai pašalinti?

Kodėl matote _HOWDO_text.html failą kompiuterio ekrane?

Jeigu jūsų darbalaukyje atsirado _HOWDO_text.html failas, greičiausiai jūsų kompiuteris užkrėstas pavojingu virusu. Šis failas priklauso vienai pavojingiausių kibernetinių grėsmių – ODIN virusui. Failas pateikiamas darbalaukyje, kai virusas baigia kompiuteryje buvusių failų kodavimą. Ransomware tipo, arba kitaip failus užkoduojantys, virusai yra pavojingas kompiuterio užkratas, kuris gali įsibrauti kaip Trojos arklys, pasinaudodamas kompiuterio saugumo spragomis arba užkrėsto elektroninio laiško pagalba. Virusas sukurtas taip, kad sugebėtų nuskenuoti ne tik kompiuterį, bet ir išorines laikmenas, jeigu jos yra prijungtos prie kompiuterio. Virusas suranda reikiamus duomenų plėtinius ir, naudodamasis sudėtinga paieškos sistema, juos užkoduoja. Hakeriai naudoja užgrobtus failus, kad galėtų reketuoti nukentėjusius asmenis ir reikalauti išpirkos už galimybę atgauti pagrobtus duomenis. Visos apmokėjimo sąlygos yra pateikiamos išpirkos rašteliuose, kuriuos virusas sukuria užkrėsto kompiuterio darbalaukyje ir kituose aplankuose, kuriuose yra pažeistų failų.

Be _HOWDO_text.html, Odin virusas taip pat pateikia du kitus raštelius – _5_HOWDO_text.html ir _HOWDO_text.bmp. Juose hakeriai trumpai paaiškina, kas nutiko vartotojo failams ir duoda patarimus kaip išspręsti šią problemą. Nukentėjusiųjų reikalaujama pervesti kelis šimtus dolerių, naudojantis slapta Bitcoin paskyra. Jie taip pat pateikia aukos unikalų identifikacijos numerį ir elektroninio pašto adresą, kuriuo galima susisiekti su nusikaltėliais. Išpirkos rašteliai nėra pavojingi (ODIN vykdomasis failas yra atsakingas už duomenų užšifravimą), tačiau jie praneša apie rimtą problemą. Turite pašalinti _HOWDO_text.html iš kompiuterio kartu su visais ODIN virusui priklausančiais pavojingais failais. Norėdami pasiekti šį tikslą ir būti visiškai tikri, kad kompiuterio sistema yra švari, naudokite patikimą antivirusinę programą, tokią kaip FortectIntego.

Kaip hakeriai platina šį failą?

_HOWDO_text.html failas yra sugeneruojamas automatiškai, kai ODIN virusas užkrečia kompiuterį ir užkoduoja jame buvusius failus. Šį pavojingą failus užkoduojantį virusą galite įsidiegti netyčia, kartu su nepatikima programine įranga. Virusas taip pat platinamas užkrėstais elektroniniais laiškais (spam), kuriuose jis paslepiamas kaip saugiai atrodantis Word ar PDF dokumentas arba Dropbox nuoroda. Jokiu būdu neįdiekite nežinomų programų ir neatidarykite įtartinų dokumentų. Visuomet tikrinkite visus gautus ar įdiegiamus failus bei programas antivirusine programa, net jeigu ir pasitikite siuntėju ar šaltiniu. Šiuo atveju neįmanoma būti pernelyg atsargiu.

ODIN viruso ir _HOWDO_text.html pašalinimas

_HOWDO_text.html pašalinimas atliekamas kartu su viso ODIN viruso pašalinimu. Išvydę šį raštelį nepanikuokite, o kuo greičiau atjunkite kompiuterį nuo interneto ir paleiskite jį Safe Mode režimu. Perkrovę kompiuterį nuskenuokite sistemą antivirusine programa. Kartais to padaryti nepavyksta, kadangi virusas blokuoja antivirusinę programą ar tam tikras jos funkcijas. Tokiu atveju jus gali tekti atsikratyti virusu rankiniu būdu. Pasinaudokite mūsų anksčiau publikuotomis ODIN pašalinimo instrukcijomis. Be to, kai atblokuosite antivirusinę programą, nepamirškite ja dar kartą nuskenuoti kompiuterio.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink